rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 64 (64)

Toplam Ziyaret: 14.378.201 (13.333.986)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Eylül 2018
Sayı : 772
Bu kayıt toplam
308 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AKADEMİK ÇALIŞMALAR SEMPOZYUMU YAPILDI

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim, Kültür ve Birliktelik Derneği işbirliğinde düzenlenen '1. Uluslararası Eğitimde ve Kültürde Akademik Çalışmalar Sempozyumu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Akademik çalışmalar sempozyumu yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bu yıl faaliyete geçen Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi yeni binasında yer alan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonu'nda yapılan açılış törenine; Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Berçem, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Serap Kurtcu, Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar ve Rektör Danışmanlarımız Prof. Dr. Murat Yakar ile Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade'nin yanı sıra, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Sempozyum davetli konuşmacısı Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Türk ve dünya tarihi hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, tarih yazımının öneminden bahsetti.

Prof. Dr. Turan, "Tarihte olayların önemli olup olmadığı sonucuna olayların etkilerini gördükten sonra karar veririz. Tarihin matematiği bu kadar basittir." dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, katılımcılara ve bu toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Prof. Dr. Çamsarı, "Bu toplantı umarım gelecek yıllarda gelenekselleşir. Ben ilk kez kendi adımın olduğu salonda toplantıya katılıyorum. Etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Sempozyum düzenleme kurulu adına konuşan Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Murat Yakar ise, sürdürülebilir kalkınmayı sağlayabilmek için toplumların bilim ve teknoloji çağının gereksinimleri olan bilimsel değişime aynı hızla ayak uydurmaları gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Yakar, "Bu sebeple toplumu oluşturan bireylerin yaşadıkları çevreyi bilimsel ve teknolojik olarak anlayabilecek, yorumlayabilecek ve çıkarımlarda bulunarak harekete geçebilecek kapasite ve algılama yeteneğine sahip olmaları ve bilimsel bakış açısı kazanmaları önemlidir.

Bu kapsamda sempozyumumuzun amacı akademik çalışmaların disiplinler arası bir yaklaşım olan paydaşlarını sağlayarak gerek Türkiye gerekse dünya çapında yapılan çalışmaların bilimsel bir ortamda değerlendirilmesine imkân tanımaktadır. " dedi.

Törenin ardından; Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan'a Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, katılımından dolayı teşekkür plaketi sundu.

Prof. Dr. Turan da sempozyum düzenleme kurulu adına Rektörümüz Çamsarı'ya plaket takdim etti. Balkan Çalışmaları Enstitüsü'nden (Institute for Balkan Studies) Doç. Dr. Nesrin Osmanova İspova da Rektörümüze ülkesinden getirdiği hediyeyi takdim etti.

Sempozyuma katkı ve katılımlarından dolayı Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Berçem'e Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel'e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, Gülnar Belediye Meclis Üyesi Melek Yıldız'a Rektör Danışmanı Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Serap Kurtcu'ya Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi plaket takdim etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akkuyu güvenli' denildi...

_assets/fotograflar

Mersin İl Müftülüğü ev sahipliği yaptı....

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Üretmek zorundayız"

_assets/fotograflar

Kent Konseyi toplandı

_assets/fotograflar

Tekli: İhracat rakamları yüzümüzü güldürüyor

_assets/fotograflar

TURAB, 15.yılını kutladı

_assets/fotograflar

Kitap Okuma yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Özel çocuklar, şenlikte eğlendi

_assets/fotograflar

Emekliler için sağlıklı yaşam projesi

_assets/fotograflar

SODES Projesi'nde ödüller var

close Akademik çalışmalar sempozyumu yapıldı
Akademik çalışmalar sempozyumu yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: