rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.491 (8.038)

Toplam Ziyaret: 23.589.562 (21.596.099)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Kasım 2021
Sayı : 919
Bu kayıt toplam
555 kez okundu.
fb sharer

'Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT' BAŞLADI

İçişleri Bakanlığının trafik güvenliğine dair "Bi Hareketine Bakar Hayat" mottolu kampanyası kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan 'emniyet kemeri uygulaması', Vali Ali İhsan Su'nun katılımıyla Mersin'de gerçekleştirildi.

'Bi Hareketine Bakar Hayat' başladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Adnan Menderes Bulvarı Beşiktaş Meydanı önünde yapılan denetimlere Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek ile trafik görevlileri katıldı.

İlk olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma komutanlığı tarafından oluşturulan trafik stantlarını ziyaret eden Vali Su, daha sonra denetim noktalarındaki araç sürücüleri ve yolculara seyir halinde emniyet kemeri kullanımı konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Programı takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, trafikte emniyet kemeri kullanımının yaralamalı kazalarda riski yüzde 60 oranında azalttığını ifade ederek; "Bu çerçevede tüm ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de trafik güvenliği kampanyasını yürütmeye başladık.

İçişleri Bakanlığımızın liderliğinde biz de trafikte sürücü ve yolcuları kontrol etmeye devam ediyoruz. Burada gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımızın her biri kemerini takmış vaziyette, trafikte güvenle seyrediyorlar. Bu anlamda Mersinli hemşerilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Trafikte güvenli seyahat etmek için emniyet kemeri gibi konular üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini de sözlerine ekleyen Vali Ali İhsan Su; "Bunları hem kendimiz uygulamalıyız hem de gençlerimize, çocuklarımıza iyi örnek olmalıyız. Onların trafik bilincini daha da geliştirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Vali Su; "Kampanya kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi biz de Mersin'de emniyet, jandarma, sahil güvenlik, garnizon komutanlığı ve diğer paydaşlarımızla beraber şu anda ilimizin değişik yerlerinde kaymakamlarımız ve diğer birimlerimiz dâhil olmak üzere bu kampanyayı yürütüyoruz. Tüm vatandaşlarımıza trafikte güvenli yolculuklar diliyorum." şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close 'Bi Hareketine Bakar Hayat' başladı
'Bi Hareketine Bakar Hayat' başladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: