rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 82 (82)

Toplam Ziyaret: 15.252.738 (14.148.424)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Aralık 2018
Sayı : 784
Bu kayıt toplam
475 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TAKSİCİLERDEN BAŞKAN SARI'YA TEŞEKKÜR

Mezitli İlçesi Yağmur Taksi durağı şoförleri Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı'yı makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi. Başkan Veysel Sarı'da kendisini ziyaret eden taksicilere proje aşamasındaki yenilikler konusunda bilgi verdi.

Taksicilerden Başkan Sarı'ya teşekkür
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin büyükşehir Belediyesi ile Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasının işbirliği sonucu Mersin'in 77 noktasına yapılan modern taksi duraklarıyla kendilerine sağlanan korunaklı bir ortamda faaliyet gösteren Mersin'li taksiciler, bu memnuniyetlerini ifade etmek üzere Başkan Veysel Sarı'ya teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor.

Önceki gün de Mezitli Yağmur taksi durak başkanı Gökhan Mete, 2. Başkan Nurittin Aslan Emin Yıldız ve Şahap Kıran Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı'yı makamında ziyaret ederek bir teşekkür plaketi verdi.

Taksicilerin kendisini ziyaretinden çok mutlu olduğunu belirten Başkan Veysel Sarı duygularını şu sözlerle ifade etti.

"Bu makamda olmamın nedenlerinden biriside, taksici esnafımıza bir disiplin içinde daha modern ve huzurlu çalışma ortamı sağlamak içindir. Bugün modern Mersinimize yakışan taksi durakları projemizi geçmiş dönemde yerel yöneticimize maalesef kabul ettirememenin üzüntüsünü yaşamıştık.

Şimdi ise, Büyükşehir Belediyemizle birlikte ilk etapta Mersin'in 77 noktasına yapılan yeni taksi durakları taksici esnafımızı yazın sıcaktan, kışın yağmur ve soğuktan koruyacağı gibi Mersin halkına daha iyi, daha huzurlu ve daha kontrollü hizmet verilmesini de sağlayacaktır. Ayrıca, bu duraklarınız taksi plakalarına tahsisli olup geçmişte bazı açıkgözlerin yaptığı gibi kesinlikle araçsız alınıp satılamayacaktır" dedi.

'Hizmetlerimiz bu kadarla kalmayacak'

Başkan Veysel Sarı taksici konuklarına proje aşamasındaki bazı yaptırımların neler olacağına da dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü.

"Mersin'de odamıza kayıtlı 1583 taksicinin kayıtlı olmasına karşın 850 faal olarak hizmet veren taksicimiz vardır. Kentimiz hızla büyümekte ve bizde bu büyümeye yeniliklerle katkı vermek durumundayız. İyi şeyler olacaktır. Öncelikle yolcularımızın ve sizlerin can güvenliğini sağlamak durumundayız.

Taksicilik incelik, özveri ve ahlaklı olmayı gerektirir. Taksileriniz mülkiyeti sizin, ancak daha sonra aldığınız yolcunundur. Maalesef son günlerde bazı illerde hiç tasvip etmediğimiz olaylar yaşanmıştır.

Bu nedenle yasa gereği İzmir'de başlatılan merkezden kameralı kontrol sistemini Mersinde de hayata geçireceğiz. Bunun için odamızın bir katına bu sistemi kuracak bu sistemde gerektiğinde en yakındaki taksiler çağrıya da yönlendirilecektir.

Ayrıca, Turistik bölgelerde zorunlu olarak başlatılacak eğitimle de davranış, konuşma ve yabancı dil kursları da düzenlenecek, araçlarda yolcularımızın rahatı ile internete erişimi de sağlanacak ve taksici esnafımızla Mersin halkına hizmetlerimiz bu kadarla kalmayacaktır".Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Taksicilerden Başkan Sarı'ya teşekkür
Taksicilerden Başkan Sarı'ya teşekkür
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: