rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.230 (1.644)

Toplam Ziyaret: 16.964.440 (15.544.798)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Temmuz 2019
Sayı : 817
Bu kayıt toplam
1.866 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MESİAD'IN PROJESİNE ELVAN'DAN DESTEK

"Mersin Nefes İstiyor" projesi ile Mersin'in ihtiyacı olan nefes alanlarının düzenlenmesi ve sahil kenti Mersin'in merkezinde plaj isteyen Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'ı TBMM'de ziyaret etti.

MESİAD'ın projesine Elvan'dan destek
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Projeyi Elvan'a sunan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kıyı kenti Mersin'in denizden koparıldığını ifade ederek, "Mersin, deniz kıyısında bir şehir olmasına rağmen, maalesef denizle barışık bir kent haline getirilmedi veya getiremedik.

Sahillerin doldurulması ile sahilde oluşturulan parklardan sonra, maalesef kent denizden uzaklaştırıldı. Şehir merkezinde Halkın denizden faydalanacağı, mekanlar yaratılmalıdır. Orduevi ile Müftü deresi arasındaki plajın kente kazandırılması ile Mersin halkı tarafından yoğun ilgi görecektir" dedi.

Proje hakkında MESİAD Yönetiminden detaylı bilgi alan Elvan, Millet Bahçesi ve Denizpark alanının yeşil alan olarak düzenlemesi için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. "Mersin Nefes İstiyor" projesinin hayata geçmesi ile Mersin'in önemli alanlara sahip olacağının altını çizen Elvan, OYAK'a ait kışla arazisi için daha önce Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını ve konuyu tekrar görüşerek çözüme kavuşturmaya çalışacaklarını söyledi.

Mersin'de çevre ve yeşil alan düzenlemesi konusundaki diğer projelerden de söz eden Elvan, 38 dönümlük Tırmıl Tepesi'nde yeşil alan düzenlemesi yapacaklarını, çevrede yaşayan vatandaşların rahat nefes alacakları bir hale getireceklerini ifade etti.

Ana Konteyner Limanı'nın yerinin sorulması üzerine komisyon çalışmalarını MESİAD ile paylaşan Elvan, konuyu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sorduklarını ve verilen "Doğu Akdeniz Ana Konteyner Limanı'nın yerinin Mersin olduğu" cevabının tutanaklara geçtiğini söyledi.

Elvan, Doğu Akdeniz bölgesel transit yük odaklı Ana Konteyner Limanın yapılması ile Mersin'in stratejik ve ekonomik olarak daha fazla imkan ile öneme sahip olacağını kaydetti.

5 binlik planların önündeki engellerin kaldırılması için girişimlerini sürdürdükleri aktaran Elvan, konu ile ilgili görüş bildirmeyen veya olumsuz görüş bildiren kurumlar ile bizzat görüşerek engellerin kaldırıldığı söyledi.

Çeşmeli-Taşucu Otoban Yolu'nun bitirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Elvan, "Çeşmeli-Taşucu Yolu daha önce ihale edildi. Ancak yap-işlet-devret sistemine dayalı ihalede istekli çıkmadı. Çözüm olarak yolu etaplara ayırdık. Devlet kaynakları ile 1. etap olan Çeşmeli-Elvanlı arasını tamamlayacağız. 2. etapta ise Elvanlı-Taşucu tamamlanacak" dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı, Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Projesi ve OSB-Otoban bağlantı yolu başta olmak üzere birçok konuda MESİAD'ın sorularını yanıtlayan Elvan, Mersin'i ve bölgeyi kalkındıracak her projeye açık olduklarını söyleyerek, MESİAD'dan Mersin'i ve Çukurova'yı ilgilendiren "Mersin Nefes İstiyor" gibi projeler üretmeye devam etmesini istedi.

Elvan, "Kapımız her Mersinliye açıktır. Topluma hizmet eden her türlü projeye destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin'in yanı sıra MESİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Mehmet Deniz, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Can, Abuzer Yavuz ve YİK Başkan Yardımcıları Tarık Antalyalı ile Adnan Gündoğdu'nun katıldığı ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

11 Büyükşehir Belediye Başkanından sonuç bildirgesi...

_assets/fotograflar

12 bin paket bakliyat dağıtıldı

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Konteyner Limanı Projesi Mersin'e aittir"

_assets/fotograflar

Eroğlu'ndan Akıncı'ya tepki...

_assets/fotograflar

'Kenti Mis' etkinlikleri sürüyor

_assets/fotograflar

Parkomat uygulaması başlıyor

_assets/fotograflar

MDOB sezonu kapalı gişe geçiyor

_assets/fotograflar

Menopoz Okulu açıldı

_assets/fotograflar

Hal'de çalışan kadınlar için kreş

_assets/fotograflar

Bu atölyede sanat var

close MESİAD'ın projesine Elvan'dan destek
MESİAD'ın projesine Elvan'dan destek
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: