rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.056 (853)

Toplam Ziyaret: 17.825.969 (16.253.592)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Mayıs 2020
Sayı : 852
Bu kayıt toplam
1.137 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ATAT AİLESİ'NDEN 'MASAL EVİ KİREMİTHANE'

Atat Gayrimenkul Mersin'de eski mimarileri yenileme ve yeniden kazandırmak için çalışmalara başladı. Atat Gayrimenkul Turizm A.Ş Genel Müdür'ü Cem Büyükkellecioğlu, "Mersin'in eski bir yerleşim bölgesinde, tarihi bir Mersin evini restore ederek şehrimize kazandırmak istiyoruz" dedi.

Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Ülkemizin ortak mirası olarak kabul edilen, evrensel değerlere sahip tarihsel evleri dünyaya tanıtmak amacıyla yola çıktıklarını kaydeden Büyükkellecioğlu, "Toplumda söz konusu evrensel mirasa sahip çıkacak bilinci oluşturmak ve çeşitli sebeplerle bozulan, yok olan bu evlerin ve değerlerin yaşatılması için gerekli işbirliği sağlamak amacıyla, aynı zamanda turizm belgeli haline getirmek istiyoruz" diye konuştu.

'Mimari dokusuna uygun restore edildi'

Turizm de sürdürülebilir ilke ve politikaların uygulanması birçok kesim tarafından üzerinde durulan önemli bir konu olduğunun altını çizen Büyükkellecioğlu, "Tarihi yapıların aslına uygun olarak günümüz yaşantısının gereksinimlerini karşılayacak şekilde restorasyonunun yapılarak aktif kullanımının sağlanması çağdaş koruma anlayışının bir parçasıdır. Restore edilen yapıların birer Turizm işletmesi olarak kullanılması hem yapının korunmasına hem de turistlerin yerel kültür, yaşam şekli, sosyal hayat gibi özgün ve yerel değerleri yaşayarak öğrenmesine katkı sağlayabilmektedir. Şirketimiz için eski yapıların, yörenin tabii, tarihi ve mimari dokusuna uygun şekilde yapılması da sürdürülebilirlik adına önem arz etmektedir." dedi.

Masal evi Kiremithane

Turizm Örgütü verilerinden hareket ederek kültürel miras turizminin diğer turizm formlarına kıyasla çok daha hızlı büyüme göstermekte olduğunu vurgulayan Büyükkellecioğlu, "Atat A.Ş. olarak Turistik işletmelerin faaliyet gösterdikleri destinasyondaki kültürel miras ögelerinin sürdürülebilirliğinde sorumlulukları olduğu düşünüyoruz. Türkiye in en güzel şehri Mersin in ne yazık ki kaybedilmiş güzel evlerinden birisini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşarken Kiremithane mahallemize saygımızdan dolayı evimizin ismini "Kiremithane" olarak belirledik ve Türk Patent kurumundan tescil ettirdik" diyerek Mersin halkını davet etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'
Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: