rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 701 (495)

Toplam Ziyaret: 17.352.555 (15.870.202)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Mart 2019
Sayı : 798
Bu kayıt toplam
1.719 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

YILMAZ, "TENCEREDE BORÇ KAYNIYOR"

Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayfer Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldi.

Yılmaz,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yılmaz, beraberindeki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazile Adnan Menderes Bulvarı'ndaki bir kafede gazetecilerle bir araya gelerek projelerini anlattı, merak edilen soruları yanıtladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın önünün kesilmesiyle, Mersin'de demokrasiye gölge düştüğünü kaydeden Yılmaz, yere düşen demokrasi bayrağını yerden kaldırma görevinin, Mersin ve ülke geleceğini düşünen herkesin görevi olduğunu söyledi.

Projelerini anlatan Yılmaz, CHP adayının desteklediği ancak Cumhur İttifakı adayının Metro yerine Metrobüs projesinin daha uygun olduğu yönündeki ifadelerini ise, "Projeyi okumamışlar bile" yorumuyla eleştirdi.

Daha önce detaylı bir şekilde anlattığı projelerinin Mersinliler tarafından takdir ve heyecanla karşılandığını belirten Yılmaz, hazırladıkları projelerle gelecek nesilleri hak ettikleri yerlere ulaştıracaklarını söyledi.

Yılmaz, zor durumdaki ailelere ve eğitim desteği duyan öğrencilere sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayarak, tarım, turizm ve ulaşım alanındaki projelerini aktardı. Yılmaz, "Tarımdan turizme, eğitimden altyapıya, sosyal ve kültürel projelerle her birlikte ayağa kalkan, topyekün gelişen bir Mersin yaratmaya geliyoruz" diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yılmaz, ülke genelinde yaşanan ekonomik sorunlarla ilgili olarak ise, "Elbette seçimleri etkileyecektir. Tencere kaynıyor, ama borç kaynıyor. Üstelik kaynayan borç, bizim değil. Şu anda ekonomik açıdan 2007 seviyelerine indik. Esnaf da borçlu, ev halkı da. O yüzden ekonomi her zaman önemlidir. Geldiğimiz noktada yerel seçimlere bekâ diyenler, ekonomi gibi konuları da önemsizleştirip, insanları oyalamak için bunu yapıyorlar.

İnsanlar bizden iş istiyor iş. Şunu herkes bilir ki, bu ülkede iktidarları tencere değiştirir. Ekonomi konusunda adeta bir kara delik haline gelen Suriyeli gerçeği var. Merkez iktidar bu konuda otoriteyi yürütemedi. Kalıcı mültecilik adı altında bir uygulama hayata geçti ve bugün kendi vatandaşından aldığı vergiyi, Suriyeliden almayan bir otorite var" dedi.

Yılmaz, muhtarlarla buluştu

Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Mezitli ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. 2019 yılında hala yoldan, sudan, arıtmadan bahsedildiğini söyleyen Yılmaz, "Başkan Kocamaz göreve gelene kadar bu yapılanlar da yoktu. Şimdi o gün geldi. Bu hizmetler için, bu hizmetlerin devamı için sandığa gidecektiniz.

Ama bugün bu hizmetlerin önü kesilerek, Kocamaz'ın seçilme, sizlerin de seçme hakkı büyük bir demokrasi ayıbı ile elinizden alındı. Ama bizler demokrasimize sahip çıkmak ve bu hizmetlerin devam etmesi için buradayız. Bu seçim Mersin için bir demokrasi mücadelesi olarak kayıtlara geçecek. Artık hepimiz el birliğiyle omuz omuza her zamankinden daha fazla çalışmak zorundayız.

31 Mart'ta evlerinizde çocuklarınızın gözlerine bakın. Nasıl bir ülke, nasıl bir gelecek, nasıl bir Mersin bırakmak istediğinizi düşünün. Gelin bir olalım, birlik olalım ve bu demokrasi ayıbını Mersin'in başına getirenlere sağlam bir tokat atalım. Gelin 1 Nisan sabahı güneşli bir geleceğe uyanalım" dedi.

Toplantıda muhtarların güzel dileklerine teşekkür eden ve 5 yıl boyunca birlikte görev almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz da yaşanan gelişmelerin artık ülke sınırlarını aştığını söyledi.

Artık söylenecek çok fazla bir sözün kalmadığını ifade eden Kocamaz, "Sözün bittiği yerdeyiz. Mersin 6 aydır bu yaşananlar nedeniyle Türkiye'nin gündeminde. 6 aydır ülkedeki herkes, medya kuruluşları kentin geleceği ile ilgili vatandaşlarımızın nasıl bir karar vereceğini merakla bekliyor. Bizim adını güzel bir şekilde duyurmak için canımızı dişimize katarak çalıştığımız Mersin, ne yazık ki bugün bu garabetler ve demokrasiye vurulan darbe ile adını duyuruyor.

Belki önümüz kesildi ama partiler üstü bir gönül birliği ile demokrasi mücadelemizde yanımızda yer alan Ayfer Hanımefendi, yere düşen demokrasi bayrağını yeniden burca dikmek için burada. İnanıyorum ki, Mersin halkı bu işin farkına varacak ve Müfide İlhan'dan sonra bir hanımefendiyi daha belediye başkanı yapacak" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ka.Der '90 yılda 156 kadın belediye başkanı seçtik.'

_assets/fotograflar

Ersin Gökgün'den SGK takvimi uyarısı…

_assets/fotograflar

Mersin'de vaka sayısı 9

_assets/fotograflar

Vahap Seçer'den yeni önlemler

_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

close Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"
Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: