rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 6.402 (5.522)

Toplam Ziyaret: 18.765.873 (17.044.639)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Mayıs 2019
Sayı : 806
Bu kayıt toplam
1.195 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ESNAF OTOPARKA KAVUŞACAK..

Zafer Çarşısı Esnaflar Derneği Başkanı Bekir Algüllü ve çarşı esnafı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i makamında ziyaret etti.

Esnaf otoparka kavuşacak..
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Çarşı esnafının sorunlarının ve isteklerinin konuşulduğu ziyarette Başkan Seçer, kuracakları Esnaf Masası ve yeniden uygulamaya koyacakları Parkomat sisteminden bahsetti. Başkan Seçer, araç park edecek yer olmadığı için çarşıya vatandaşı çekemediklerini söyleyen esnafa yapacakları otoparkın müjdesini de verdi.

Geçtiğimiz dönem Mersin çarşısında gerçekleştirilen uygulamalar sonrası zor durumda kalan esnafın imdadına Başkan Seçer yetişti. Esnafın en büyük eksiği olan otoparkın en kısa sürede yapılacağını söyleyen Başkan Seçer, yapacakları projelerle çarşının yeniden canlanacağını ve esnafın işlerinin yeniden hareketleneceğini söyledi.

Esnafı temsil edecek yapı oluşturuyoruz

Ziyarette esnafın sorunlarını dinleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Uray ve İstiklal Caddesi'ni de içine alan bölgede iyileştirme çalışmaları yapacaklarını, tarihi yapıları ve dükkânları da restore edeceklerini söyledi.

Lokal olarak Zafer Çarşısının kendine has sorunları olduğunu ve bu sorunları projeleri ile çözeceklerini söyleyen Başkan Seçer, "Oranın fiziki koşullarının düzeltilmesi, daha şık bir havaya büründürülmesi gibi o bölgeye özel sorunlar ve beklentiler var. Ama genel anlamda da yapmamız gereken birçok iş var.

İlk etapta Parkomat uygulaması geliyor. Hemen Tevfik Sırrı Gür Lisesi'nin oraya 800 araç kapasiteli bir otopark yapılacak" şeklinde konuştu.

Esnaf rahatlayacak

Çarşı esnafını rahatlatacak projelere çok kısa süre içerisinde başlayacaklarını ifade eden Başkan Seçer, kurulacak Esnaf Masası hakkında bilgilendirme yaptı. Başkan Seçer, "Biz esnaf masası oluşturacağız. Bu esnaf masası sizi ilgilendiriyor. Sizi temsil edecek yapı oluşturuyoruz. Sorununuz olduğunda o komisyonun çatısı altında alt komisyonlar oluşturabilirsiniz. Sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Ben bu tarz uygulamalara son derece açığım. Alacağımız kararlarda bu bizi rahatlatır. Ben makul olan her şeye varım. Güzel şeyler yapacağız. Sizin sorunlarınızı esnaf masası ile çözeceğiz" diyerek esnafın içini rahatlattı.

Başkan Seçer, "Güzel işler yapacağız"

Çarşıyı modern bir görünüme kavuşturacaklarını söyleyen Başkan Seçer, yapacakları işlerde işi ehline emanet edeceklerini ve kişisel imtiyaz sağlamayacaklarını ifade etti. Başkan Seçer, "Güzel işler yapacağız. Kaynak buluruz. Yeter ki işi bilen adamlar olsun. Halka dokunan her şeyi belediye işletir. Kimseye, babamın oğluna, genetik bağım olan ya da olmayan hiçbir adama kişisel imtiyaz sağlamayacağım. Bunu da iddialı söylüyorum. Altını da çiziyorum" dedi.

Bekir Algüllü, "Göreve talibiz"

Ziyarette söz alan Zafer Çarşısı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü esnaf olarak yaşadıkları sıkıntıları Başkan Seçer'e aktararak, yapılacak her türlü projede destek vereceklerini ifade etti.

Algüllü tarihi çarşının Mersin'e yakışır duruma getirilmesi gerektiğini sözlerine ekleyerek, "Tarihi çarşılarına sahip çıkmayan tek il Mersin.

Birçok şehirde bunlarla ilgili dernekler kuruldu. Bizim Mersin çarşısını Mersin'e yakışır duruma getirmemiz lazım. Madem esnaf masası kurma fikriniz var bizler gönüllü olarak göreve talip oluruz. Bizim amacımız belediye ile direk diyalog halinde olmak.

Mersin'i daha güzel hale getirme noktasında bizim de bir payımız, katkımız olsun. Bu süreçte biz size her zaman destek olacağız" ifadelerine yer verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Avrupa Konseyi'nden, İstanbul Sözleşmesi'ne destek açıklaması

_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, "Mersin sporuna dinamit konuldu"

_assets/fotograflar

İstisnasız maske takılacak!

_assets/fotograflar

Gültak, "Mersin evlerini yaşatalım"

_assets/fotograflar

Şoför esnafı da destek istiyor

_assets/fotograflar

Toparlanma beklentisi 2021'de

_assets/fotograflar

Yenişehir'den Barış Parkuru'na destek

_assets/fotograflar

Engellilere istihdam sağlanıyor

_assets/fotograflar

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Değerlerimize sahip çıkılıyor"

close Esnaf otoparka kavuşacak..
Esnaf otoparka kavuşacak..
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: