rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.357 (7.945)

Toplam Ziyaret: 23.589.428 (21.596.006)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Ocak 2022
Sayı : 924
Bu kayıt toplam
688 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, "TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM"

Koronavirüsü ikinci kez atlatan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, salgına karşı aşıların eksiksiz yapılması ve gerekli her türlü tedbire mutlaka uyulması çağrısı yaptı.

Gültak,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tüm dünyada vakaların arttığına dikkat çeken Başkan Gültak; "Koronavirüs'ü 2 kez geçirmiş bir sağlıkçı olarak söylüyorum ki tedbiri asla elden bırakmayalım. Sahip olduğumuz en kıymetli sermayemiz sağlığımız. Aman virüse yakalanmayın! Zira zannetmeyin ki tamamen geçiyor. Hayır, vücutta mutlaka harabiyet bırakıyor" dedi. Başkan Gültak, Koronavirüs ile mücadele ettiği günlerde arayıp soran herkese de teşekkür etti.

Akdeniz Belediye Meclisi; 2022 yılının ilk toplantısını, M. Mustafa Gültak Başkanlığı'nda Tırmıl Sanayi Sitesi'ne kazandırılan Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda bir önceki birleşim tutanak özeti oylandı, sonrasında Meclis'e sunulan önergeler okunup kabul edildi.

Toplantıda, Meclis Denetim Komisyonu üyeliklerine Tufan Nenni, Yıldırım Akpınar ve Mahmut Dönmez seçildi. Meclis'te; 5393 Sayılı Kanunu'nun 49. Maddesine göre belediyede görevli tam zamanlı sözleşmeli personelin, 2022 yılı ücretlerinin tespit edilmesine ilişkin teklif de oybirliğiyle komisyonlara havale edildi.

Akdeniz Belediyesi'nin; tarım ve gıda alanında üretim, işbirliği ve kurumlarca edinilen tecrübelerin paylaşımı noktasında oluşturulan "Agricities Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği'ne" üye olması ve Meclis üyelerinden 2 asil, 1 yedek üye seçilmesi için Başkan Gültak'a yetki verilmesine ilişkin teklif komisyonlara sevk edildi.

Meclis'te; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişikliğine istinaden hazırlanan; Akdeniz ilçesi sınırlarındaki çeşitli parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama plan imar plan tadilatları ile ilgili teklifler de görüşülüp oybirliği ile komisyonlara havale edildi. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü talebine istinaden hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğiyle komisyonlara havale edilen teklif de oybirliği ile kabul.

Akdeniz sınırlarında 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına göre yapılan iş ve işlemlerden dolayı kapanan yollardan ihdas edilen kısımların, ilgili parsel sahibine satışı ve belediyenin hisseli olduğu arsaların diğer hissedarlara satışında 2022 yılı için Belediye Encümeni'ne yetki verilmesi ile komisyonlardan oybirliği ile gelen karar, yine oybirliği ile kabul edildi.

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nden gelen; muhtarlık binalarında kullanılan elektrik, internet, telefon ve benzeri harcama faturalarının toplamda 500 TL'ye olan kısmının belediye bütçesinden ödenmesine ilişkin önerge, oybirliği ile komisyonlara sevk edildi. Meclis toplantısının sonunda söz alan Tırmıl Sanayi Sitesi Başkanı İlhan Çokgün de Akdeniz Belediye Meclis üyelerini, siteye kazandırdıkları Atatürk Konferans Salonu'nda misafir etmekten onur ve gurur duyduklarını ifade etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close Gültak, "Tedbiri elden bırakmayalım"
Gültak, "Tedbiri elden bırakmayalım"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: