rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.975 (3.833)

Toplam Ziyaret: 15.089.669 (13.995.786)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Ekim 2018
Sayı : 774
Bu kayıt toplam
458 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İĞNE OYALARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin İlmek İlmek Sanat ve Kadın İğne Oyası ve Resim Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Üreterek aile ekonomisine katkı sağlayan kadınlar tarafından yapılan birbirinden güzel iğne oyaları ve yağlı boya tablolar görücüye çıktı.

İğne Oyaları görücüye çıktı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası binası arasında gerçekleştirilen serginin açılışına Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Özgür Sanal, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Çamlıyayla Kaymakamı Orçun Cüneyt Zor, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç, Çamlıyayla İlçe Kadın Kolları yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

İğne oyası tablolar büyük ilgi gördü

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın destekleri ile açılan sergide ev hanımları işledikleri iğne oyalarını satarak para kazanıyor ve aile bütçesine katkı sağlıyor. Kadınların üretime katılmaları ve ekonomik anlamda özgürleşmelerini sağlamak adına son derece önemli olan sergide iğne oyalarının yanı sıra yağlı boya tablolar da yer alıyor.

Canan Gür, Dubravka Yılmaz, Fatma Tepebağlı, Hatice Atay, Emine Güleçoğlu ve Hatice Eker tarafından yapılan iğne oyası ile yapılmış yüzlerce eser, 21 iğne oyası tablo, 4 tel kırma tablo ve 20 yağlı boya tablo görücüye çıktı. Yoğun ile gören sergide gelin tacından yazma oyasına, kolyeden, küpeye kadar çok sayıda iğne oyası mevcut.

Açılış sonrası iğne oyası stantlarını gezerek bilgi alan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Özgür Sanal, "Bu sergiyi Çamlıyayla Belediyesi ile birlikte yapıyoruz. Bayanlarımız bu sergi ile yaptığı el emeği göz nuru oyalarını satma olanağı buluyorlar. Bu vesile ile aile bütçelerine de katkı sağlıyorlar. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz iğne oyası yapan kadınlara uzun yıllardır destek veriyor. Bu sergilerle hem Çamlıyaylalı kadın üreticilerimizin oyaları tanıtılıyor hem de merkezde yaşayan vatandaşlar Çamlıyaylalı kadınların ürettiği iğne oyalarını tanıma imkanı buluyorlar" dedi.

"İğne ile kuyu kazmak gibi bir şey"

İğne oyası sergisinde işlediği oyalar ile yerini alan Hatice Atay, "Ben yıllardır iğne oyası işi yapıyorum ve yıllardır da sergi yapıyoruz. Üç arkadaşımla birleştik ve sergi açalım dedik. Çamlıyayla'da sergi yapıyoruz ama işlerimizi, emeklerimizi kimseye gösteremiyoruz. Büyükşehir Belediyemizden yardım istedik.

Sağ olsun Büyükşehir belediyemiz de bize destek verdi. Bu sergiyi vatandaşımızın ayağına kadar getirmiş olduk. Bir yıldır bu sergi için çalışıyoruz. Bu iş zaten çok emek isteyen bir iş. İğne ile kuyu kazmak gibi bir şey. Ama vatandaşlardan yoğun ilgi var ve iğne oyasını zaten takı olarak çok beğenerek alıyorlar. Bize bu fırsatı verip, karşılıksız olarak arkamızda duran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Stantları gezen vatandaşlardan bazıları iğne oyası satın alırken bazıları da yapım aşamasından tüyolar aldı.

Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su'da stantları tek tek gezerek alışveriş yaptı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'

_assets/fotograflar

Tatbikat nefes kesti

_assets/fotograflar

30 akülü araç dağıtıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Sanayimizin dolara ihtiyacı var'

_assets/fotograflar

Engellilerin askerlik sevinci

_assets/fotograflar

Köy Enstitüleri, Mutlu Yaşam Köyleri olarak geri dönüyor

_assets/fotograflar

TCDD'den ilaçlama uyarısı

_assets/fotograflar

Burs konserine büyük ilgi

_assets/fotograflar

Sahilleri çocuklar temizledi

_assets/fotograflar

Gültak, miniklerin heyecanına ortak oldu

close İğne Oyaları görücüye çıktı
İğne Oyaları görücüye çıktı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: