rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.129 (1.968)

Toplam Ziyaret: 15.526.857 (14.385.218)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Kasım 2018
Sayı : 779
Bu kayıt toplam
658 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TOROS ROTARY PROJELERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Mersin Toros Rotary Kulübü yönetimi, düzenledikleri toplantıda projelerini anlattı.

Toros Rotary projelerini sürdürüyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

30 yıl önce kurulan, insan sağlığı, eğitim ve toplumsal bilinçlendirme gibi birçok konularda sosyal sorumluluk projelerine imza atan Mersin Toros Rotary Kulübü, proje üretmeye devam ediyor.

Uluslararası Rotary 2430'uncu Bölge Guvernörü Altan Aslan ve Mersin Toros Rotary Kulübü Dönem Başkanı Bülent Sağlam, Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esat Yılgör, geçmiş dönem başkanlarından Tufan Ballı ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, özellikle eğitim ve insan sağlığı konularında geliştirdikleri projelerin detayları konuşuldu.

Toplam 250 civarında Rotary Kulübü ve 7 bine yakın rotaryen ile iyilik için mücadele ettiklerini söyleyen Aslan, "Uluslararası Rotary kendisine temel hedef olarak Birleşmiş Milletler Teşkilatının 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinden 6'sını seçmiştir.

Bu 6 alanda projeler üretir ve insanlara dokunmaya çalışır. Nedir bu 6 alan? Kadın ve çocuk sağlığı, hastalıklarla mücadele, temel eğitim ve okur yazarlık, temiz suyla hijyen, ekonomik toplumsal kalkınma ve barış. Biz bu noktalarda hizmet üretmeye devam ediyoruz" dedi.

9-12 Mayıs 2019 yılında Azerbaycan'da yapılacak olan 2430. Bölgenin yılsonu konferansı ile ilgili bilgiler veren Tufan Ballı, "Azerbaycan'ın Bakü şehrinde 9-12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan yılsonu konferansında, her iki devletin üst düzey birimlerinden katılımcıların olacağı, iki devlet arasında iş insanlarının ticari ağını güçlendireceğimiz ve hayata geçirilen projelerin ödüllendirileceği 500 kişilik konferans, ilk kez Toros Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilecek. Amacımız insani değerlere olumlu yönde etki etmek. Çıktığımız yolda her zaman insani değerleri üstün tuttuk ve buna uygun projeler geliştirmeye özen gösterdik" ifadelerini kullandı.

Dönem Başkanı Bülent Sağlam ise eğitim ve sağlığa önem verdiklerini vurgulayarak, "Sosyal sorumluluk projelerimizde eğitim ve insan sağlığını ön planda tutuyoruz. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençleri 14 gün Mersin'de misafir ederek, ayrım gözetmeksizin kaynaşmayı sağlıyoruz.

Çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerimiz ile buradaki öğrencilerimiz arasında gönül bağı kurulmasına köprü olduk. Kurulduğumuz günden bu güne kadar üniversite öğrencilerimize burs hizmeti sağlamaya devam ediyoruz.

Üniversite tanıtım günleri düzenleyerek şehir dışından gelen öğrencilerimize Mersin'deki üniversiteleri tanıtıyoruz. Kazanlı Belediyesi Ortaokulu'na birçok projeler ürettik. Bunlardan birisi de 'Aldım Verdim Kördüm' sloganı ile gerçekleştirdiğimiz kıyafet odası projesinde, sağ elin verdiğini sol el görmeyecek özdeyişinden yola çıkarak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktı.

Her yıl Mersin'deki üniversitelerimizin birinde gençlerimize örnek olmaları için toplum liderlerini ağırlıyoruz. İnsan sağlığına verdiğimiz önem kapsamında sepsis durumunun oluşturduğu ölümleri ve hastalıkları azaltmak adına hijyen eğitimleri veriyoruz.

Biz Rotaryenlerin amacı insana dokunabilmek, güzel bir gelecek inşa etmelerine katkıda bulunabilmek ve ilham kaynağı olmaktır" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Toros Rotary projelerini sürdürüyor
Toros Rotary projelerini sürdürüyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: