rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.199 (4.368)

Toplam Ziyaret: 18.147.791 (16.519.427)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Temmuz 2019
Sayı : 817
Bu kayıt toplam
2.077 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

VM MEDİCAL PARK MERSİN, ÖRNEK HASTANE HEDEFİMİZ İLERLİYOR...

VM Medical Park Hastanesi yönetimi, hastane içinde düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

VM Medical Park Mersin, Örnek hastane hedefimiz ilerliyor...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz ve Başhekim Uzm. Dr. Neslihan Erçetin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda hastanenin Mersin'e kattığı değer ve geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili basın mensuplarına bilgi verildi.

Toplantıda konuşan VM Medical Park Mersin Hastanesi'nin Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz "Grubumuz MLP Care'in sağlık alanındaki çeyrek asırlık tecrübesini Mersin'in kalbine taşıyalı yaklaşık bir yıl oldu. Faaliyete başlamamızdan kısa süre geçmesine rağmen; değer katan sağlık anlayışımız yalnızca Mersin'de değil, tüm bölgede yansıma buldu.

Alanında uzmanlaşmış hekimler, modern teknolojik donanım, güncel tedavilerin sunulabilir olması günümüzde iyi bir hastanenin olmazsa olmazları. 'VM Medical Park' konsepti altındaki bu bakış açısına; misafir odaklı yaklaşım, yüksek kalitede ve konforda hizmet sunumu, misafir memnuniyeti odaklı süreç yönetimi, otelcilik hizmetlerinde mükemmeliyetçilik gibi artı değerler yükledik.

Ayrıca bu hastanecilik anlayışımızı SGK anlaşmamızla herkesin ulaşabileceği bir noktada sunmaya başladık. Bu çizgiye ulaşmamızda en büyük gücümüz 31 hastanesi ile Türkiye'nin en büyük hastaneler grubu olan bir kurumun tecrübesi ve bilgi birikimini kullanabilmemizdir.

Sağlık hizmetlerinde oluşturduğumuz katma değere ek olarak sağladığımız istihdam ile de şehrimizin önemli bir değeri haline geldiğimize inanıyorum" dedi.

'10 bin misafirimizi ağırlıyoruz'

Hastanelerinin artık Mersin'in sayılı değerlerinden biri haline geldiğini ifade eden Dr. İlker Yılmaz "Misafirlerimizin tercih ve hassasiyetlerine odaklı süreç yönetimimiz ile memnuniyete odaklı yaklaşımımız şehrimizde karşılık bularak; gerek hasta sayısı gerek sunduğumuz tedavilerin çeşitliliği açısından bize sürdürülebilir büyüme sağladı.

Her ay yaklaşık 10 bin misafirimizi ağırlıyor ve misafirlerimizin teşhis ve tedavi süreçlerini birlikte planlıyoruz. Sağlık gibi çok önemli bir alanda üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çaba harcıyoruz" diye konuştu.

Yılmaz, "Hedefimiz var"

Akdeniz Bölgesi'nin referans hastanelerinden biri olma yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini de dile getiren Yılmaz, bu hedefe ulaşmak için kısa ve orta vadelerde çeşitli projelerinin olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Özellikli branşlar ile farklılaştırabildiğimiz, ileri tetkik ve tedavi koşulları ile hizmet ağımızı genişletebileceğimiz projelerimiz olacak. Gelecekte erişkin ve pediatrik kemik iliği nakli, tüp bebek, nükleer tıp, radyasyon onkolojisi gibi yeni branşlarla Akdeniz Bölgesi'nde hem yurtiçi hem de yurtdışı hastalara hizmet veren öncü ve örnek hastane olma hedeflerimiz var."

İndirim kartı

Basın mensupları ve gazetecilerle işbirliği içerisinde olmaktan da her zaman keyif duyduklarını altını çizen Yılmaz, Cemiyet yönetimi ile yapılan istişareler neticesinde, basın mensuplarına hastanenin tüm hizmetlerinden yararlanma koşulunda özel bir protokol hazırladıklarını söyledi.

'Sağlık turizmi önemli'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, sağlık turizmindeki hedeflerine ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi: "Herkes için sağlık, hem yurt içinde hem yurt dışında hasta kabulüyle eşdeğerdir. Biz bu çerçevede sağlık turizmine de çok önem veriyoruz.

Sağlık turizminde, ulaşım imkanlarının çok güçlü olması, ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik çok önemli. Bunun karşılanması için de uluslararası bir havalimanının yakın olması çok önemli.

Bu açıdan baktığımızda, halen inşaatı devam eden Uluslararası Çukurova Havalimanının yakın gelecekte açılma ihtimalinin, sağlık turizminden faydalanacak tüm kurumlar için yarar sağlayacağına inanıyoruz.

Bizim de sağlık turizmi ve uluslararası hasta yönetimi açısından önemli bir grup tecrübemiz var. O tecrübeyi burada konumlandırabilmek için de fırsatlarımız var. Bu fırsatları şekillendirebileceğimiz alanlarımız, branşlarımız var.

Sağlık turizminde yurt dışından gelen taleplerin karşılanmasında özellikle tüp bebek ve nükleer tıp gibi branşlarda talepler çok fazla. O taleplerin karşılanması için de projelerimiz var. Havalimanı ne kadar hızlı faaliyete geçerse hem biz hem bütün bölge bundan çok büyük fayda sağlayacak."

Erçetin, "Bölgemizde öne çıkacağız"

VM Medical Park Mersin Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Neslihan Erçetin ise hastanenin sunduğu sağlık hizmetlerini değerlendirerek, "Bugün hastanemizin 30'u aşkın bölüm ve ünitemiz ile Beyin ve Sinir Cerrahisi'nden Çocuk İmmünolojisi ve Alerji'ye, Obezite ve Tip 2 Diyabet Cerrahisi'nden Jinekolojik Onkoloji'ye uzanan özellikli alanlarda, deneyimli hekimlerimiz ile hizmet veriyoruz.

Yeni branşlarımızla daha da güçlendirerek kısa zaman içinde bölgemizde daha da öne çıkacağız. Hizmet ağımıza ileri tetkik ve tedavi yöntemlerini eklemeyi sürdürerek; yalnızca şehrimizin değil, tüm Akdeniz Bölgesi'ne hizmet sunacağız" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close VM Medical Park Mersin, Örnek hastane hedefimiz ilerliyor...
VM Medical Park Mersin, Örnek hastane hedefimiz ilerliyor...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: