rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.804 (1.686)

Toplam Ziyaret: 19.151.044 (17.384.109)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
26 Ekim 2020
Sayı : 867
Bu kayıt toplam
276 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

RIFAT SERDAROĞLU, 'AKP OYLARININ EN AZ YÜZDE 25'İ BİZİM'

Doğru Parti'yi kuran eski bakan Rifat Serdaroğlu, merkez sağı yeniden ayağa kaldırarak AKP'yi yok edeceklerini söyledi.

Rıfat Serdaroğlu, 'AKP oylarının en az yüzde 25'i bizim'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yeni kurulan Doğru Parti'nin Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, partisinin hedeflerine yönelik, "AKP'nin oylarının en az yüzde 25'i bizim oylarımız, bizimle merkez sağ doğacak yok olan ise AKP olacak" açıklamasında bulundu.

Serdaroğlu, "Doğru Parti, klasik partiler gibi değil. Doğru Parti hiçbir siyasi hareketin veya siyasi partinin alternatifi değildir. Türkiye'de çöp olmuş siyaset sisteminin alternatifidir.

Türk siyasetinde her şey yasaklı durumda. Hiçbir dönemde böyle bir süreçten geçmedik. Acayip bir iktidarla karşı karşıyayız. Türkiye'de okulların bahçelerinde AKP ilçe kongresi yapılıyor. Valiler AKP il başkanı gibi oldular." dedi.

"Bu sistem iktidarıyla, muhalefetiyle tamamen çökmüştür" diyen Serdaroğlu, "30 Ağustos'ta AKP'lileri Anıtkabir'e alıyorlar onlar da Erdoğan'a slogan atıyorlar. Her şeyden önce orası bir kabir..." diye konuştu.

"Sağ ayağa kalkarsa Erdoğan yok olur"

Serdaroğlu, "AKP'nin oylarının en az yüzde 25'i bizim oylarımızdır. Tansu Çiller, Mehmet Ağar, Süleyman Soylu Sarayın destekçisi bu yüzden yapıldılar.. Erdoğan bunu neden yaptı? Çünkü merkez sağ ayağa kalkarsa kendisi yok olacaktı. Biz oyları tekrar koparıp alacağız. Çalışarak alacağız, gece gündüz kapı kapı dolaşarak bizim olan oyları geri alacağız.

Türkiye'yi saran korkuyu biz yırtıp atarız, bize korku işlemez. Anadolu'da toprak kokan insanlarla, gençlerle ve kadınlarla yapacağız siyaseti." ifadesini kullandı.

"Seçimlere gireceğiz"

Yeni kurulan Doğru Parti'nin teşkilatlanma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Serdaroğlu, "Erken yada zamanında yapılacak seçime katılma" hesaplarını en ince ayrıntısına kadar yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Parti kurrmak, hele Türkiye gibi tek adam tarafından yönetilen ülkelerde parti kurmak dünyanın en zor işidir. Biz iki yıldır Türkiye'yi dolaşıyoruz. 81 il, 974 ilçede örgütleneceksiniz. Bunu gerçekleştirdik. Tabandan tavana doğru bir örgütlenme modeli gerçekleştirmeye çalıştık.

Ekim ayı itibariyle kongrelerimizi yapmaya başladık. Ayrıca, seçime katılma hakkı kazanmış iki parti ile de, yapılacak baskın seçimlere katılabilmemiz konusunda anlaşmaya varmış durumdayız. Bu anlamda seçimlere katılacağımız konusunda kimse endişe etmesin."

Bayar, "Çıkış noktamız Atatürk'tür"

Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar'da, Doğru Parti'nin ülke siyasetinin baş aktörü olmaya aday bir parti olduğunu belirterek, "Türkiye'nin yeni bir partiye ihtiyacı var mı? diye yaptırdığımız anketlerde, yüzde 80 oranında 'İhtiyaç Var' sonucunu aldık. Tüm ülke bir beklenti içinde. Bu bir gerçek.

Doğru Parti olarak bizim çıkış noktamız Atatürk'tür. Varış noktamız ise Atatürk devrimlerinin ve ilkelerinin yeniden Türk Devletine sahip olması olacaktır.

Şunu herkes iyi bilsin ki, Doğru Parti bir kadın ve genç partisi olacaktır. Gençlerimize çok güveniyoruz ve beraberce, Türkiye'ye 'Kadın Eli' değmeli diye var gücümüzle çalışacağız. Biz, artık çöp olmuş, insanları kendisinden bıktırmış eski tür siyasetin alternatifiyiz.

Mersin'de de bu ilkeler ışığında hareket ediyoruz. Atatürk'ün 'Mersinliler Mersin'e Sahip Çıkınız' sözünden hareketle, 'Mersin'e sahip çıkıyoruz' sloganıyla çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Scada ile kayıp-kaçak azalacak

_assets/fotograflar

Toroslar 'Sıfır Atık Belgesi' aldı

_assets/fotograflar

Mobil araç devrede

_assets/fotograflar

Vali Su, Tarsus projelerini denetledi

_assets/fotograflar

Salgın kontrolden çıktı

_assets/fotograflar

'Süt Senin Gurur Mersin'in' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

MIP, Türkiye rekoru kırdı

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturuluyor

_assets/fotograflar

Esnaf-Belediye işbirliği protokolü

_assets/fotograflar

Gazi Çiftliği, kütüphaneye kavuşuyor

close Rıfat Serdaroğlu, 'AKP oylarının en az yüzde 25'i bizim'
Rıfat Serdaroğlu, 'AKP oylarının en az yüzde 25'i bizim'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: