rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.525 (8.048)

Toplam Ziyaret: 23.589.596 (21.596.109)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
27 Aralık 2021
Sayı : 922
Bu kayıt toplam
428 kez okundu.
fb sharer

'3 OCAK MERSİN İÇİN MİLAT OLACAK'

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Aralık Ayı'nda yapılan Olağanüstü Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in başkanlığında gerçekleştirildi.

'3 Ocak Mersin için milat olacak'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer, toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde bazı değerlendirmeler ve duyurularda bulundu. Halk Kart, Mahalle Mutfakları, 1 Ekmek 1 Çorba, patates ve soğan ile yakacak desteklerine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, 3 Ocak'ta Mersin Metrosu'nun temelini atacaklarını da vurgulayarak, "3 Ocak Mersin için yeni bir milat olacak" dedi.

"Var gücümüzle çalışıyoruz"

27 Aralık'ta Tarsus'un, 3 Ocak'ta da Mersin'in kurtuluşunun 100. yılını etkinliklerle kutlayacaklarını ifade eden Başkan Seçer, "Bu iki gururu da önümüzdeki hafta içinde yaşayacağız. Bu büyük onur hepimizin. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar işgale asla teslim olmayacağını tam 100 yıl önce herkese göstermiştir. Atalarımızın vermiş oldukları mücadeleler, ulusal kurtuluş mücadelemizin bir parçası olarak bağımsızlık ruhunun bir kanıtıdır, kutlu olsun.

Medeniyetler beşiği olan Tarsus'ta ve Akdeniz incisi güzel kentimiz Mersin'de farklı inançtan, farklı kökenden insanlar yıllardır hep birlik ve beraberlik içerisinde yaşamışlardır. Paha biçilmeyecek kadar kıymetli bu mirasımıza sahip çıkmak, kentimizi daima ileriye taşımak ve her alanda yükseltmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Bunun aynı zamanda bizden sonraki kuşaklara karşı bir görev ve sorumluluk bilinci olduğunu da belirtmek isterim. Çünkü bağımsızlık ruhu bizlere daima çalışmayı, üretmeyi ve yarınlara kalıcı eserler bırakmayı zorunlu kılmaktadır" dedi.

"Mersin ve Tarsus'ta büyük bir etkinlik alanı açacağız"

Seçer, 100. yıl kutlaması için sergiler, söyleşiler ve performanslar içeren etkinlikler düzenleyeceklerini sözlerine ekleyerek, "25 Aralık'ta Tarsus'ta Cumhuriyet alanında, 2 Ocak'ta da Mersin'de büyük bir etkinlik alanı açacağız. 100 yıl bizim için önemli bir kutlama yılıdır, bir asır. Bunu da bu kavrama yaraşır şekilde yapmak zorundayız. Milli Mücadele, 100 Yıl ve Mersin'in Hafızası adını taşıyan sergilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin önde gelen tarihçileri, edebiyatçıları ile de söyleşiler gerçekleştirilecek. Bu alanda da performanslar ve deneyim alanları da halkımıza açık olacak" diye konuştu.

"3 Ocak Mersin için yeni bir milat olacak"

Mersin'in kurtuluşunun 100. yılında Mersin Metrosu'nun temelini atacaklarını ve raylı sistemler dönemini başlatacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Seçer,

"3 Ocak Mersin için yeni bir milat olacak; Mersin'de raylı sistemler dönemi başlayacak. O gün Mersin için tarihi önemdeki metronun temellerini vatandaşlarımızla hep beraber atmış olacağız. Bu tarihi etkinliklerimize ve temel atma törenimize tüm vatandaşlarımızı ve sizleri davet etmek istiyorum. Ulusal kurtuluş mücadelesi vererek, bu topraklar uğruna canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum" dedi.

"Katlı kavşağın yapımını Karayolları gerçekleştirmeli"

Bir Meclis üyesinin, Akbelen Kavşağı'na katlı kavşak yapılması konusunu gündeme getirmesi üzerine Başkan Seçer, bölgenin Karayolları'nın sorumluluk alanına girdiğini hatırlatarak; "Akbelen Mezarlığı'nın güney tarafındaki Akbelen Kavşağı ivedi olarak bir katlı kavşak inşaatı gerektiriyor. Bir proje çalışılmış daha önce oraya.

Ancak orası Karayolları'nın uhdesinde olan bir yer. Biz daha önce de bunu Meclis'te defaatle dile getirdik, şu anda en acil düzenleme yapılması gereken yer orası. Şu anda çalıştığımız Göçmen Kavşağı'ndan da daha öncelikli ya da daha önce yaptığımız Sevgi Katlı Kavşağı'ndan daha öncelikliydi.

O katlı kavşağın yapımını Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirmesi lazım. Buradan da bir kez daha özellikle Cumhur İttifakı'na mensup Meclis üyesi arkadaşlarımın da bu konuya eğilmelerini kendilerinden talep ediyorum" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close '3 Ocak Mersin için milat olacak'
'3 Ocak Mersin için milat olacak'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: