rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.034 (3.892)

Toplam Ziyaret: 15.089.728 (13.995.845)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Eylül 2018
Sayı : 773
Bu kayıt toplam
448 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ŞEHİR PLANCILARI VE MİMARLAR DERTLİ !

19 Eylül Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma günü nedeniyle Mersin Mimarlar Odası'nda bir basın toplantısı düzenlendi.

Şehir plancıları ve mimarlar dertli !
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar burada yaptığı açıklamada, 19 Eylül 1979 tarihinde TMMOB'nin çağrısıyla Türkiye'nin 55 farklı ilinde, 740 işyerinde gerçekleştirilen iş bırakma eyleminin 39. yıldönümü olduğunu hatırlatarak bu eylemin TMMOB'nin mücadele tarihinde önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

39 yıl önce yapılan iş bırakma eyleminin temel talebinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve insanca yaşanabilecek bir ücret olduğunu ifade eden Atar, "Aradan geçen 39 yıla rağmen, bu temel sorunun hiç değişmeden devam ettiği görülmektedir.

Mühendis, mimar ve şehir plancıları günümüzde de gerek kamuda gerekse özel sektörde kötü çalışma koşulları altında, yetersiz ücretlerle çalışmaya devam etmektedir" dedi.

"İşsizlik, hayat pahalılığı, düşük ücretler, güvencesizlik, özlük hakları ve örgütlenme sorunları ülkemizde çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının öncelikli sorunları olmaya devam etmektedir" diyen Atar, "İçinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz, tüm halkımızın olduğu gibi emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının da hayatlarını zorlaştırmaktadır" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin en büyük şantiyesi konumundaki 3. havalimanındaki çalışma ve yaşam koşullarının ülkemizdeki emekçilerin içinde bulunduğu zor koşulların aynası olduğunu ifade eden Atar,

"Daha fazla sömürü uğruna insanların hayatlarını hiçe sayan bu insanlık dışı çalışma koşulları derhal düzeltilmelidir. Bu zor çalışma koşullarına rağmen, mühendis, mimar ve şehir plancılarının emeği değersizleştirilmeye devam etmektedir.

Bilimi, tekniği ve yaratıcı fikirleri sistematik olarak değersizleştiren bu politikalar sadece teknik elemanların yaşamlarını değil, ülkemizin geleceğini de tehdit etmektedir.

Bugün içinde bulunduğumuz krizin nedeni, üretim yerine ranta; sanayileşme yerine inşaata; teknoloji yerine betona; planlı kalkınma yerine sıcak para akışına dayalı bir ekonomik yapı kurulmasıdır" ifadesini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'

_assets/fotograflar

Tatbikat nefes kesti

_assets/fotograflar

30 akülü araç dağıtıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Sanayimizin dolara ihtiyacı var'

_assets/fotograflar

Engellilerin askerlik sevinci

_assets/fotograflar

Köy Enstitüleri, Mutlu Yaşam Köyleri olarak geri dönüyor

_assets/fotograflar

TCDD'den ilaçlama uyarısı

_assets/fotograflar

Burs konserine büyük ilgi

_assets/fotograflar

Sahilleri çocuklar temizledi

_assets/fotograflar

Gültak, miniklerin heyecanına ortak oldu

close Şehir plancıları ve mimarlar dertli !
Şehir plancıları ve mimarlar dertli !
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: