rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.359 (1.240)

Toplam Ziyaret: 14.923.805 (13.843.901)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Ekim 2018
Sayı : 778
Bu kayıt toplam
471 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

14.ULUSLARARASI TURUNÇGİL KONGRESİ İDARİ OFİSİ AÇILDI

2020 yılında Mersin'de düzenlenecek olan '14. Uluslararası Turunçgil Kongresi' İdari Ofisinin açılışı, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve 65. Dönem Kalkınma Bakanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

14.Uluslararası Turunçgil Kongresi idari ofisi açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir ilçesi Limonluk Mahallesindeki açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra; Ulusal Turunçgil Konseyi (UTK) Başkanı Kemal Kaçmaz, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve iş insanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmasında 2020 yılı '14. Uluslararası Turunçgil Kongresi'ne vermiş olduğu desteklerden dolayı 65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'a teşekkür eden Vali Su, Turunçgil Kongresi'nin ilimizde düzenlenecek olmasının önemine değindi.

65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ise 2020 yılı '14. Uluslararası Turunçgil Kongresi'nin ilimizin tanıtımına sağlayacağı katkıya değinerek; "Üretilen ürünlerin işlenmesi, sanayi ürününe dönüştürülmesi, katma değerinin artırılması ve daha çok gelir elde edebileceğimiz alanlara yönelmek gerekiyor.

Türkiye'nin bir numaralı limon üreticisiyiz; limondan yüzlerce ürün elde edebilmek mümkün, işte bunu sağlamak için kongre önemli bir şans olacak." dedi.

Türkiye'de sebze ve meyve üretiminin yüzde 4'ünden fazlasının ilimizde üretildiğini belirterek konuşmasına devam eden Milletvekili Elvan, tarımın son yıllarda çok daha stratejik bir konuma geldiğini söyledi.

Meyve ve sebzelerin sağlıklı bir şekilde üretilmesi ve vatandaşlarımıza en uygun koşullarda sunulmasının önemini vurgulayan Milletvekili Elvan, önümüzdeki yıllarda tarımın öneminin daha da artacağını; bunun da ilimizin öneminin daha da artacağı anlamına geldiğini kaydetti.

Konuşmasının sonunda, ilimiz yeni organize sanayi bölgesinde 33 yatırımcının hemen yatırıma başlayacağını kaydeden Milletvekili Elvan, böylelikle 5 bin vatandaşımıza iş imkanı sağlanacağını da açıkladı.

Protokol konuşmalarının ardından '14. Uluslararası Turunçgil Kongresi' idari ofisinin temsili açılış kurdelesi Vali Ali İhsan Su, Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve protokol üyeleri tarafından kesilirken program, ofisin gezilmesi ile sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Sahil Güvenlik Botu, ziyarete açılacak

_assets/fotograflar

Vahap Seçer dönemi başladı

_assets/fotograflar

Müzik Festivali başladı

_assets/fotograflar

Gültak mazbatasını alıp göreve başladı

_assets/fotograflar

'Burada her renge yer var'

_assets/fotograflar

Başkanlar, gençlere Çukurova'nın gücünü anlattı

_assets/fotograflar

Meryap'dan Yenişehir'e ziyaret

_assets/fotograflar

Giad'ın konuğu Sabri Tekli oldu

_assets/fotograflar

Toroslar'da devir teslim yapıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, muhtarlarla buluştu

close 14.Uluslararası Turunçgil Kongresi idari ofisi açıldı
14.Uluslararası Turunçgil Kongresi idari ofisi açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: