rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.507 (8.042)

Toplam Ziyaret: 23.589.578 (21.596.103)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Ocak 2022
Sayı : 924
Bu kayıt toplam
705 kez okundu.
fb sharer

ESKİ VE YENİ KUŞAK BULUŞTU

Mersin'in kırsal mahallerinde yaşamlarını sürdüren spor alanında yetenekli kız öğrencilerin hem eğitim alanında hem de spor alanında daha iyi gelişebilmesi amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından başlatılan 'Kır Çiçekleri' projesi toplumun tüm kesimleri tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Kır Çiçekleri'ni son olarak Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Mersin Şubesi üyeleri ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencilerle sohbet eden emekli öğretmenler geçmiş anılarını ve tecrübelerini paylaştı.

Eski ve yeni kuşak buluştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"Sizler tacın incisisiniz"

Ziyarette ilk olarak konuşan Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Mersin Şubesi Üyesi Ahmet Eroğlu köy enstitüleri modelinin yeniden gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yaparak, "Kır Çiçekleri, kır nergisleri ve kır sümbülleri olarak sizler bunun en tipik en güzel örneğisiniz. Bunun güneş gibi dağılacağına ve aydınlatacağına çok fazla inanıyorum" dedi.

Toplumsal olarak kadınların her zaman ikinci plana itildiğini dile getiren Eroğlu, "Sizin buraya getirilmenizin daha başka bir anlamı var. Daha başka bir önemi var" ifadelerini kullandı.

Başrolünü Perla w Koronie'nin oynadığı 1972 yapımı Tacın İncisi isimli sinema filmine atıfta bulunan Ahmet Eroğlu Kır Çiçekjleri'ne, "Sizler tacın incisisiniz. Kadınlar dünyanın en büyük gücüdür" dedi.

"Yetenekleri uyandırmanın yolu çağdaş etiğim"

Eroğlu'nun ardından Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Mersin Şubesi Üyesi ve Emekli Öğretmen Ali Uysal Kır Çiçekleri'ne, "Şu anda bünyeniz, varlığınız yeteneklerle dopdolu ama hepsi uykuda. Onların uyanması için çağdaş bir eğitim gerekli. Bunu yapmaya çalışıyoruz" cümleleriyle seslendi.

Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Mersin Şubesi Üyesi Abidin Aktay da ziyaretçiler arasındaydı. Aktay, eğitim hayatını anlatırken, babasının askerlik yaptığı sırada Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü ile birlikte çektirdiği fotoğrafı da öğrencilere gösterdi.

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Akın ise bir insanın yetişmesinde aldığı eğitimin önemine dikkat çekerek, "Dünya değişiyor ama bir gerçek var. Çağdaş eğitim politikalarını uygulamayan ülkeler her zaman geri kalmaya mahkûmdur" dedi.

Akın, 'Kır Çiçekleri' projesinin örnek bir proje olduğunu ifade ederek öğrenci sayısının arttırılacağını duyduğu için memnun olduğunu dile getirdi.

Dernek üyesi ve emekli öğretmen Suna Kılıççı ise çocuklar için akordiyon çalarak Kır Çiçekleri ile birlikte çeşitli marşlar söyledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close Eski ve yeni kuşak buluştu
Eski ve yeni kuşak buluştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: