rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.409 (1.290)

Toplam Ziyaret: 14.923.855 (13.843.951)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Ekim 2018
Sayı : 778
Bu kayıt toplam
475 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

EMEKLİLER YAZI PİKNİKLE UĞURLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri yazın son günlerini Ayvagediği Yaylası'nda düzenlenen piknik ile uğurladı.

Emekliler yazı piknikle uğurladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin'de yaşayan emekli vatandaşların emeklilik günlerini sosyal aktivitelerle, kaliteli bir şekilde geçirebilmeleri adına açılan Emekli Dinlenme Evi etkinliklerle emeklileri hem sosyalleştiriyor hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Tekne turu ile denizin, kumun ve güneşin tadını çıkaran emekliler bu kez de düzenlenen piknik ile yazın son günlerini eğlenceli bir şekilde uğurladı. Yaklaşık 120 kişilik Emekli Dinlenme Evi sakini Ayvagediği'nde düzenlenen piknik etkinliğinde bir araya geldi ve güne kahvaltı ile başladı. Kahvaltı sonrası kendilerine eşlik eden davul-zurna ekibi eşliğinde halay çeken, çiftetelli oynayan emekliler günün tadını doyasıya çıkardı.

Kahvaltıdan sonra mangal keyfi yapan emekliler bir arada olmanın, sosyalleşmenin mutluluğunu yaşarken, Büyükşehir Belediyesi'nin yaşlı dostu kent haline getirdiği Mersin'in tadını düzenlenen etkinliklerle doyasıya çıkarıyorlar.

Etkinlikte gün boyu halay çekip çiftetelli oynayan 67 yaşındaki işçi emeklisi Mustafa Mansur Karakoç ise, "Büyükşehir Belediyesi'nin bize verdiği bu imkânlar bizi, tüm emeklileri çok mutlu ediyor.

Günlerimiz çok güzel geçiyor. Bir sürü etkinliklerimiz var. Burada ki bütün emekliler birbirleri ile tanışma fırsatı buldular. Dostluklar edindiler. Bize böyle etkinlikler düzenlediği için Burhanettin Başkan, Büyük Başkan. Bugüne kadar biz hiç böyle imkânlar görmedik. Burhanettin Beyi ayakta alkışlıyorum" şeklinde konuştu.

58 yaşındaki Emekli dinlenme Evi sakini Nilgün Soydan, "Günümüzün ne kadar güzel geçtiğini anlatamam. Çok mutluyuz, çok huzurluyuz. Burada arkadaşlarımızla temiz hava alıyoruz. Tekne turuna da katılmıştım. Etkinliklerden çok memnunuz. Keşke böyle harika etkinlikler daha öncede olsaydı.

Şimdi gidiyoruz Emekli Dinlenme Evi'ne gazetemi, kitabımı okuyorum. Dinleniyorum, çayımı, kahvemi içiyorum. Ortam çok güzel, arkadaşlarımız çok güzel. Yeni arkadaşlarla tanışıyoruz. Bu ortamı bize sağlayan Burhanettin Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" diye belirtti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Sahil Güvenlik Botu, ziyarete açılacak

_assets/fotograflar

Vahap Seçer dönemi başladı

_assets/fotograflar

Müzik Festivali başladı

_assets/fotograflar

Gültak mazbatasını alıp göreve başladı

_assets/fotograflar

'Burada her renge yer var'

_assets/fotograflar

Başkanlar, gençlere Çukurova'nın gücünü anlattı

_assets/fotograflar

Meryap'dan Yenişehir'e ziyaret

_assets/fotograflar

Giad'ın konuğu Sabri Tekli oldu

_assets/fotograflar

Toroslar'da devir teslim yapıldı

_assets/fotograflar

Tarhan, muhtarlarla buluştu

close Emekliler yazı piknikle uğurladı
Emekliler yazı piknikle uğurladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: