rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 6.652 (5.612)

Toplam Ziyaret: 18.139.891 (16.512.822)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Ekim 2019
Sayı : 827
Bu kayıt toplam
2.256 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KAYA TEPE MGC BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

"Güçlü bir yapıyı birlikte oluşturacağız"

Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti kongresinde başkan adaylığını açıklayan Kaya Tepe, "Geçmişin yaşanmış tecrübesi ile geleceğin umudunu ve dinamizmini buluşturan, üyelerimizin sorunlarına yetişmeye çalışan, sevincini ve hüznünü paylaşan güçlü bir yapıyı birlikte oluşturmaya çalışacağız" diye konuştu.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin 9 Kasım 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirilecek Seçimli Genel Kurul Toplantısı hazırlıkları sürerken, Kaya Tepe başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Cemiyet Binasında adaylığını açıklayan Tepe, "Önümüzdeki dönemde, geçmişin yaşanmış tecrübesi ile geleceğin umudunu ve dinamizmini buluşturan, üyelerimizin sorunlarına yetişmeye çalışan, sevincini ve hüznünü paylaşan güçlü bir yapıyı birlikte oluşturmaya çalışacağız. Cemiyetimiz, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sonsuza kadar sahip çıkacak, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 1924'te söylediği 'Türk basını Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır' sözünü asla unutmayacaktır" dedi.

"Resmi ilanların kesilmemesi için mücadele etmeliyiz"

Türkiye'de gazetecilik mesleği tarihinin en zor günlerini yaşadığını ifade eden Tepe, "Ekonomik, siyasal ve sosyal yönden dar boğaz içinde olan Anadolu basını, bu kötü durumdan çıkış yolu arıyor. Gazetecilik zor bir meslektir. Sağlam bir yürek ister. Gözü karalık ister. Korkakların yapabileceği bir meslek değildir. Gerçekleri korktukları için söyleyemeyenler gerçek gazeteci değildir. Bizler, mesleğimizi çok zor şartlarda yapmaya çalışıyoruz. Habere ulaşmak için çok mücadele veriyoruz.Bu uğurda dayak yiyen,baskı gören, canı pahasına habere ulaşmaya çalışan meslektaşlarımız var. Sahadaki tüm bu sorunların yanında, son yargı paketinde gündeme gelen resmi ilanların kesilmesi maddesi kanunlaşır ise bu yerel gazetelerin sonu anlamına gelecektir. Bunun yasalaşmaması için birlikte mücadele etmeliyiz. Radyo televizyonlar da can çekişmektedir. Telif cenderesi onları kıskaç altına almıştır" dedi.

"Sorunlarla mücadelede ortak bir yol belirlemeliyiz"

Mersin'de onlarca basın mensubunun büyük ekonomik, teknik ve mesleki imkansızlıklar içinde görevini yapmaya çalıştığını ifade eden Tepe, sorunların çözümü için güçlü bir örgütlenmeden başka bir çarelerinin olmadığını da belirterek, "Örgütlü olmak, birlik olmak tüm bu sorunların aşılmasında önemlidir. Mesleğimizi bu olumsuz gidişattan kurtarmak, kamuoyunu bilgilendirmede son derece önemli bir görev üstlenen yerel basın organlarının karşı karşıya bulunduğu güçlüklerle mücadelede ortak bir yol belirlemek ve görüşlerimizi, tek bir ses halinde yasama organına duyurmak ana hedefimiz olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Yapacaklarımız tarihimize örnek davranışlar olarak geçmelidir"

"Unutulmamalıdır ki yerel basın demokrasilerin temel güvencesidir. Yerel basın yol gösterici ve halkın sesidir. İşte bu noktada meslek örgütlerine önemli görevler düşmektedir. Mersin Gazeteciler Cemiyeti bunun takipçisi ve uygulayıcısı olacaktır" diyerek tarihi bir sorumluluklarının olduğunu altını çizen Tepe "Cemiyetimiz, kamu ve yerel yönetimler başta olmak üzere, oda, borsa ve sivil toplum kuruluşlarında etkisi olan, kentin tanıtımınında aktif görev alan bir kurum olacaktır. Tarihimizi oluşturan meslek büyüklerimiz bize bu görevi bu ilkeler ışığında devretmişlerdir. Bu yıkılmayan inançlarımızla yapacaklarımız basın tarihimize örnek davranışlar olarak geçmelidir" diye konuştu.

Tepe'den birlik çağrısı

Cemiyette özellikle son dönemlerde büyük ayrıştırmalar yaşandığını belirten Tepe, birlik çağrısı da yaparak "Bu ayrıştırmalara müsaade etmememiz lazım. Bu bir seçimdir kazanırız, kaybederiz. Ancak seçimler sonrasında hep beraber tekrar bu çatı altında birleşmeyi bilmemiz lazım. Bunun için çalışıyoruz. Biz ayrıştıran hiçbir zaman olmayacağız. Biz bu seçimi kazanırız veya kaybederiz. Kaybetsek de hep birlikte bu cemiyetin bir neferi gibi çalışmaya ve hangi arkadaşımız kazanırsa kazansın onun yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı
Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı
Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı
Kaya Tepe MGC Başkanlığına adaylığını açıkladı
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: