rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 262 (262)

Toplam Ziyaret: 17.017.897 (15.587.252)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Şubat 2019
Sayı : 793
Bu kayıt toplam
1.468 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, "EKONOMİK İSTİLAYA KOOPERATİFÇİLİK İLE KARŞI ÇIKACAĞIZ"

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan aşırı sağanak nedeniyle Yenişehir İlçesi'ne bağlı Karahacılı Mahallesi'nde heyelan oluşmuş, yaklaşık 120 dönüm arazide toprak kayması meydana gelmişti.

Özyiğit, Özyiğit, Özyiğit, Özyiğit,
1 / 4 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Karahacılı Mezitli bağlantı yolu üzerinde meydana gelen toprak kayması sonucu bölgede bulunan Yenişehir-Mezitli bağlantı yolu trafiğe kapanmıştı. CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, heyelan bölgesine giderek mahalle muhtarı Hasan Yılmaz'dan bilgiler aldı. Özyiğit, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

'Üreticilerimizi kooperatifçilikle kalkındıracağız'

İncelemelerin ardından Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Özyiğit, 'Yeni Yenişehir' projesini anlattı. Proje içerisinde önemsedikleri çalışmalar arasında kooperatifleşmenin olduğunu vurgulayan Özyiğit, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kooperatif konusunu çok önemsiyor.

Sayın genel başkanımızın biz adaylara başkan olmamızın ardından belediye bünyesinde kooperatifler kurmamız yönünde talimatları var. Bendeniz de uzun yıllar ecza kooperatiflerinde yöneticilik yapmış bir arkadaşınızım. Kooperatifçiliğin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Türkiye ekonomik istila altındadır. Ne yazık ki üreticilerimiz zincir marketlere mahkum edilmiş durumdadır.

Bu istilanın karşısında durabilmemiz için kooperatifleşmeye önem vermemiz gerekmektedir. Yenişehir Belediyesi bünyesinde kuracağımız kooperatifler ve kalite birimleriyle üreticilerimizin ürünlerinin kalitesini üst düzeye çıkaracağız. Örneğin Karahacılı Mahallemizin en önemli üretim kalemi olan narları, kooperatif bünyesinde kuracağımız nar ekşisi tesisin de yüksek kalitede işleyecek, paketleyecek ve satışa sunacağız.

Ve haklı bir üne sahip Karahacılı Narekşisini dünya markası haline getireceğiz. Bölge insanımız kuracağımız bu tesislerde sigortalı olarak çalışacaklar.

Ayrıca bu arkadaşlarımız kooperatif ortağı olacaklar. Öte yandan Yenişehir'de faaliyet yürüten narenciye üreticilerimiz için de meyve suyu kooperatifi kuracağız. Ekonomik istilaya kooperatifçilikle karşı çıkacağız" dedi.

'Seçer Mersin için büyük bir şanstır'

Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer'in Mersin için büyük bir şans olduğunu da sözlerine ekleyen CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, "Sayın Vahap Seçer, bizler gibi sıfırdan gelmiş, üniversite eğitimini ziraat mühendisi olarak tamamladıktan sonra zaman içerisin çiftlik ve fabrika kurmuş birsidir.

Çiftçinin sorunlarını yakından bilir, yatırımcının halinden anlar. Dolayısıyla Sayın Vahap Seçer Mersin için büyük bir şanstır. Yenişehir'de ve Büyükşehir'de CHP'yi iktidar yaptığımız da aynı partiden iki belediye başkanı olarak uyum içerisinde çalışır Karahacılıyı, Yenişehir'i ve Mersin'i kalkındırırız" diye konuştu.

Mahalleden ayrılmak üzereyken geleneksel yöntemlerle Nar ekşisi kaynatan kadınlarla karşılaşan Özyiğit, kadınlarla bir süre sohbet etti ve nar ekşisi yapımında onlara yardımcı oldu.

'Anne babalara eğitim vereceğiz'

Karahacılı Mahallesi'nin ardından aday adaylığı sürecinde rakibi olan Burhan Tekniker'in sahibi olduğu Özel Güney Gelişim Okulları'nı ziyaret eden CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Burhan Tekniker ile siyasi yoldaşlığın yanında çok eskiye dayanan bir dostluklarının olduğunu söyledi.

Özel Güney Gelişim Okulları'nın kendisi açısından önemli anıları barındırdığını ifade eden Özyiğit, şuan üniversite eğitimi alan iki oğlunun buranın ilk mezunlarından olduğunu ve kendisinin de o dönemlerde okul Aile Birliği Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

Eğitim konusunda son derece hassas olduğunun altını çizen Abdullah Öyiğit, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) verilerine göre Türkiye'de eğitimin her geçen yıl daha da geriye gittiğini anımsattı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın (AÇEV) yaptığı araştırmalara göre ise Türkiye'de çocukların yüzde 70'inin okula hazır başlamadığı bilgisini de paylaşan Özyiğit, Eğitimde ki gerilemeyi aşmak için Yenişehir Belediye Başkanı olduğunda okul öncesi eğitime önem vererek 'Erken Çocukluk Eğitim' uygulamasını hayata geçireceklerini aktardı. Özyiğit, 'Erken Çocukluk Eğitimi'nin çocuklara değil anne ve babalara verileceğini söyledi.

Özel Güney Gelişim Okulları sahibi ve belediye başkan aday adaylığı döneminde CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit'in rakibi olan Burhan tekniker ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özyiğit'in Yenişehir'e yakışır bir belediye başkanı olacağına gönülden inandığını söyledi. "Yolun aydınlık ve açık olsun" dedi.

Okul ziyaretinin ardından Özyiğit, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer ile birlikte Çiftlikköy Mahallesi Muhtarı Aynur Öztürk'ü ardından, mahalle sakini engelli Emine Uyar'ı evinde ziyaret ettiler. CHP Büyükşehir adayı Seçer ve Yenişehir adayı Özyiğit, kitap okumayı çok seven Emine ye kitap hediye ettiler. Adaylara daha sonra Üniversite Caddesi üzerinde ki esnaflar ziyaret ettiler.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ali Adalıoğlu, 'Medya maşa değildir'

_assets/fotograflar

Salt Cam'dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

_assets/fotograflar

Robotik Kodlama Atölyeleri açıldı

_assets/fotograflar

Adana ve Mersin'den 'Yerel Sera A.Ş' önerisi

_assets/fotograflar

Mersin müziğe doyacak

_assets/fotograflar

EDAŞ'tan Mersin'e 180 milyonluk yatırım

_assets/fotograflar

Öğrencilere çalışma ortamları hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Mersinden Koop, stratejik planını hazırlıyor

_assets/fotograflar

Evde bakım hizmetleri sürüyor

_assets/fotograflar

Özel çocuklara 'Duyu Bütünleme Terapisi'

close Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"
Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"
Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"
Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: