rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.766 (8.282)

Toplam Ziyaret: 23.589.837 (21.596.343)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Ocak 2022
Sayı : 925
Bu kayıt toplam
492 kez okundu.
fb sharer

ERDEMLİ'DE ÖĞRENCİLER YALNIZ BIRAKILMIYOR

Tıp fakültesinden, Mühendislik fakültesine, hukuktan, öğretmenliğe Mersin Erdemli 'den, İstanbul'a okumaya giden öğrenciler yalnız bırakılmıyor. Erdemli Belediyesi ve Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği ( ERKDER) iş birliğinde öğrenciler bir araya geldi.

Erdemli'de öğrenciler yalnız bırakılmıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yapılan çalışma ile yüzler gülüyor, her birinin bölümleri farklı olsa da memleket ortak paydaları. Öğrencilerin gelecek ve umut olduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Erdemli 'den çıkıp İstanbul'da devletimizin prestij üniversitelerinde öğrenimine devam eden gençlerimizle bir aradayız.

Biz de Erdemli Belediyesi olarak eğitime gençlerimizin geleceğe olan güvenine layık olabilmek için gençlerimiz adına var gücümüzle çalışıyoruz. Kurduğumuz kurs merkezimizle, kreşlerimizle gençlerimizi en iyi şekilde yarınlara hazırlanmanın gayreti içerisindeyiz. Bununla gerçekten biz gurur duyuyoruz.

Biz gençlerimizin yarınlara hazırlanması için elimizden gelen her türlü gayreti sarf ediyoruz. Çünkü gençlik geleceğimiz gençlik sayesinde bu ülkeyi bu milleti muhasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağımıza yürekten inanıyorum. Bu gayeyle, bu gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

Memleketten uzakta yalnız bırakılmadıkları için mutlu olduklarını ifade eden öğrencilerin ise yüzleri gülüyordu. Mutluğunu ifade edene bir öğrenci, "Tabi ilk başta gurbet, bizi memleketten uzaklaştırsa da gönlümüz ve ruhumuz her daim Erdemli 'de.

Geleneksel olarak yapmış olduğumuz kahvaltı buluşması bizi memleket hasreti gidermemize bir nevi vesile oluyor, o yüzden bu buluşmayı tertip edenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Buluşmalar sayesinde bağ kurduklarını ifade eden bir öğrenci ise, "Kimlik üzerinden belli konuşmaları belli konuşmalar üzerinden de memleketlilik kuruyoruz ve bunlar üzerinden de bir dayanışma sağlıyoruz" diye konuştu.

Bir diğer öğrenci ise, "İlk defa katılıyorum buradaki kahvaltıya çok memnun kaldım insan gurbetteyken memleketinden birini görünce çok daha farklı hissediyor, çok daha farklı bir samimiyet hissediyor" diye konuştu.

Memnuniyetini ifade eden bir diğer öğrenci ise "Ben Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Burada ERKDER aracılığıyla üniversite okuyan Erdemlili arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bu gerçekten bizi kendimizi memleketimizdeymişiz gibi hissettirdi. Bizi çok mutlu etti.

Ben sadece Mersin değil Adana'dan Antalya'dan bile aynı iklimden insanlarla karşılaşınca bile çok mutlu oluyorum. Buraya geldiğim içinde çok mutluyum çok güzel vakit geçirdik" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Akdeniz'in çehresi değişiyor'

_assets/fotograflar

'Çay Mahallesi projesi örnek olacak'

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan Mersinlilerle buluştu

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, Bakan'ı ağırladı

_assets/fotograflar

'Teksin Genç' modülü devrede

_assets/fotograflar

Deniz taşımacılığı zirvesi yapıldı

_assets/fotograflar

Hazır giyimin devleri ödüllendirildi

_assets/fotograflar

Sadir Durmaz'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

_assets/fotograflar

Kursiyerler sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Pandemi sonrası ilk sergi

close Erdemli'de öğrenciler yalnız bırakılmıyor
Erdemli'de öğrenciler yalnız bırakılmıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: