rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.655 (8.174)

Toplam Ziyaret: 23.589.726 (21.596.235)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Ocak 2022
Sayı : 925
Bu kayıt toplam
542 kez okundu.
fb sharer

ÖNCE İNSAN, ÖNCELİK ADALET

Hüda Par Mersin İl Medya Başkanı Habib Armağan ve beraberindeki heyet, gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Abdi Satıroğlu ile görüş alışverişinde bulundu.

1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kuruluş amaçlarını, hedeflerini ve ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili çözüm önerilerini aktaran Armağan, 'Önce insan, öncelik adalet' sloganı ile kurulduklarına vurgu yaptı.

Günümüzde yaşanan ağır ekonomik krizin getirdiği işsizlik ve gelecek kaygısının, büyük problemlerin temeli olduğunu kaydeden Armağan, "Kamuya alımlarda ehliyet ve liyakat prensibinin ayaklar altına alınması, düşünce ve fikirlerin özgürce ifade edilememesi bugün insanlığın yaşadığı ciddi problemlerdir. İnsanlık büyük bir buhranın içerisinde. Bu buhranın da iki boyuta var; Maddi yokluk ve manevi kriz.

Adaletsiz uygulamalarla yaşatılan maddi problemlerin yanında, çarpık eğitim sistemi ve küresel ifsat projeleri ile insanlığın düşürüldüğü manevi boşluk, bu buhranı iyice derinleştirmektedir.

Bir toplumun sağlıklı bir şekilde kalkınması; maddi kalkınmayı, manevi kalkınma ve inşa izlemezse, toplumda ahlaki çürümeler baş gösterecektir. Diğer taraftan manevi kalkınmayı, maddi kalkınma desteklemezse; yaşanacak sefalet, toplumu değerlerinden uzaklaştıracaktır.

Bu yüzden bizim insanlık tasavvurumuz; hem dünya hem de ahiret mutluluğunu sağlayacak bir bilinç ve şuura sahip, yaşadığı toplumu daha adil ve müreffeh bir toplum haline getirmek için gayret eden, ilimle donanmış imanlı ve ahlaklı bir toplumdur.

Biz Hür kadrolar olarak, bugün insanlığa ve dünyaya bu materyalist döngüden azade kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnsan gücünü de, bir milletin sahip olduğu en büyük zenginlik olarak görüyoruz. Geleceğe yapılacak en değerli yatırımları, insanlığa dair yapılacak çalışmalar olarak görüyoruz.

Özellikle Türkiye'deki siyasi parti ve iktidarların; sorunlarla yüzleşmek ve çözüm üretmek yerine, çözümü sürekli erteledikleri; sorunları kalıcı bir şekilde çözmek ve çözümü kurumsallaştırmak yerine, geçici tedbirlerle yeterli görüp gösterdiklerinden dolayı memleketin Hüda Par'a ihtiyacı var diyoruz" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close "Önce insan, öncelik adalet"
"Önce insan, öncelik adalet"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: