rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.661 (4.627)

Toplam Ziyaret: 18.148.253 (16.519.686)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
15 Temmuz 2019
Sayı : 815
Bu kayıt toplam
1.840 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MAHKEME KOCAMAZ'IN İTİRAZINI REDDETTİ.. KOCA SUSKUNLUĞUNU BOZDU...

Mersin 2. Sulh Ceza Hakimliği, eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın 31 Mart seçimlerinde aday olamamasından sorumlu tuttuğu eski İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen 'kovuşturmaya yer yoktur' kararına yaptığı itirazı reddetti.

Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kararın ardından suskunluğunu bozan eski İl Başkanı Koca, "Vicdanen rahatım. Asla başımı öne eğecek bir şey yapmam" dedi.

Eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, evrakı İl Seçim Kurulu'na geç teslim edildiği için 31 Mart seçimlerinde aday olamamış ve olaydan eski İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca'yı sorumlu tutarak, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Nisan tarihinde Koca hakkında 'seçimde aday olmaya veya olmamaya zorlamak ve görevi kötüye kullanma suçlarından kovuşturmaya yer olmadığına' karar vermiş, Kocamaz karara itiraz etmişti. Mersin 2. Sulh Ceza Hakimliği, Kocamaz'ın itirazını reddetti.

"İnsafsızca ve ailece linç edilen kişi oldum"

Yaşanan olaylar boyunca suçlamaların odak noktası haline gelen dönemin İYİ Parti İl Başkanı Koca, itirazın reddedilmesi üzerine suskunluğunu bozdu. Servet Koca, sosyal medya hesabından 2. Sulh Ceza Hakimliğinin karar dilekçesini paylaşarak açıklama yaptı.

Açıklamasında sadece Kocamaz'ın ifadeleriyle kendisini savunamadan linç edildiğini belirten Koca, "19 Şubat 2019 tarihinde yaşanan 'talihsiz olaydan' bugüne kadar tam 140 gün geçti, 'kumpas' olarak adlandırılan olayın sorumlusu olarak suçlandım.

Sadece Burhanettin Kocamaz'ın ifadeleri ile önyargıyla, sorgulanmadan, konuşmadan, kendimi savunamadan Türkiye'nin önüne atıldım, 'insafsızca ve ailece linç edilen' kişi oldum.

Sustum. Suskunluğumda bile linç operasyonu arttırılarak sürdürüldü, 'kumpasçı olmasa konuşurdu, ne konuşacak ki' dendi. Art niyet ve at gözlüğü ile bakılıp yargılamaya ve mahkum etmeye devam ettiler, hala da ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"Adalete olan güvenimde asla tereddüde düşmedim"

Sosyal medyada aleyhinde ağza alınmayacak hakaretler savuran, tehdit eden kişilerin karşısında kendisini savunmak isteyen dostlarına ve ailesine 'sakın karşılık vermeyin arkadaşlar size de bulaşırlar ve hak etmediğiniz bir biçimde sizi de kirletirler' şeklindeki uyarılarını dikkate alarak sessizliğini paylaştıkları için teşekkür eden Koca, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz 19 Şubat 2019 tarihinde vuku bulan olay hakkında, hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Savcı '17 Nisan 2019 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair' kararı vermişti. 30 Mayıs 2019 tarihinde Burhanettin Kocamaz Bey'in avukatı tarafından karara itiraz edilmişti.

28 Haziran 2019 tarihinde de 2. Sulh Ceza Hakimi, 'Savcının verdiği kararda herhangi bir hukuka aykırılığın ve isabetsizliğin bulunmadığı anlaşılmakla, usul ve yasaya uygun olarak verilen karara karşı müşteki Burhanettin Kocamaz tarafından yapılan itirazın reddine, yapılan inceleme sonucu CMK 173/3 ve 271/4 maddeleri gereğince kesin olmak üzere karar verildi' diyerek karara bağlamıştır. Adalete olan güvenimde asla tereddüde düşmedim."

"Asla başımı öne eğecek bir şey yapmam"

Herkesi ikna edemeyeceğini, yine itirazlar olacağını vurgulayan Koca, "En büyük özelliğim olan kendimi sorgulama konusuna gelince evet 'vicdanen de rahatım.' Biliyorum, herkesi ikna ve mutlu edemem, itiraz edenler mutlaka olacaktır ama siyasi görüşü, dini, dili ne olursa olsun beni tanıyan herkes çok iyi bilir ki asla başımı öne eğecek bir şey yapmam. Bu söylediğimin doğruluğunu kısa bir süre sonra ve uygun bir zamanda yapacağım basın açıklamalarımda bir kez daha göreceksiniz" dedi.

Koca, sosyal medya hesabından her gün paylaşımlarının devam edeceğini de bildirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...
Mahkeme Kocamaz'ın itirazını reddetti.. Koca suskunluğunu bozdu...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: