rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.689 (1.572)

Toplam Ziyaret: 19.150.929 (17.383.995)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
26 Ekim 2020
Sayı : 867
Bu kayıt toplam
204 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MODEL FABRİKA VE İNOVASYON AYNI MERKEZDE

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde kısa zamanda faaliyete geçmesi planlanan ve Türkiye'de hem Model Fabrika hem de İnovasyon Merkezi'ni aynı merkezde buluşturacak ilk proje olan MTOSB Model Fabrika ve Yenilik Merkezi'ni Mersin Valisi Ali İhsan Su, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Halit Altun, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek hizmet binasında yürütülecek faaliyetler, inşa sürecinde gelinen son durum ve mimari yapı ile ilgili incelemelerde bulundular.

Model Fabrika ve İnovasyon aynı merkezde
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP'nin koordinasyonunda, MTOSB ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 3 bin 800 metrekare alan üzerine kurulması planlanan ve Sanayicilerin üretimlerine yönelik inovasyon ve verimlilik süreçlerine rehberlik etmesi amaçlanan Merkez'de Elektrik- Elektronik, Tasarım, Prototipleme ve Makine atölyelerinin yanı sıra kiralanabilir ofisler, mentör odalarının yer alacağı yalın üretim teknikleri ile beraber son teknoloji makine ve ekipmanlarla uygulamalı olarak sanayicilere verimliliği arttırmak rekabetçi iş gücünü arttırmak maksadıyla faaliyet gösterecektir.

Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi ziyareti sonrasında MTOSB – Otoban bağlantı yolunu ziyaret eden Vali İhsan Su ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'ye İncelemeleri sırasında Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan'ın yanı sıra; MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Safvatullah Işık, Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Sayköy Mevkii'ndeki Organize Sanayi Bölgesi-Ashab-ı Kehf otoban bağlantı yolunda incelemelerde bulunarak yapılması planlanan çalışmalar hakkında Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan heyet, MTOSB - Otoban bağlantı yolu incelemeleri sonrasında, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan ve MTOSB'ye hizmet verecek olan heliport (Helikopter Pisti) inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, MTOSB'de gösterdikleri çalışmalar sebebiyle MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'ye teşekkürlerini iiletti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Scada ile kayıp-kaçak azalacak

_assets/fotograflar

Toroslar 'Sıfır Atık Belgesi' aldı

_assets/fotograflar

Mobil araç devrede

_assets/fotograflar

Vali Su, Tarsus projelerini denetledi

_assets/fotograflar

Salgın kontrolden çıktı

_assets/fotograflar

'Süt Senin Gurur Mersin'in' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

MIP, Türkiye rekoru kırdı

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturuluyor

_assets/fotograflar

Esnaf-Belediye işbirliği protokolü

_assets/fotograflar

Gazi Çiftliği, kütüphaneye kavuşuyor

close Model Fabrika ve İnovasyon aynı merkezde
Model Fabrika ve İnovasyon aynı merkezde
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: