rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.372 (2.260)

Toplam Ziyaret: 13.943.011 (12.921.678)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Ağustos 2018
Sayı : 766
Bu kayıt toplam
84 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'GENÇ AVUKATLAR MECLİSİ' KURULUYOR

Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 16stajyer avukat, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz'ı makamında ziyaret etti.

'Genç Avukatlar Meclisi' kuruluyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz staj öncesi ziyarette bulunan meslektaşlarına, hayata geçireceği Genç Avukatlar Meclisi' projesi, CMK sisteminde ve staj eğitim programlarında yapacakları değişiklikler hakkında bilgiler verdi.

Avukatlık mesleğinde sorunların her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü ve bu sorunların ele alınıp çözümüne katkı sağlamak için Genç Avukatlar Meclisi'ni kuracaklarını söyleyen Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, "Genç Avukatlar Meclisi,stajyer avukatlarımızdan ve meslekte 5 yıla kadar olan meslektaşlarımızdan oluşacak.

Sorunları ve çözüm önerilerini birlikte tespit edip o doğrultuda projeler üreteceğiz. Bu projemiz, mesleğimizin saygınlığını korumak adına önemli bir projedir. Bu proje ile baromuz farklı bir ivme kazanacaktır.

Ayrıca GençAvukatlar Meclisi'nden seçilecek olan birkaç meslektaşımızı yönetim kurulu toplantılarımıza dâhil edeceğiz. Bu şekilde sizleri baroda görev almak için yetiştireceğiz"dedi.

Adalete güven yüzde 27'ye düştü

Türkiye'de insanların adalete olan güveninin yüzde 27'lere düştüğünü ifade eden Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, "Halk en çok barolara ve avukatlara güveniyor. Toplumun hukuka olan güveninin daha çok artması için umudumuz gençlikte.

Hukuka, adalete sizler yön vereceksiniz. Hukukçu kimseye biat etmez, kimsenin talimatıyla hareket etmez. Hukukçu özgürdür, bağımsızdır ve sadece gerçeği araştırır, kendi vicdanına hesap vermek zorundadır. Yoksa başkasının maşası olursunuz. Zor ve meşakkatli bir yola girdiniz asıl mücadele bundan sonra başlıyor. Adalet, hukuk ve toplum adına bir şeyler yapacaksınız. Adalet dar bir gömlektir. Siz bu dar gömleğin içine gireceksiniz ve bu sizi çok rahatsız edecek. Eğer rahat ederseniz hukukçu olamazsınız" ifadesini kullandı.

Genç meslektaşlarımıza öncelik vereceğiz

Konuşmasında, CMK sisteminde değişikliğe gidileceğinin bilgisini veren Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, "CMK görevlendirmelerinde genç meslektaşlarımıza öncelik vereceğiz. Böylece sizlerin gerçek anlamda almanız gereken ücreti alabilmenizi sağlayacağız.

Ayrıca, staj eğitiminde sertifikalı çocuk hakları, çocuk istismarı, kadın hakları, mülteci hukuku eğitimi vereceğiz. CMK'da sadece bu eğitim sertifikalarını alan meslektaşlarımız o görevlendirmeye gidebilecek" şeklinde konuştu.

Toplumla entegre yaşamalısınız

Staj eğitim merkezinde verilen eğitimlerde değişiklik yapılacağını söyleyen Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, "Staj eğitimlerinde sizlere farkındalık yaratacak eğitimler vermemiz gerekiyor.

Avukatlığın etik kuralları, avukatlık mücadelesi, avukat hakları, kadın hakları, çocuk hakları, hayvan hakları, çevreye karşı sorumluluklarınız ve meslek hayatınızda kendinizi nasıl koruyacağınız konularında sizleri bilgilendirmemiz gerekiyor.

Bu konuları içselleştirip yaşam tarzı haline getirirseniz çok daha başarılı olursunuz. Avukatlığı sadece kazanç kapısı olan bir meslek olarak görürseniz, toplum sizi soyutlar. Ben başkan seçildikten sonra toplumla olan bağımız tekrar kuvvetlendi çünkü toplumsal sorunlarla ilgili sürekli mücadele ediyoruz ve toplumun mücadelesine destek veriyoruz. Bu sizin kentinize ve insanlara verdiğiniz değeri gösterir. Bu inancı verirseniz, toplum size güvenir" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Dinçer, "TSG Stadı kent meydanı olmalı"

_assets/fotograflar

Veysel Sarı'dan toplumsal çağrı...

_assets/fotograflar

Atar, "Enerji politikamız iflas etti"

_assets/fotograflar

Kondi, "Kurban paylaşmak ve yakınlaşmaktır"

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Göstergeler tüketiciyi etkilemekte'

_assets/fotograflar

EKAV'dan gençlere destek

_assets/fotograflar

Depboylu'dan Engelliler Dairesine ziyaret

_assets/fotograflar

Tarihi, dokunarak öğrendiler

_assets/fotograflar

Mahalle evi kursiyerlerinden renkli sergi

_assets/fotograflar

Hükümlüler Meslek ediniyor...

close 'Genç Avukatlar Meclisi' kuruluyor
'Genç Avukatlar Meclisi' kuruluyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: