rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.357 (2.939)

Toplam Ziyaret: 18.762.828 (17.042.056)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Ekim 2019
Sayı : 829
Bu kayıt toplam
2.290 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SOYER VE SEÇER, KOOPERATİFLEŞME İÇİN EL ELE VERDİ

Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in eşi Meral Seçer'in daveti üzerine geldiği Mersin'de, Tarsus'taki Dedeler Zeytin Yaprak Salamura Tesisini gezdi. Soyer, Seçer ile kooperatifçilik deneyimlerini de paylaştı.

Soyer ve Seçer, kooperatifleşme için el ele verdi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Kalkınma Amaçlı Kooperatifler Birliği (İzmir Köy-Koop) Başkanı Neptün Soyer, Meral Seçer'in daveti üzerine 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü etkinliğine katılmak için Mersin'e geldi.

Kooperatifleşme konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Soyer, etkinlik öncesinde Meral Seçer'le birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ortak olunan Tarsus Dedeler Zeytin Yaprak Salamura Tesisini ziyaret etti.

Tesisi birlikte gezen Seçer ve Soyer, çalışan kadınlarla sohbet etti, zeytinlerin ve yaprakların hem üretiminin hem de pazarlamasının yapıldığı tesisteki ürünlerin tüketiciye ulaşma sürecini dinledi.

"Detaylı görüşmeler yapacağız"

Özellikle kadınların üretime katılması, kooperatifleşmenin yaygınlaşması için önemli çalışmalar yürüten Meral Seçer, tesis ve kooperatif hakkında Soyer'e bilgi verdi. Seçer, kendi kurdukları Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hakkında da Neptün Soyer'i bilgilendirdi.

Gezi sonrası değerlendirme yapan Seçer, "Baştan beri Neptün Hanımla kooperatifçilik konusunda görüşmeler yapıyorduk. Kendisi kadın kooperatifleri hakkında bizlere önder oluyor.

Biz de Dünya Kadın Çiftçiler Günü etkinliğimiz için kendisini Mersin'e davet ettik. Kooperatifi yerinde gördü. Biz de kadınlar olarak Mersin'de bir kooperatif daha kurduk. Onunla ilgili de detaylı görüşmeler yapacağız. Kendisine, kadınlarımıza ve ülkemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

'Büyük adım atıldı'

Soyer ise tesisle ilgili düşüncelerini aktararak, "Tesisten çok etkilendim. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kooperatifleşme ile ilgili ilk 6 ay içinde attığı çok büyük bir adım. Meral Hanımla kooperatifleşme konusu üzerine sıkça konuşuyoruz. Bugün gelip bunları somut bir şekilde görmekten çok mutlu oldum.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kooperatifleşme noktasında üreticiye olan desteğine halkın sahip çıkması gerekiyor. Böyle bir tarımsal kalkınma kooperatifi içi el ele verilmiş. İnşallah bu birliktelik daha da büyüyüp istihdamı arttıracaktır" diye konuştu.

"Kooperatiflerin artmasını temenni ediyoruz"

Meral Seçer ile kooperatifleşme konusu için sık sık bir araya geldiklerini ve önemli fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Soyer, "Meral Hanım da kooperatif kurma konusunda oldukça gayretli. Biz Meral Hanımla eşlerimizin durumundan dolayı bir araya geldik ama eşlerimizden çok daha fazla bir araya geliyoruz.

Çünkü biliyoruz ki, siyasetle uğraşan kişilerin eşlerinin de bu memlekete bir sorumluluğu ve borcu var. Çünkü biz de oy kullanıyoruz ve aynı yerel yönetime inanıyoruz, destek oluyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği için kadınla erkeğin bir arada olduğu bu şekildeki tarımsal kalkınma kooperatiflerinin artmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, "Mersin sporuna dinamit konuldu"

_assets/fotograflar

İstisnasız maske takılacak!

_assets/fotograflar

Gültak, "Mersin evlerini yaşatalım"

_assets/fotograflar

Şoför esnafı da destek istiyor

_assets/fotograflar

Toparlanma beklentisi 2021'de

_assets/fotograflar

Yenişehir'den Barış Parkuru'na destek

_assets/fotograflar

Engellilere istihdam sağlanıyor

_assets/fotograflar

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Değerlerimize sahip çıkılıyor"

_assets/fotograflar

Aratos, günışığına çıkmak için bekliyor

close Soyer ve Seçer, kooperatifleşme için el ele verdi
Soyer ve Seçer, kooperatifleşme için el ele verdi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: