rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 450 (248)

Toplam Ziyaret: 17.352.304 (15.869.955)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Mart 2020
Sayı : 850,851
Bu kayıt toplam
375 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

İNSANLAR CORONA VİRÜSÜNDEN KORKTUKLARI KADAR ALLAH'TAN KORKMUYORLAR

Bu virüsten korkanlara tavsiyem canlı cansız varlıkları, bu âlemi ve virüsü yaratan Allah'tan korkun.

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan korona virüsü insanların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Ölüm ve Allah aklına gelmeyen insanlar şu anda bu virüsten nasıl kendimi korurum diye günlük olarak ülke ve dünya gündemini takip ediyorlar. Allah'tan korkmayanlar bu virüsten korkmaya başladı.

Dünyanın en büyük güç ve ekonomisine sahip devletler gözle görülemeyen bu mikroba karşı çaresiz kalmış durumda. Dünyada öleceğini bilip hiç ölmeyecek gibi yaşayan tek canlı insandır. Bu virüs sayesinde insanların her an bu hastalığa yakalanıp ölebilecekleri akıllarına geldi.

İslam dini ve tüm ilahi dinler; dünyanın bir imtihan dünyası olduğunu, iyilik ve kötülük yapmanın bir bedelinin olduğunu, her insanoğlunun her an ölebileceğini ve bu dünyanın hiç kimseye kalmayacağını ilahi kitaplarında belirtmiştir. Bu dünyada yaptığımız iyilik ve kötülüklerin bedelini öldükten sonra dirileceğimiz farklı bir âlemde vereceğimizi belirtmiştir. Ahiret dediğimiz yerde Allah'ın emirlerini yerine getirenler ödüllendirildikleri cennete gidecek ve Allah'ın yolundan gitmeyenler ve kötülükler yapanlar ise cehenneme gidecekler.

Corona virüsüne yakalananların yüzde beşi ölüyor. Bu hastalığa yakalananların içinde ölenlerin çoğu hastalığı olanlar ve orta yaş üstü insanlardan oluşmaktadır. Buna rağmen dünyada hayat durmuş durumda.

Ülkeler arası ticaretler bitmiş, ülkeler birbirine sınırlarını kapatmış, turizm bitme noktasına gelmiş, hava yolları uçuşları durmuş, maçlar seyircisiz oynanıyor. Okullar kapatılıyor yani her devleti ve herkesi ölüm korkusu sarmış durumda.

Korkunun ecele faydası yok ve hepimiz günü gelince öleceğiz. Allah'tan korkmayıp Allah'ın emir ve yasaklarını bilmeden yaşayanlar bu virüsten korktukları kadar bu alemi yaratan Allah'tan korksaydılar öldükten sonra cennete gidebilirlerdi.

İnancımız; hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünyayı, yarın ölecekmiş gibi öbür dünyayı düşünün diyor. Yaşam ve ölümün hak olduğunu bilen Allah'ın emir ve yasaklarına uygun yaşayan insanın ölümden korkusu olmaz. Ahiret ve kadere inanan insanın ölümden korkusu olmaz.

Bu dünyada ölüm varsa öldükten sonra tekrar dirileceğine inanan ve buna göre yaşayan insanın ölümden korkusu olmaz. Allah'ı bilen, insanlara iyilik yapan, kimseye zarar vermeyen insanın ölüm nereden ve ne zaman gelirse gelsin korkusu olmaz.

Ayet: (enbiya -35). Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz.'

Virüsü yaratan Allah'tan korkmayıp virüsten korkanlara tavsiyem Allah'tan korkmaları ve onun yasak ve emirlerine uygun yaşamayı seçmeleridir.

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah (c.c.) Bilir de siz bilmezsiniz." (bakara suresi, 216)

Allah'tan tüm hastalara hayırlı şifalar dilerken yukarıdaki ayette Görüleceği gibi hayır bildiğimizde şer, şer bildiğimizde hayır vardır. Korona virüsü nünde hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum..Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Sabır ve Dua!

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Tansu Çiller'in Cumhuriyet Müzesinde Ne İşi Var?

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Bu Da Geçer...

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Bir Şarkısın Sen

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Sağlık Üzerine...

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Kütüphane mi Dediniz?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Emeklilik mi, Çalışmak mı?

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: