rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 6.357 (5.479)

Toplam Ziyaret: 18.765.828 (17.044.596)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Mayıs 2019
Sayı : 806
Bu kayıt toplam
1.227 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BÜROKRATLARA "SİYASET YAPMAYIN' UYARISI!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kenti birlikte yöneteceği A Takımı ile bir araya gelerek, bazı uyarılarda bulundu.

Bürokratlara
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bürokratlarını siyaset yapmamaları konusunda uyaran Seçer, "Bürokratlar işlerini yapar. Hizmete siyaseti karıştırmam" dedi.

BaşkanSeçer, yeni dönemde Mersin'e vizyon kazandıracak ve başlattığı hizmet atağında beraber yol yürüyeceği Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile bir toplantı düzenledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen toplantıda ana gündem maddesi olarak ilk 100 günlük projeler masaya yatırıldı.

Tasarruf tedbirleri kapsamında alınacak önlemlerin de konuşulduğu toplantıda, hizmet konusunda atılacak adımların yol haritası çizildi.

Toplantıda, ilk 100 günlük projelerin özel bir şekilde üzerinde çalışılarak zamanında uygulamaya geçirilmesi ve takip edilmesine yönelik talimatlar veren Seçer, ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanlarından birimlerin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

"Gizli bir ajandam yok"

Toplantıda, yönetim anlayışının şeffaf, adil ve hizmet odaklı olacağının altını çizen Seçer, liyakate önem verdiğini ve kenti en iyi noktalara taşımak istediğini belirterek, "Gizli bir ajandam yok. Dünya malı da gözümde değil. Tek amacım halka hizmet götürmek. Bu anlamda da Atatürkçü ve çağdaş bir başkanım. Bu zamana kadar aldığım tüm kararlarda ve değişimlerde liyakate önem verdim, bundan sonra da böyle olacak" diye konuştu.

"Hizmete siyaseti karıştırmam"

Liyakatli kadrosu ile kentin yönetimini devraldıklarını ve herkesin bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında Mersin halkına hizmet edecek hiçbir bürokratının siyaset yapmaması konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Seçer konuya ilişkin "Bürokratlar işlerini yapar. Hizmete siyaseti karıştırmam" ifadelerini kullandı.

Seçer, ayrıca yönetim kadrosunda sürekli olarak performans değerlendirmesi yapacağını ve yeterli görmediği durumlarda değişikliğe gideceğini kaydederek, "Yeni dönemde beraber yol yürüdüğüm bürokratların ileriki dönemde performanslarını yeterli görmediğim anda görevden alırım" şeklinde konuştu.

"Harcamalarda dikkatli ve şeffaf olacağız"

Tasarruf tedbirleri konusunda son derece titiz olduğunu da ifade eden Seçer, harcamaların çok dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Seçer, Büyükşehir'in harcama kalemlerinde ekonomik önlemler alacaklarının altını çizerek, yapılan bu harcamaların ise şeffaf bir şekilde olması gerektiğinin önemine değindi. Seçer ayrıca, aktif olarak kullanılmayan araçların iade edilmesi ve yakıt tüketimi konusunda da talimatlar verdi.

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Seçer, personele ilişkin de düzenlemeler yapacaklarını belirterek, personelin görev tanımına uyup uymadığı, mesai saatine riayeti konusunda denetimlerinin sıkılaştırılacağını söyledi. Görevini ihmal edenlerin tespiti söz konusu olduğunda gereğinin yapılacağını vurgulayan Seçer, görevini aksatanların sıkı denetimi konusunda daire başkanlarına talimatlar verdi.

Seçer, personel denetimi konusunda ihmali bulunan ilgili daire başkanlarına da gerekli yasal işlemlerin yapılacağını söyledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Avrupa Konseyi'nden, İstanbul Sözleşmesi'ne destek açıklaması

_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, "Mersin sporuna dinamit konuldu"

_assets/fotograflar

İstisnasız maske takılacak!

_assets/fotograflar

Gültak, "Mersin evlerini yaşatalım"

_assets/fotograflar

Şoför esnafı da destek istiyor

_assets/fotograflar

Toparlanma beklentisi 2021'de

_assets/fotograflar

Yenişehir'den Barış Parkuru'na destek

_assets/fotograflar

Engellilere istihdam sağlanıyor

_assets/fotograflar

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Değerlerimize sahip çıkılıyor"

close Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!
Bürokratlara "siyaset yapmayın' uyarısı!
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: