rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.658 (4.624)

Toplam Ziyaret: 18.148.250 (16.519.683)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Ağustos 2019
Sayı : 818
Bu kayıt toplam
1.987 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BAYRAM ÖNCESİ HIZ UYARISI

Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyadin Özer, trafik kazalarında yılda 10 bin kişiye yakın vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek, "Sürücülerden hız konusuna hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Hız arttıkça kazanın şiddeti artıyor. Emniyet kemeri mutlaka takılmalı. Birde uykusuz kesinlikle yola çıkılmamalı" dedi.

Bayram öncesi hız uyarısı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Trafikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özer, Kurban Bayramı öncesi otobüs firmaları temsilcileriyle bir araya geldi.

Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminalinde firma temsilcileriyle bir araya gelen Özer'e, Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Fuat Tuğluoğlu ile Ulaşım Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu'da eşlik etti. Burada konuşan Özer, özellikle şoförlerin uykusuz yola çıkmamaları konusunda uyardı.

Yılda yaklaşık 10 bin kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Özer, " Türkiye'de gerçekten başka hiçbir alanda bu kadar büyük bir kaybımız yok. 300 bine yakın insanı da bu trafik terörü yaralı bırakıyor. Bir kısmı da sakat kalıyor. Trafik kazaları bizim için çok sıradan bir olaymış gibi geliyor ama bir başkasının anası, babası kayboluyor. Bu ne zaman bizim evimize, yakınınıza bu acı ulaştığında bu tedbirlerin bu kuralların ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Biz kendi aracımızı kullanırken kendi sorumluluğumuzu üstleniyoruz ama ticari araç kullanırken özellikle yolcu taşımacılığı yaparken yanımızdaki taşıdığımız tüm insanların canını bize emanet ettiklerini unutmamamız gerekiyor" diyen Özer, "Bununla ilgili ciddi sorumluluklarımız var. Yakın bir zamanda Mut'ta yalpalayan bir oto gören görevlimiz durduruyor. Ekip kontrol ettiğinde maalesef şoför ciddi boyutta alkollü çıkıyor bunun asla mazereti olamaz. Taşıdığımız canın şehir içi ya da şehirlerarası ya da il içinde yaptığımız taşımacılığın yakınımızı taşımış gibi aile bireylerimizi önemsediğimiz gibi taşımalı yolcularında canını önemsemeliyiz" diye konuştu.

"Hız arttıkça kazanın şiddeti artıyor"

Sürücülerden hız konusuna hassasiyet göstermelerini isteyen Özer, "Hız arttıkça kazanın şiddeti artıyor. Biz her zaman şunu söylüyoruz emniyet kemeri takmak ücretsiz bir hayat sigortası. Vatandaşların bir kısmı bu kemeri biz takmak istemiyoruz ama polis zoruyla taktık. Önemli olan polisin zoruyla değil ne kadar faydalı olduğu, ne kadar hayat kurtardığı, hayatta kalma aşamasında ne kadar önemli olduğunu ben örnekleri ile alandaki kazalarda görüyorum. Buna herkesin inanması lazım.

Polisi gördüğümüzde ya da toplantı yaptıktan sonra değil gerçekten bunu içselleştirmemiz lazım. Meydana gelen kazalara baktığımızda uykusuzluk özellikle varış noktalarına yakın 600 kilometreyi geçen mesafeleri uzun olan seyahatlerde bazen gerekli özen gösterilmiyor. Tek şoförle 2 ehliyet konulabiliyor bazen polis atlatılabiliyor. Çok akıllı bir iş yaptığımızı düşünmeyelim. Çünkü gerçekten taşıdığımız canı yerine vardırabilmeliyiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Özer ve beraberindekiler, firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Bayram öncesi hız uyarısı
Bayram öncesi hız uyarısı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: