rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.766 (3.337)

Toplam Ziyaret: 18.763.237 (17.042.454)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Eylül 2019
Sayı : 826
Bu kayıt toplam
2.300 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'BERABER YÜRÜYELİM' ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu himayeleri ve Mersin Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde sağlık için "Beraber Yürüyelim" sloganı ile düzenlenen farkındalık yürüyüşü, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

'Beraber Yürüyelim' etkinliği gerçekleştirildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinliğe Vali Ali İhsan Su, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişimine hizmet etmek olan bu hafta vesilesiyle tüm Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde 81 ilde, yürüyüş, bisiklet sürme ve çeşitli spor aktiviteleri ile gerçekleştirilen etkinlik ilimizde de eski Tevfik Sırrı Gür Stadı önü, Silifke caddesi güzergahında devam eden yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında yapılan konuşmalar ve capoeira gösterisi ile son buldu.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su; "Sağlık için "Beraber Yürüyelim" etkinliğinde sizlerle beraber spora ve sağlığa yönelik önemli bir farkındalığı gerçekleştirdik. Hem kendimizin sağlığı hem gelecek nesillerimizin sağlığı mutlaka bir spor yapma yolundan geçmektedir. Hastalıkların ana omurgasını hareketsizlik oluşturmaktadır. O yüzden hep birlikte spora devam edeceğiz.

Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonuna, Gençlik ve Spor il Müdürlüğümüze ve yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmayı hayatınızdan çıkarmayın." ifadelerini kullandı.

2002 yılında itibaren her yıl Avrupa'nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan 'Avrupa Hareketlilik Haftası' bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek düzenlenmesi ve sağlıklı ve aktif yaşama/yaşlanma politikalarının desteklenmesi amacı ile bir dizi sportif etkinliklerin gerçekleştirileceği bildirildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, "Mersin sporuna dinamit konuldu"

_assets/fotograflar

İstisnasız maske takılacak!

_assets/fotograflar

Gültak, "Mersin evlerini yaşatalım"

_assets/fotograflar

Şoför esnafı da destek istiyor

_assets/fotograflar

Toparlanma beklentisi 2021'de

_assets/fotograflar

Yenişehir'den Barış Parkuru'na destek

_assets/fotograflar

Engellilere istihdam sağlanıyor

_assets/fotograflar

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Değerlerimize sahip çıkılıyor"

_assets/fotograflar

Aratos, günışığına çıkmak için bekliyor

close 'Beraber Yürüyelim' etkinliği gerçekleştirildi
'Beraber Yürüyelim' etkinliği gerçekleştirildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: