rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 456 (453)

Toplam Ziyaret: 18.959.713 (17.210.240)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Aralık 2019
Sayı : 835
Bu kayıt toplam
1.935 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'MERSİN NEFES İSTİYOR' PROJESİ BAŞLIYOR

'Mersin Nefes İstiyor' projesi 25 Haziran 2019 tarihinde MESİAD'ın bölgede yaptığı ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mimarlar Odası Mersin Şubesi, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi'nin başkan ve temsilcilerinin katıldığı basın açıklamasıyla Mersin kamuoyuna duyurulmuştu.

'Mersin Nefes İstiyor' projesi başlıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

23 Ağustos 2019 tarihinde Mersin'e gelen TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve MESİAD Başkanı Hasan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekili Hacı Özkan ve Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın da katılımıyla, MESİAD'ın eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu alanı ile kışla arazisi, deniz feneri, denizpark ve orduevi arazilerinde yeşil alan ve plaj düzenlemesi yapılmasına ilişkin hazırladığı 'Mersin Nefes İstiyor' projesinin uygulama alanını yerinde incelemişti.

Engin, "Mersin'e hayırlı olsun"

MESİAD tarafından hazırlanan 'Mersin Nefes İstiyor' projesi ile balıkçı barınağı yanındaki eski aqupark ile yıkılan eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ve OYAK arazisini de kapsayan 140 dönümlük saha yeşil alana dönüştürülecek.

MESİAD Başkanı Hasan Engin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisi, müftü deresi doğusundaki OYAK'ın kapsadığı alan olan eski kışla arazisi ve iki alanın önünde uzanan Vakıf Teras, Deniz Feneri, Orduevi plajı ile Çamlıbel balıkçı barınağı bir bütün olarak kente kazandırılacak. Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'a teşekkür ediyoruz. Proje Mersin'e hayırlı olsun" dedi.

Başkan Engin, 'Mersin Nefes İstiyor' projesini yapacak yüklenici firma olan Özbek İnşaat tarafından Denizpark alnında şantiye kurulum çalışmalarına başlandığını ifade etti.

Elvan, "Bir yıl içinde hizmette olacak"

MESİAD'ın hazırladığı ve Mersin kamuoyunun tam destek verdiği 'Mersin Nefes İstiyor' projesi ile ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, müjdeli haberi verdi. Elvan, yer tesliminin yapıldığını duyurarak, "Bir sene içerisinde milletimizin çocuklarıyla birlikte vakit geçirebileceği, şehrin içinde doğa ile buluşacağı millet bahçesi inşallah hizmette olacak. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

'Daima çalışacağız"

Projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden MESİAD Başkanı Hasan Engin ise, Mersin için durmadan çalışacaklarını belirterek şunları söyledi: "Mersin Nefes İstiyor projesi için şantiye kurulum çalışmaları başladı.

Müjdeli haberi proje aşamasında bizi destekleyen ve bize büyük katkıları olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Lütfi Elvan verdi. Artık çok daha fazla heyecanlıyız. Projenin bitmesi ile Mersin nefes alacak, bu süreçte başta Sayın Lütfi Elvan olmak üzere Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su'ya, projeyi destekleyen Mersin'deki sivil toplum kuruluşlarına ve tabi ki Mersin halkına teşekkür ediyoruz.

Bu proje için MESİAD olarak çok çaba gösterdik ve meyvesini de aldık. Mersin Nefes İstiyor projesi hayata geçtiği zaman kentte yaratacağı etkiyi hep birlikte yaşayacağız. MESİAD olarak Mersin için durmadan çalışacak ve üreteceğiz."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Yatırımlar artık bitirilsin'

_assets/fotograflar

Bayar, "Komşu bulunur, kardeş bulunmaz"

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Sanayi Sitesi sorunu çözülmeli'

_assets/fotograflar

Metro'da 35 ülke finale kaldı

_assets/fotograflar

Gültak, "Karaduvar dönüşüyor"

_assets/fotograflar

Başkan Sarı'dan sürücülere okul uyarısı

_assets/fotograflar

Engin, "Planlar bütün olarak onaylanmalı"

_assets/fotograflar

Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı

_assets/fotograflar

Üzüm üreticilerine makine desteği

_assets/fotograflar

Yenişehir'de kadın üreticiler için birlik zamanı

close 'Mersin Nefes İstiyor' projesi başlıyor
'Mersin Nefes İstiyor' projesi başlıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: