rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.038 (3.660)

Toplam Ziyaret: 15.733.983 (14.553.460)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
20 Mayıs 2019
Sayı : 807
Bu kayıt toplam
1.082 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BURS KONSERİNE BÜYÜK İLGİ

Mersin Cemevi tarafından üniversite öğrencilerine burs verebilmek amacıyla Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Erdal Erzincan,Ender Balkır, Erhan Toprak konseri düzenledi.

Burs konserine büyük ilgi Burs konserine büyük ilgi
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yoğun ilginin olduğu konsere Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mesiad Başkanı Hasan Engin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve Sendika Temsilcilileri, ile İnanç Önderleri ve Yöre Dernek başkanları katıldı.

Mersin Cemevi Şube Sekteri Özgür Emire 'Gücünü cehaletten alan baskıcı yönetimlere karşı, "ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır" diyen pirlerimizin çizdiği yolda paylaşma ve dayanışma temennisi ile bir araya geldiğimiz bu güzel gecedeyiz.

Bizler de Mersin Cemevi olarak bu bilinç ve farkındalık ile hiçbir kimliği, inancı, siyasi anlayışı ve kültürü dışlamadan, herkesle kucaklaşmaya çalışarak, olmazsa olmazımız olan eğitime sizlerin desteği ile katkı sunmaya devam edeceğiz.

Bizler laik, bilimsel ve demokratik ilkeler doğrultusunda, fırsat eşitliğine dayanan , çağdaş bir eğitim sisteminden; Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle "fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" bir kuşağın yetişmesinden yanayız.

Seçmeli ya da zorunlu ders adı altında okullarda çocuklar üzerinde dini ve kültürel baskı oluşturacak, asimile edecek programların uygulanmasını din ve vicdan özgürlüğüne aykırı buluyoruz" diye konuştu

Emire, "Eğitimin cemaatlere, tarikatlara, dini amaçlı kurulmuş vakıflara havale edilmesini asla kabul etmiyoruz. bu uygulamalar ulusal eğitimi, çağdaşlık ve laiklikten uzaklaştırır.

Bizler; bireysel kurtuluşa değil, toplumsal kurtuluşa inanan,geriye değil, ileriye bakan, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul eden, insan haklarına , demokratik değerlere saygı duyan,kul yerine, özgür yurttaş yetiştiren bir eğitim sisteminin yaşam bulmasını istiyoruz.

Bu akşamki konserimizde sahne alacak usta sanatçılarımız; Erdal Erzincan, Ender Balkır, Erhan Toprak, ve ekiplerine, konserin düzenlenmesinde bizlere her türlü imkanı sağlayan Cemevi başkanı Pir Hasan Kılavuz'a, yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu,inanç kurulu, kadın kollarımıza ve bu gün Yenişehir Atatatürk Kültür Merkezini bizlere tahsis eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve kültür merkezi personellerine teşekkür ederiz" diye konuşmasını sonlandırdı.

Erdal Erzincan, Ender Balkır, Erhan Toprak, Anadolu türkülerinden oluşan repertuarıyla müziksevere unutulmaz gece yaşattı

Sanatçılara çiçek takdimiyle konser son buldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Avcı böcekler ava çıktı

_assets/fotograflar

Zoraki Evliliklere Sıfır Tolerans Projesi start aldı

_assets/fotograflar

Kadın girişimciler Tarsus'ta buluştu

_assets/fotograflar

Servislerle ilgili velilere uyarı!

_assets/fotograflar

Kente kadın eli değiyor

_assets/fotograflar

Araç yangınlarının sebebi ihmal

_assets/fotograflar

Tarım alanları ilaçlanıyor

_assets/fotograflar

Arkadaşları için bileklik yaptılar

_assets/fotograflar

Genç adımlar kampta

_assets/fotograflar

Gençlik Kampı'nda anlamlı buluşma

close Burs konserine büyük ilgi
Burs konserine büyük ilgi
Burs konserine büyük ilgi
Burs konserine büyük ilgi
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: