rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.761 (4.496)

Toplam Ziyaret: 15.252.532 (14.148.218)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Ocak 2019
Sayı : 788
Bu kayıt toplam
449 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MERSİN'DE 97.YIL COŞKUSU

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı düzenlenen coşkulu törenle kutlandı. Mersin Tren Garı'nda gazilerden oluşan temsili milis kuvvetlerinin protokol üyeleri tarafından karşılanması ile başlayan tören, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na gerçekleşen kortej yürüyüşü ile devam etti.

Mersin'de 97.yıl coşkusu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden törene Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, KKTC Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, milletvekilleri, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Mersin'de eğitim veren üniversite rektörleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Törende trenle gelen temsili heyetin karşılanmasının ardından Vali Su, heyette bulunan Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız'ın elindeki Türk Bayrağı'nı öperek teslim aldı. Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler tarafından günün anısına toplu fotoğraf çekilmesinin akabinde vatandaşların da katılımıyla oluşan kortej, bando eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Kutlamaların Cumhuriyet Meydanı'ndaki bölümü Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunumuyla başlarken Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz vatandaşları selamlayarak Mersin'in Kurtuluş Günü'nü kutladı.

Katılımın yoğun olduğu ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunduğu törende konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunu omuz omuza, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde kutluyor olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajının okunmasıyla devam eden tören, günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmalar ve öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nin yaptığı gösterilerle sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Mersin'de 97.yıl coşkusu
Mersin'de 97.yıl coşkusu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: