rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.786 (3.357)

Toplam Ziyaret: 18.763.257 (17.042.474)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
12 Kasım 2019
Sayı : 832
Bu kayıt toplam
2.435 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MGC'DE KAYA TEPE DÖNEMİ BAŞLADI

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde Rüstem Kaya Tepe ve Yönetimi görevi, önceki başkan Turgay Demirtaş'tan düzenlenen törenle devraldı. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Başkan Tepe camiaya birlik ve beraberlik mesajı verdi.

MGC'de Kaya Tepe dönemi başladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan Olağanüstü Genel Kurul sonrasında Başkanlığa seçilen Rüstem Kaya Tepe, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen törenle görevi Turgay Demirtaş'tan devraldı. 4 adayın yarıştığı ve tarihi bir katılımın gerçekleştiği genel kurul sonrası Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı'na getirilen Tepe, birlik ve beraberlik mesajı verirken törene gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

Sağduyu çağrısı

Törende ilk konuşmayı yapan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Vahap Şehitoğlu, camiaya sağduyu çağrısında bulunarak, "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta gazetecilere yakışan, Mersin'e yakışan bir genel kurul yaptık. Çok demokratik, sevecen ve güzel bir ortamda geçti. Bugün de burada devir teslim töreni var. Geçmişte uzun süreli yöneticilik, başkanlık görevi yapan arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu bayrağı en sona getiren arkadaşımız, hepimizin çok sevdiği Turgay kardeşimiz güzel bir başkanlık dönemi geçirdi. İnanıyorum ki bundan sonra elde ettiği engin tecrübelerini yeni yönetime aktaracaktır. Kendisi hepimizin huzurunda başkanlık bayrağını kardeşimiz Kaya Beye verecektir. Bundan dolayı Kaya Beyi tebrik ediyorum. İnşallah cemiyetimizin bundan sonraki yaşamı, bundan sonraki yolu daha engin olur. Ve herkes birbirine sahip çıkar. Mersin basınının ihtiyaç duyduğu tek şey herkesin birbirini sevip sayması" dedi.

Yapamadıklarımızı Tepe ve Yönetimi yapacaktır

Daha sonra söz alan eski Başkan Turgay Demirtaş ise, yeni görevinde Başkan Tepe'ye başarı temennisinde bulunarak, "Bildiğiniz gibi bir sancılı dönem yaşadık. Başkanlık döneminde ve yönetim ile birlikte mahkeme sebebiyle istediğimiz gibi çalışamadık. Bunun için de genel kurulu kararı aldık ve genel kurula gittik. Değerli yönetim kurulu üyem Kaya Bey aldı seçimi, kendisine hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyorum. Başkanlık dönemimde yapamadıklarımı bundan sonra kendileriyle yapacağım. Yapamadığımız şeyleri umuyorum ki Kaya Bey ile yapacağız. Yeni yönetime hayırlı uğurlu olsun diyorum, hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Zorlu ve yorucu bir süreci geride bıraktık

Görevi devralan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe ise camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Zorlu ve yorucu bir sürecin ardından Başkanlığa seçilmenin vermiş olduğu mutluluk ve gururu aynı anda yaşadığını belirten Tepe, "Evet arkadaşlar çok zorlu bir süreçti, yorucu bir süreçti. Bu zor süreç aslında 5 Mayıs 2018'de başladı. Turgay Başkanın liderliğinde bizim ekibimiz bu seçimi kazanmıştı ama başkanın da ifade ettiği gibi mahkeme süreçleri bir türlü bizim çalışmamıza izin vermedi. Ve gelinen süreçte çıkış yolu olarak yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber bir olağan üstü genel kurulu yapmaya karar verdik. Bu olağanüstü genel kurul için hakikaten canla başla 4 tane aday çalıştı ve bu kurula yüzde 90'ların üzerinde katılım sağlandı. Tabi bu da adayların ne kadar çok çalıştığını gösteriyor. Seçim sonucunda bayrağı biz devraldık ve bundan sonra artık bayrağı en yukarıya biz götürmeye çalışacağız gücümüz yettiği yere kadar. Bunu hem aday arkadaşlarımızdan hem de eski meslek büyüklerimizden destek alarak yapacağız.

Yapacağımız çok şey var

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin Türkiye'nin şuan ki şartlarında çok zor bir görev yerine getirdiğine dikkat çeken Başkan Tepe, "Meslek büyüklerimiz hakikaten bu okyanusun dalgalarında Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ni kıyıya yanaştırmayı başarabildiler. En son da Turgay Başkan bu zor dönemde MGC'yi bu sularda kıyıya yanaştırdı ve bize teslim etti. Biz tekrardan yola çıkacağız, yapacağımız çok şey var. O yol zor geçecek bunu biliyoruz. Dalgalı sular bizi bekliyor ama biz de elimizden geldiği kadar bunları aşacağız ve en iyi şekilde MGC'yi gerektiği, hak ettiği yere getireceğiz. Buradan herkese çok teşekkür ediyorum, bize destek olacağına, bize faydası olacağına inandığımız fikirlerin hepsini biz de uygulayacağız. Bu devir teslim töreninde de bizimle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, "Mersin sporuna dinamit konuldu"

_assets/fotograflar

İstisnasız maske takılacak!

_assets/fotograflar

Gültak, "Mersin evlerini yaşatalım"

_assets/fotograflar

Şoför esnafı da destek istiyor

_assets/fotograflar

Toparlanma beklentisi 2021'de

_assets/fotograflar

Yenişehir'den Barış Parkuru'na destek

_assets/fotograflar

Engellilere istihdam sağlanıyor

_assets/fotograflar

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Değerlerimize sahip çıkılıyor"

_assets/fotograflar

Aratos, günışığına çıkmak için bekliyor

close MGC'de Kaya Tepe dönemi başladı
MGC'de Kaya Tepe dönemi başladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: