rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 976 (681)

Toplam Ziyaret: 18.428.771 (16.757.187)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Kasım 2019
Sayı : 831
Bu kayıt toplam
2.170 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İKLİM İÇİN 6 PROJE YARIŞTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve İdema Mersin'in ev sahipliğinde, 25-26 Ekim'de Climathon etkinliği gerçekleşti. Türkiye'de Mersin, İzmir ve İstanbul'da, dünyada ise 115 şehirde eş zamanlı gerçekleşen etkinlikte, iklim krizi ve çevresel sorunlara çözüm bulmak amacıyla inovatif projeler geliştirildi.

İklim için 6 proje yarıştı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İnogar Mersin'de iki gün süren etkinlikte, 6 grubun projeleri, jüri üyeleri tarafından özenle değerlendirildi. Jüri üyeleri tarafından ilk üçe seçilen projeler ödüllendirildi.

Etkinliğe, Meral Seçer'in yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir, Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Serdar Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Çocuk Dairesi yetkililerinden Şerife Hasoğlu Dokucu katıldı.

6 projeden ilk 3'e girenlere ödülleri verildi

Grupların kurulmasından sonra 24 saatlik bir sürede üretilip detaylandırılan projeler, jüri üyelerine sunuldu. 6 projeden ilk üçe girenlere 3000, 2000 ve 1000 TL değerindeki ödüller verildi. Kelebek Etkisi adlı proje ve grupla birinciliği kazanan Seray Mübarek, Pınar Demir, Seda Doğar, Fatma Uğur ve Hatice Karataş, yapılan törenle ödülü teslim aldı. Doğa:1 Karbon:0 adlı grup Yenebilir Su projesiyle ikinciliği kazanırken, üçüncülük ödülüne ise Son Su Bükücüler grubu Kökler Suya Kavuşuyor projesiyle layık görüldü.

"Gençler tarafından sunulacak projelere kıymet vermeliyiz"

İklim krizi ve çevresel konularda fikir üreten gençleri desteklemek gerektiğini ifade eden Meral Seçer, verimli bir etkinlik olduğunu belirterek, "Climathon, Mersin'de iklim kriziyle ilgili bir etkinlik. İdema, Büyükşehir ve Yenişehir'in destekleriyle gençlerin iklim krizine yönelik projeleri yarıştı. Hepsi birbirinden değerli projelerdi. Jürinin seçimi sonucunda üç proje ödüle layık görüldü.

Bu etkinlikler çok önemli. İklimle ilgili olsun, diğer konularla ilgili olsun gençlerimizin dünya ve ülkesini ilgilendiren sorunlara kafa yorması, bunlarla ilgili projeler hazırlaması çok kıymetli bir çalışma oluyor.

Kentimiz, ülkemiz ve dünyamız için gençler tarafından sunulacak projelere kıymet vermeliyiz ve bu tür etkinlikleri arttırarak, gençlerimizin bu sorunlara yönelmesini sağlamalıyız" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ahmet Atakan, 'Mersin'in hayalleri tenis ile gerçekleşir'

_assets/fotograflar

Akdeniz'e 'Scooter' tacizi

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Vergi ve sicil affı acil bir konudur"

_assets/fotograflar

Su fiyatlarında indirim

_assets/fotograflar

Tekli, "Sanayicilerimiz gururumuz"

_assets/fotograflar

Vali Su, yeni hükümet konağını inceledi

_assets/fotograflar

Kazanlar kızıla boyandı

close İklim için 6 proje yarıştı
İklim için 6 proje yarıştı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: