rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.942 (4.606)

Toplam Ziyaret: 19.719.683 (17.899.085)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Ocak 2021
Sayı : 878
Bu kayıt toplam
371 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ SÜRÜYOR...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, uzaktan eğitim sürecinde her çocuğa ulaşabilmek için başlattığı tablet dağıtımı aralıksız sürüyor.

Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bu kapsamda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Ticaret Borsası (MTB) ve Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO), İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tablet desteğinde bulundu.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, ihtiyacı olana öğrencilere dağıtılmak üzere 103 adet tableti, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca'ya teslim etti.

Mersin Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir'de, gerçekleştirilen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca'ya 110 adet klavyeli tableti teslim etti.

Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ise, ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilmek üzere 205 adet tablet teslim etti.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, pandemi sürecinde yüz yüze eğitim yapılmadığını hatırlatarak, "Milli Eğitim Bakanlığımız, birkaç ay öncesinden maddi imkanları araştırılan, gerçekten ihtiyacı olan öğrencilerin araştırmasını yapıp, tespit ederek bu öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde kullanabilmeleri amacıyla tabletler dağıttı.

Bugün de aynı amaç doğrultusunda, öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Mersin Ticaret Borsası yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, birçok sorunun temelinde, iki unsur olan eğitim ve insan kaynağının niteliği konularının yattığını belirterek, "İnsan odaklı eğitim yaklaşımını anlamlı buluyoruz. Çocuklarımız nitelikli insan kaynağımızın temeli, insan kaynağımız ise geleceğimizdir. Tüm bunların üstünde eğitim şemsiyesi vardır. Biz de ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimden yoksun kalmamaları için, çorbada bir tuzumuzun olmasını isedik" diye konuştu.

MTB Başkanı Abdullah Özdemir'de, pandemi nedeniyle her alanda yaşam alışkanlıklarının derinden etkilendiğini belirterek, "En çok etkilenen alanların başında ise hiç şüphesiz çocuklarımızın eğitimi bulunmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinci, bu dönemde şimdiye kadar olduğundan çok daha önemli bir kavram haline geldi. Bu bakış açısı ile, bizde elimizi taşın altına koymak istedik. Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. Dolayısıyla da en güzel yatırım, çocuklarımıza yapılan yatırımdır" şeklinde konuştu.

MDTO Başkanı Cihat Lokmanoğlu ise, TOBB'un girişimleriyle başlatılan kampanyanın, ekonomik nedenlerle uzaktan eğitime erişemeyen, bilgisayarları olmayan çocuklara fırsat eşitliği sağlamak üzere atılmış güzel bir adım olduğunu belirterek, kampanyanın hayırlı olmasını diledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin, güç birliği yapıyor

_assets/fotograflar

Dinçer, "Adres Toroslar Bölgesi"

_assets/fotograflar

Çakmak, "MABEP, bireylerin farkındalık kazandığı bir program"

_assets/fotograflar

İlksen Sorguç Dinçer; 'Kadınlar değil failler sorgulansın'

_assets/fotograflar

Bayar, "Siyasetin kaderini değiştireceğiz"

_assets/fotograflar

Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı

_assets/fotograflar

2021 Sanat programı açıklandı

_assets/fotograflar

Vali Su, BİK Mersin'i ziyaret etti

_assets/fotograflar

Karaduvar için projeler bekleniyor

_assets/fotograflar

Çoraptan oyuncak yapıp, üretime katılıyorlar

close Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...
Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: