rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 575 (571)

Toplam Ziyaret: 18.959.832 (17.210.358)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Eylül 2019
Sayı : 826
Bu kayıt toplam
2.435 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KENT YÖNETİCİLERİ ÇARŞI ESNAFI İLE BULUŞTU...

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, beraberinde AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ESOB Başkanı Talat Dinçer ve Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ile birlikte, Akdeniz Kent Konseyi Çarşı Esnafı Çalışma Grubu tarafından tanışma ve kaynaşma amacıyla düzenlenen kahvaltı etkinliğine katılarak, çarşı esnafı ile bir araya geldi.

Kent yöneticileri çarşı esnafı ile buluştu...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"Önemli çalışmaları birlikte yapacağız"

Akdeniz ilçesinin Mersin'in en önemli ilçelerinden olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, "Akdeniz kültür, tarihi birikim, ekonomi ve sanayi açısından önemli bir ilçe. Aynı zamanda çarpık kentleşme burada, asayişte zorlandığımız noktalar burada. Ama farklı siyasi görüşlerden de olsa iki belediye başkanı birbirimize nezaket ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu çok güzel bir durum. Bunu da gelecekte önemli çalışmaları beraber yapacağımıza bir işaret olarak değerlendiriyorum" ifadelerini kullandı.

"Bu uygulama ile park sorununu çözeceğiz"

İlk etapta çarşı esnafını büyük oranda rahatlatacak en önemli adım olan otopark projesinin detaylarını katılımcılarla paylaşan Seçer, şöyle devam etti; "Bizim merkezde en büyük sorunumuz otopark sorunu. İnsanlar buraya gelme imkanı bulamıyor, gelse de aracını park edemiyor, alışveriş yapamıyor. Çalışmalarımızı yaptık.

Önce adliye binasının yanındaki projeyi hayata geçirmek istedik ama yüksek bir meblağ olduğu için şimdilik orayı bıraktık. Tevfik Sırrı Gür Lisesi'nin yanındaki mevcut otoparkı yapı olarak inceledik. Yapının ekonomik ömrü dolmuş. Burası artık tehlike arz ediyor. Eskinin yenisi olmaz.

Projeyi 400 araçlık olacak şekilde revize ederek, 2 katlı çok çabuk bir şekilde yapacağımız bir otopark olacak. Üst tarafını da Kent Meydanı yapacağız. Mümkün olduğunca yeşil alan, çocuklarımıza oyun alanları yapacağız. Parkomat uygulamasını bitirdik, eleman alımlarını başlatıyoruz. Burada da çok itinalı davranmak istiyoruz. Genelde kadınlarımız çalışsın istiyoruz. Bu uygulama ile park sorununu geçici olarak çözebileceğimizi düşünüyorum."

"Metro, Mersin çarşısını canlandıracak"

Çarşıyı canlandıracak diğer önemli projenin 'metro projesi' olduğunu ifade eden Seçer, metro sayesinde vatandaşların çarşıya kolaylıkla ulaşabileceğini belirtti. Seçer, "Çarşının canlanmasında en önemli projelerden biri de metro projesidir. Metroyu sadece toplu taşıma projesi olarak görmemek lazım. Metro, bir kentin gelişim projesidir. Metro varsa, medeni ve kalkınmış bir kentiniz, ekonominiz ve sosyal hayatınız vardır. Metro, ekonominin canlanmasına önemli bir katkı sağlar.

Metro sistemi, Mersin'in özellikle yerleşimin yoğun olduğu batı bölgesinden yolcuları buraya 10 dakikada taşıyacak bir sistem. İnsanlar buraya erişimde zorlanıyor, park yeri bulamıyor. Aracını daha rahat park edeceği diğer alışveriş merkezlerine gidiyor. Metro gibi süratli, konforlu toplu taşıma aracı sizin için önemli bir avantajdır. Biz Metro'yu Mersin'e kazandıracağız. Bu konuda kararlı bir yönetimiz" ifadelerini kullandı.

"Ben inisiyatif esnaf lehine kullanıyorum"

Seçer, konuşmasında esnafları yakından ilgilendiren çarşının canlandırılması ve dükkan kiraları ile ilgili yöneltilen soruları yanıtlayarak, "İnsanlarla, şehirle ilgili yaptığımız çalışmaları çarşı esnafına yansıtacağız. Birçok kesimi de ilgilendiren, Mersin'in merkezinin canlandırılması bunların başında geliyor. Buradaki dükkan kiraları ile ilgili mevzuatın bize verdiği yetkiye dayanarak inanın tüm samimiyetimle iyileştirme çabası içerisindeyim. Ben inisiyatif kullanabiliyorsam, esnaf lehine kullanıyorum.

Elbette kamu benim için öncelik ve belediye menfaatleri son derece önemli ama dengeleri de göz önünde bulundurarak, esnaflarımızı destekleyen bütün tedbirleri inisiyatif kullanarak destekliyoruz. Bundan şüpheniz olmasın" şeklinde konuştu.

Gültak: "Herkesi kucaklıyoruz"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da ilçe belediyelerin Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışmasının önemine dikkat çekerek, "Biz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte senkronize çalışmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Çünkü o da ben de 31 Mart'ta seçilip göreve geldik. Hepimizin gönlünde bir dünya görüşü ve partimiz var ama artık ikimizde herkesin belediye başkanıyız, herkesi kucaklıyoruz. Bu kentte yaşayanlar olarak hepimizin uyum içinde olmamız gerekiyor ve Mersin bundan kazançlı çıkmalı" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Yatırımlar artık bitirilsin'

_assets/fotograflar

Bayar, "Komşu bulunur, kardeş bulunmaz"

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Sanayi Sitesi sorunu çözülmeli'

_assets/fotograflar

Metro'da 35 ülke finale kaldı

_assets/fotograflar

Gültak, "Karaduvar dönüşüyor"

_assets/fotograflar

Başkan Sarı'dan sürücülere okul uyarısı

_assets/fotograflar

Engin, "Planlar bütün olarak onaylanmalı"

_assets/fotograflar

Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı

_assets/fotograflar

Üzüm üreticilerine makine desteği

_assets/fotograflar

Yenişehir'de kadın üreticiler için birlik zamanı

close Kent yöneticileri çarşı esnafı ile buluştu...
Kent yöneticileri çarşı esnafı ile buluştu...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: