rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 7.040 (5.800)

Toplam Ziyaret: 18.140.279 (16.513.010)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
05 Ağustos 2019
Sayı : 818
Bu kayıt toplam
1.943 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ADIYAMAN TSO İLE PROTOKOL İMZALANDI

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Kardeş Oda Protokollerini Şanlıurfa ve Malatya'nın ardından Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile sürdürdü. Adıyaman TSO Başkanı Mustafa Uslu başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyelerini MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkan Yardımcısı Yakup Gitmiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı.

Adıyaman TSO ile protokol imzalandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Karşılıklı tanışma ve her iki kent ekonomisi hakkında gerçekleştirilen sunumların ardından söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, "Bizler gönülden kardeşiz. Kağıtlar yırtılır, yazılar silinebilir ama kalbimizdeki dostluk silinmez" dedi.

Aynı bölgenin insanları olduklarını ve aynı bölgede aynı ülke için tek vatan için mücadele ettiklerini vurgulayan Kızıltan şunları söyledi:

"Bizler taşın altına elini koyan, istihdam sağlayan, üretim, ticaret yapan Türkiye'deki tüm sektörlerde çalışan insanlarız. Bugün ülkemiz çok büyük zorluklarla karşı karşıya. Böyle durumlarda birlik ve beraberliğin önemi daha da fazla ortaya çıkıyor. Biz ancak birlik beraberlik içinde olursak düzlüğe çıkarız. Tek yürek olmuş bir ülke ile kimse uğraşamaz. Ama bölünmüş, ayrışmış bir ülkeyi çok kolay zora düşürürsünüz. Bu anlamda ziyaretinizi çok anlamlı buluyorum."

Uslu: "Bu, ilk adımdır"

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gerek firmalar gerekse kurumlar açısından birlikteliğin getirdiği faydalarının bilindiğine dikkat çeken Adıyaman TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ise sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Ekonomi ülkenin can damarı. Yaşanan temel sorunlardan birkaçı bizimle direkt ilintili olduğu için daha çok bir arada olup fikir alışverişinde bulunmak zorundayız. Birbirimizden daha çok faydalanmalıyız."

Mersin'in Türkiye'nin ticaret ve ihracat açısından önemli biri liman kenti olduğunu bildiklerini anlatan Uslu, "Böylesi ekonomik bağımsızlığını kazanan bir kent ile Kardeş Oda olmak bizleri yürekten sevindiriyor" değerlendirmesi yaptı. Konuşmasına Adıyaman'ın özelliklerine değinerek devam eden Uslu, kentin en önemli özelliği olarak Doğu ve Güneydoğu sınırlarında yer almasına rağmen isminin huzur ile anılmasını gösterdi. Birlikte yaşama kültürünü özümseyen bir kent olduğunu vurgulayan Uslu, "Bu görüşmenin birlikte neler yapabileceğimizi anlayabilmemiz konusunda ilk adım olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu çalışmanın arkası gelecektir" diye konuştu.

MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır'ın çalışmaları devam eden Mersin Agropark'ı tanıtması sonrasında iki oda arasında protokol imzalandı.

Tören karşılıklı hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Adıyaman TSO ile protokol imzalandı
Adıyaman TSO ile protokol imzalandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: