rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.024 (2.957)

Toplam Ziyaret: 16.195.736 (14.910.204)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Kasım 2018
Sayı : 781
Bu kayıt toplam
679 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DİYABETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YÜRÜDÜLER

Toroslar Belediyesi, Dünya Diyabet Günü'nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi'ndeki Koray AydınStadı'nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Diyabete dikkat çekmek için yürüdüler
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) bünyesindeki Sağlıklı Yaşam Merkezi kursiyerlerinin ve vatandaşların da hazır bulunduğu etkinliğe, Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da katılarak, destek verdi.

Kursiyerler ve vatandaşlarla birlikte 'Şeker Hastası mısın? O zaman Diyet ve Egzersiz Yapmalısın' pankartını açarak stadın çevresinde yürüyen Tuna, diyabetin tanınması ve korunma yollarının bilinçlendirilmesi konusunda dikkat çekmeye çalıştı.

Tuna, yürüyüşün ardından katılımcılarla birlikte Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından kurulan şeker ölçüm standında, kilo kontrolü ve kan şeker düzeylerinin ölçümünü yaptırdı. Günün anısına tüm katılımcılara çanta ve şapka hediye ederek, sağlıklı günler dileyen Tuna, uzmanların yaptığı araştırmalara göre diyabeti önleminin en önemli yolunun diyet ve egzersizden geçtiğine dikkat çekti.

TORTEK bünyesinde açtıkları Sağlıklı Yaşam Merkezine gelen kadınlara yaşam boyu spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini belirten Tuna, kendisinin de günde en az 10 bin adım yürüyüş yaptığını vurguladı.

Yaptıkları bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini ve desteklediklerinin altını çizen Tuna, "Amacımız, mutlu Mersin ve dolayısıyla mutlu Türkiye'dir. Toroslar Belediyesi olarak, 14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla Toplum Sağlığı Merkezimiz ile birlikte diyabet hastası olabilme ihtimali olan insanlarımızda farkındalık oluşturmak adına bir etkinlik düzenledik.

Uzmanlara göre diyabeti önleminin yolu diyet ve egzersizdir. Onun için TORTEK himayesindeki hanımefendiler her sabah bu stadımızda en az 15 bin tur atarak, günlük egzersizlerini yapmaktadırlar. Bugünkü yürüyüşlerine biz de iştirak ettik.

Diyabetle mücadelede; hareket etmenin, sporun ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çektik. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor ve herkesi kontrollü bir şekilde diyet ve egzersiz yapmaya davet ediyoruz" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Yarına Nefes oldular

_assets/fotograflar

Festivali 550 bin kişi ziyaret etti

_assets/fotograflar

Belediye, EBYS sistemine geçiyor

_assets/fotograflar

Mer-Ek üretime başladı

_assets/fotograflar

Life projesi girişimcilere kapılarını açtı

_assets/fotograflar

Hurda paletler gözlemevi oldu

_assets/fotograflar

Tarıma kalite geliyor

_assets/fotograflar

11 milyon fidan toprakla buluştu

_assets/fotograflar

Pasta Atölyesi'nde engeller kalktı

_assets/fotograflar

Alen, Clan ve Chow ile eğlenceli terapi

close Diyabete dikkat çekmek için yürüdüler
Diyabete dikkat çekmek için yürüdüler
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: