rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.243 (4.274)

Toplam Ziyaret: 15.967.865 (14.738.954)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Ekim 2019
Sayı : 827
Bu kayıt toplam
525 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

GİAD VE MEÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile bir araya gelerek iş birliği protokolü imzaladılar.

GİAD ve MEÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi (Girişim Limanı) ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü ile bölgedeki girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve girişimcilerin iş kurma, yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazandırmak amacıyla düzenlenen girişimcilik merkezi faaliyetleri, eğitimler, yarışmalar, etkinlikler, uluslararası eğitim ve etkinlikler, toplantılar, sosyal aktiviteler, proje personelleri katılımı gibi uygulamaların yapılması, bölgede nitelikli iş gücünün oluşturulması, bölgenin geleceğine yatırım yapılması ve donanımlı yeni nesillerin ekonomik kalkınmaya etkisinin artırılması amacı ile özel sektör ve kamuya ihtiyacı olan insan kaynağının sağlanması amaçlanıyor.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla imzalanan bu protokolün Mersine hayırlı olmasını temenni ederek Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Türkiye'nin vizyonu ve ileriye dönük hedefleri doğrultusunda ilerlemesinde genç girişimcilerin önemli rolü olduğunu belirten Başkan İzol, 'Ülkemizin inovasyon ışığında ilerlemesi ve kalkınma planlarının sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi için genç girişimcilerimize ihtiyacımız vardır. Kendilerini sürekli yenileyebilen, projelerini hayata geçirme statüsüne sahip gençlerimiz, ülkemizin geleceğinde etkin rol oynayacaktır.

Bu genç beyinlerin desteklenmesi, iş gücünü artırmaya yönelik çalışma alanlarının oluşturulması gerekiyor. Bu alanda da Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi'nin yaptığı çalışmaları tüm samimiyetimle tebrik ediyorum. Bizler Mersin Girişimci İşadamları Derneği olarak, genç girişimci adaylarımızla birlikte her türlü çalışmayı yapmaya hazırız' dedi.

İmzalanan işbirliği protokolü sonrasında Mersin Girişimci İşadamları Derneği üyeleri, Başkan Mehmet Serkan İzol önderliğinde Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi'ni (Girişim Limanı) ziyaret ederek, Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi Yöneticisi Selahattin Ciritçi'den merkez hakkında önemli bilgiler aldılar.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Vali Su, robotları inceledi

_assets/fotograflar

AB Kod Haftası'nda, kodlama etkinliği

_assets/fotograflar

Kent yönetimi, çarşı için el ele verdi

_assets/fotograflar

Üreten kadınlar bir araya geliyor

_assets/fotograflar

'Mahir Eller Projesi' bilgilendirmesi yapıldı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikası müze olacak

_assets/fotograflar

MTSO Sanat Galerisi sezonu açtı

_assets/fotograflar

İl Müftüsü Kondi, din görevlileriyle bir araya geldi

_assets/fotograflar

'Patifest' sona erdi

_assets/fotograflar

"Sisteme Karşı" Edebiyat Dünyası'nda yerini aldı

close GİAD ve MEÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı
GİAD ve MEÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: