rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.205 (1.004)

Toplam Ziyaret: 18.794.346 (17.068.509)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
13 Ocak 2020
Sayı : 841
Bu kayıt toplam
2.651 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ORANLI, "YEREL BASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ"

Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Çetin Oranlı, yaptığı yazılı açıklama ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Oranlı,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Oranlı yaptığı açıklamada, gazeteciliğin toplumu çok yönlü, etkin ve hızlı bilgilendirme mesleği olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Bilgi'nin paylaşılmasını sağlayan gazetecilik mesleği, kamu yararı bilinciyle ifa edilmesi halinde, toplumsal-yönetsel sorunların çözümüne ve eşitsizliklerin giderilmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenlerle gazetecilik çok mesleği önemli ve değerlidir; medyanın temel işlevlerinin toplum yararı odaklı yaklaşımlarla hayata geçirilmesi halinde de kutsal bir meslektir.

Dinamik yapıdaki yerel basın, her zaman milli meseleler karşısında da duyarlı tavır sergilemektedir. Toplumun renklerini yansıtan yerel basın, yayın yaptığı bölge için hayati önem taşıyan projelerin gerçekleştirilmesi başta olmak üzere pek çok meselede, kamuoyu oluşturma gücünü etkin bir şekilde ortaya koymuştur. Mersin yerel basını, aynı duyarlı anlayışla faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte, geleceğe yönelik iddialar taşımaktadır.

Dijital teknolojilerin yoğun olarak kullanılması ile birlikte gazetecilik mesleği de önemli değişimler yaşamıştır. Günümüzde gazetecilik mesleğini icra etmek, bazı açılardan bundan 10-15 yıl öncesine göre bir yönüyle kolaylaşırken, bir yönüyle de zorlaşmış ve 'kolaycılık' gibi bir hastalığın da zemin bulmasına yol açmıştır. İnternet siteleri ve sosyal medya kanalıyla bilgi artık çok hızlı yayılabilmektedir.

Ancak bu mecralardan yayılan içeriklerin, doğrulanarak ve tüm boyutlarıyla detaylandırılarak ele alınmasına ihtiyaç vardır. Dijital teknolojiler, haber alışverişini hızlandırırken, toplumsal alana daha fazla ve derinlemesine inilmesi ihtiyacını da doğurmuştur.

Gazetelerin başını çektiği, geleneksel medyanın önemi de burada öne çıkmaktadır. Bilhassa genç gazetecilerimizin daha fazla sahada olması, herhangi bir olayı ele alırken tüm boyutlarıyla incelemesi gerekmektedir.

Dijital dönemin özellikle hız avantajı ile yeni bir durum ortaya çıkardığı hepimizin malumudur. Ancak içeriği ve görsel unsurlarıyla öne çıkan yazılı basın organları, bu değişim sürecinde kendini yenilemeyi başarması halinde, yarın da var olmaya devam edecektir. Diğer taraftan dijital medyada da nitelikli ve sorumlu gazeteciliğin önemi-değeri belirginleşmektedir.

Bu noktada, yerel basına en başta şehrimizde yaşayan insanların sahip çıkması büyük önem taşımaktadır. Yöneticisinden işadamına, esnafından memuruna, çiftçisine kadar şehirde yaşayan insanlar olarak, sorunlarının çözümüne katı sağlayan yerel basına sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, daha iyi çalışma şartlarına kavuşmalarını dilerim."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, "5 gençten 1'i işsiz"

_assets/fotograflar

Virüs gölgesinde Ahilik kutlaması

_assets/fotograflar

Islah çalışmaları başlıyor

_assets/fotograflar

Özdemir, 'İhracatta yüzde 32 artış var'

_assets/fotograflar

MESİAD Başkanı Engin'den Kent Konseyleri'ne çağrı...

_assets/fotograflar

Müzik Festivali ertelendi

_assets/fotograflar

Covid-19 Çağrı Merkezi kuruldu

_assets/fotograflar

Özyiğit, eğitim için sokağa çıktı

_assets/fotograflar

Toroslar'da sanat sokakta

_assets/fotograflar

Mezitli harekete geçti

close Oranlı, "Yerel basına sahip çıkmalıyız"
Oranlı, "Yerel basına sahip çıkmalıyız"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: