rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.017 (814)

Toplam Ziyaret: 17.825.930 (16.253.553)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Eylül 2019
Sayı : 823
Bu kayıt toplam
2.479 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

VODAFONE'UN AKILLI KENT UYGULAMALARI DEVREYE GİRİYOR

Telekomünikasyon sektöründe 5 kıta 30 ülkede faaliyet gösteren ve gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Türkiye'nin CEO'su ve İcra Kurulu Başkanı Colman Deegan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i ziyaret etti.

Vodafone'un Akıllı Kent Uygulamaları devreye giriyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Ziyarete, Vodafone'un CEO'su ve İcra Kurulu Başkanı Colman Deegan, Vodafone Tekonolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Thibaud Rerolle ve direktörler katıldı.

Vodafone CEO'su Colman Deegan, Başkan Seçer'e yeni görevinde başarılar diledi. CEO Deegan, "Çok önemli ve büyük bir görev. Elimizden gelen desteği vermek için yanınızda olduğumuzu söylemek için buradayız.

Mersin çok büyük bir şehir ve bizim operasyonumuz, faaliyetlerimiz kapsamında çok önemli bir yere sahip. Biz de gelip hem sizinle tanışmak, hem de size teşekkür etmek istedik destekleriniz için. İçerisinde bulunduğumuz dönemde, özellikle ekonomi üzerindeki yoğun baskıyı, ekonomik şartlardaki bozulmayı düşünecek olursak, burada teknolojiye yardımcı olmak açısından birçok fırsatlar var.

Teknoloji hem vatandaşların hayat kalitesini iyileştirebilir, hem de belediyelerdeki iş yapış biçimlerini ve işleyişleri daha verimli hale getirebilir. Bizim akıllı çözümlerimiz var. Teknoloji artık çok iyi bir noktaya geldi ve çok basit bir şekilde, çok önemli sonuçlar doğurabiliyor" dedi.

Başkan Seçer'e Vodafone'un çalışma alanları ve projeleri hakkında bilgiler vermek istediklerinden anlatan Deegan, "Bu görüşme vesilesiyle aslında sunduğumuz hizmetleri sizlerle paylaşmak da istiyoruz. Çünkü bizim yaptığımız fiziksel ve görünür işler önemli. Altyapı, kapsama ve burada istihdam yaratmak gibi. Mersin'de, bu bölgede önemli istihdam da yaratıyoruz.

Ama bunların yanı sıra biz toplumla, sosyal sorumluluk projeleri ile gerek belediyeleri, gerekse de diğer işletmeleri daha verimli hale getirerek, teknolojimizle desteklemeyi de çok önemsiyoruz. Bu kapsamda bir takım çözümlerimiz var bunları sizlere tanıtmak istiyoruz" diye konuştu.

Akıllı Kent Uygulamalarını anlattı

Ziyarette, Deegan, Mersin'de yatırım yapmak istediklerini anlatarak, kentte istihdamın arttırılması yönünde Başkan Seçer'in hayata geçirmek istediği projelere yönelik her türlü çalışmayı yaparak, projeler üretmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Akıllı Kent Uygulamaları kapsamında önemli bir tarım potansiyeline sahip olan Mersin'de, tarım alanındaki akıllı sulama sistemlerinden, meteorolojik erken uyarı sistemlerinin önemine ve gerekliliğine vurgu yapıldı.

Vodofone'un sosyal sorumluluk projeleri kapsamında özellikle ev hanımlarının üretime kazandırılması ve kadınların ürettikleri ürünleri internet ortamı yoluyla pazarlamaları için eğitimler verdiklerini aktaran yetkililer, Mersinli kadınları da bu eğitimlere dâhil etmek istediklerini ifade etti.

Yetkililer, ayrıca 7-14 yaş grubu aralığındaki toplam 100 bin çocuğa kodlama eğitimi verdiklerini anlatarak, bu uygulama konusunda da Mersin'e gelerek Büyükşehir Belediyesi ile birlikte eğitimler vermek istediklerini ifade etti.

Ekim ve Kasım aylarında Vodafone'un seyyar-mobil tırının Mersin'e geleceğini anlatan yetkililer, Seçer'i mobil tırı ziyaret etmeye davet etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close Vodafone'un Akıllı Kent Uygulamaları devreye giriyor
Vodafone'un Akıllı Kent Uygulamaları devreye giriyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: