rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.510 (7.935)

Toplam Ziyaret: 17.017.450 (15.586.805)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
26 Ağustos 2019
Sayı : 821
Bu kayıt toplam
2.143 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

YENİLİK MERKEZİ TASARIM ÇALIŞTAYI YAPILDI

Mersin'de faaliyet gösteren işletmelerin verimliliklerini artırıp rekabet edilebilirliklerine katkı sağlamak adına hazırlanan Yenilik Merkezi Projesi'ne yönelik çalışmalar devam ediyor. KOBİ'lere, girişimcilere ve startuplara teknik yardım ve eğitimle birlikte prototip oluşturma ve yeni ürün geliştirme altyapısı sağlayacak Yenilik Merkezi'nin Mersin'in ihtiyaçlarına göre, kent özelinde yapılandırılması adına İstanbul'da düzenlenen ilk çalıştayın ardından ikincisi Mersin'de gerçekleştirildi.

Yenilik Merkezi Tasarım çalıştayı yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği, UNDP koordinatörlüğü, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) işbirliğinde OSB'de kurulacakolan Mersin Yenilik Merkezi'nin yapısının kurgulanması adına Tasarım Çalıştayı MTSO evsahipliğinde düzenlendi.

Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve işadamlarının katılarak fikirleriyle destek verdiği çalıştayda, ilk çalıştayda ortaya konulan çerçeve ve öneriler değerlendirildi. Mersin Yenilik Merkezi tasarımına, Merkezde verilecek hizmetlere ve Merkezin iş modeline yönelik ortak bir anlayış geliştirilmeye çalışıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın desteklediği proje kapsamında Mersin, Adana ve İzmir'de, adı geçen illerin kendisine özgü modelleriyle Yenilik Merkezi kurulması planlanıyor. Pilot uygulama sonrasında çalışmanın Türkiye genelinde tüm illere yayılması düşünülüyor.

Projeyle bölgedeki KOBİ'lerin ve yeni girişimlerin yenilik kapasitelerini artırarak ekonomik kalkınmaya ve yeni istihdam olanaklarının geliştirilmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Kızıltan: "Düşüncelerin hayata geçmesine olanak tanımalıyız"

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, inovasyonun mutlaka bir yenilik olarak değerlendirilmesini doğru bulmadığını söyledi. İnovasyonun aynı zamanda iyileştirme olarak da görülmesi gerektiğini dile getiren Kızıltan şöyle konuştu:

"Bizler çoğunlukla teknoloji üretmiyoruz, satın alıp kullanıyoruz. Ancak satın aldığımız teknolojiyi bazı sektörlerde ihtiyaç doğrultusunda yenilik yaparak geliştirebiliyoruz. Bu sayede kendi ihtiyaçlarımıza göre daha verimli ve efektif hale getirebiliyoruz. Bizim ise yenilikçilikten beklediğimiz yeni düşünceleri olan insanların bu düşüncelerini hayata geçirebilmesine destek olabilmektir. Bu bağlamda yürütülen projeyi çok önemsiyorum."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ali Adalıoğlu, 'Medya maşa değildir'

_assets/fotograflar

Salt Cam'dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

_assets/fotograflar

Robotik Kodlama Atölyeleri açıldı

_assets/fotograflar

Adana ve Mersin'den 'Yerel Sera A.Ş' önerisi

_assets/fotograflar

Mersin müziğe doyacak

_assets/fotograflar

EDAŞ'tan Mersin'e 180 milyonluk yatırım

_assets/fotograflar

Öğrencilere çalışma ortamları hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Mersinden Koop, stratejik planını hazırlıyor

_assets/fotograflar

Evde bakım hizmetleri sürüyor

_assets/fotograflar

Özel çocuklara 'Duyu Bütünleme Terapisi'

close Yenilik Merkezi Tasarım çalıştayı yapıldı
Yenilik Merkezi Tasarım çalıştayı yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: