rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 812 (785)

Toplam Ziyaret: 24.015.107 (22.002.272)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Mayıs 2022
Sayı : 943
Bu kayıt toplam
268 kez okundu.
fb sharer

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kadınların evdeki gizli iş gücünü açığa çıkarmak, ekonomik olarak onlara katkı sunmak ve sosyalleşmelerine destek sağlamak amacıyla Mersinden Kadın Kooperatifi'yle hayata geçirdiği Evimiz Atölye Projesi, her geçen gün büyüyerek daha çok kadına ulaşıyor.

Kursiyerler sertifikalarını aldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan Gündoğdu Mahallesi'ndeki kadınlara sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer verdi. Kadınlara her zaman destek olacaklarını söyleyen Başkan Seçer, "Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşın evidir. Belediye Başkanı vatandaşın kardeşidir" dedi.

Etkinlikte, Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Evimiz Atölye Projesi'nde gönüllü hizmet veren Melike Dursun, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdurrahim Ulusal ve projede eğitimini tamamlayan kadınlar yer aldı. Etkinliğin girişinde Başkan Seçer'i kadınlar 'En büyük Başkan bizim Başkan' sloganları ile karşıladı. Başkan Seçer, etkinliğin sonunda kadınlarla toplu fotoğraf çektirdi.

Birçok bölgeden göç alan Mersin'in insanların bir arada huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, Mersin'de yaşayan herkesin Mersinli olduğunu söyledi. "Konuşmalıyız, birbirimizi tanımalıyız, birbirimizin dertlerini bilmeliyiz. Birbirimizle iç içe olmalıyız. Birbirimizi çok sevmeliyiz" diyen Başkan Seçer, iktidarların ve belediye başkanlarının görevinin vatandaşlara yaşadıkları yeri sevdirmek, mutlu olmalarını sağlamak ve onlara güzel bir çevre sunmak olduğunu söyledi.

"Mersin'de herkesin mutlu olabilmesi için gecemizi gündüzümüze katma görevimiz var" diyen Başkan Seçer, Türkiye'nin zengin kaynaklara sahip bir ülke olduğunu hatırlattı. Seçer, "Yöneticiler çalmıyorsa, tüyü bitmemiş yetimin hakkına tenezzül etmiyorsa inanın bana Türkiye çok zengin.

Ben Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Çalışıp kazanmak, hakça bölüşmek, herkese eşit hizmet, adaletli olmak, sizlerin parasını sizlerin hizmetine dönüştürmek bizim görevimiz. Gelecek günler eminim bugünlerden çok daha güzel olacak" ifadelerini kullandı. Başkan Seçer, Belediye Başkanı olarak her zaman sorumluluğunun farkında olduğunu ve her yere başı dik gittiğini ifade etti.

Evimiz Atölye Projesi'nin gönüllülük esasına dayalı olduğunu söyleyen Başkan Seçer, projenin amacını "Kadınlar evlerine ekonomik katkı sunsun, işi öğrensin, evde üretim yapsın, onları paraya dönüştürsün, çoluğunun çocuğunun rızkına katkısı olsun" cümleleriyle anlattı.

Seçer, projeden de projeyi yürüten ekipten de memnun olduğunu sözlerine ekleyerek, "Türkiye'de kadınlarımız sorun yaşayıp bunu dışa aktaramayan insanlardır. Birçok hanede sorun olduğunu biliyoruz. Kadın içine atıyor bunu. Ekonomik sorunu var, aile sorunu var, hukuki problemleri var, aşamıyor. Sağlık problemleri var aşamıyor" dedi.

Göreve gelir gelmez kurdukları Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi'nin her aşamada kadınların yanında olduğunu ifade eden Başkan Seçer, etkinliğe katılan kadınlara şöyle seslendi:

"Arkadaşlarımız sizlere yardımcı olma amacını taşıyorlar. Onlarla bütün sorunlarınızı paylaşın, sizin sorunlarınıza çözüm bulmak için bütün gücümüzü kullanırız. Yeter ki bizim çare olacağımız konular olsun. Hastalık, hukuki problemler, aile sorunları, çocuklarınızla ilgili problemler vardır. Hepsini paylaşabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşın evidir. Belediye Başkanı vatandaşın kardeşidir. Öz kardeşidir, o derece yakındır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde sizlere hizmet verenler belediyenin görevlileridir ve bu hizmeti vermek zorundadır ve sizin kardeşinizdir. Hepinizi çok seviyorum. Hepiniz benim kardeşimsiniz. Ben tüm vatandaşlarımı seviyorum. Allah'ın yarattığı her canlı varlığı seviyorum. Bizimle rahat olun, kendinizi Mersin'de rahat hissedin. Sizin kentine sahip çıkan, kentinin derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlu olan bir Belediye Başkanınız var."

Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdurrahim Ulusal da düzenlenen etkinlikten dolayı Başkan Seçer'e ve emeği geçenlere teşekkür etti. Evimiz Atölye Projesi'nin Gündoğdu Mahallesi'nde insanların kaynaşmasını sağladığını ifade eden Ulusal, "Bu etkinlikleri düzenledikleri için sağ olsunlar. İnsanlarımızı bir araya getirdik, kaynaştırdık. Böyle bir etkinlik her zaman ihtiyaç duyulan bir etkinliktir. Bu etkinliklerin devamını diliyorum" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Polifonik Koro'dan "Ağacın Türküsü"

_assets/fotograflar

Başkan Seçer ve MTSO Heyeti, Moldova'da temaslarda bulundu...

_assets/fotograflar

'İşimiz, gücümüz Toroslar'

_assets/fotograflar

MTSO ve Bm güçlerini birleştirdi

_assets/fotograflar

CNG'li otobüsler için yakıt dolum istasyonu

_assets/fotograflar

'Toplu taşıma, kamu hizmetidir'

_assets/fotograflar

Mercimek, üreticinin yüzünü güldürecek

_assets/fotograflar

Rotary Kulübü'nde devir teslim yapıldı

_assets/fotograflar

Moldova'dan Toroslar'a dostluk ziyareti

_assets/fotograflar

Akdeniz'de hedef 'Sıfır Şiddet'

close Kursiyerler sertifikalarını aldı
Kursiyerler sertifikalarını aldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: