rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.908 (2.678)

Toplam Ziyaret: 18.983.276 (17.231.548)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
24 Ağustos 2020
Sayı : 858
Bu kayıt toplam
1.285 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KARARLARDAN BELEDİYE BAŞKANI HABERDAR EDİLMİYO

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2020 yılı Ağustos Ayı Olağan Toplantı Döneminin 2. Birleşiminin, dilek ve temenniler bölümünde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Müftü Deresi'nde kesilen ağaçlarla ilgili yaptığı açıklamada, kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak işin dışında bırakıldığını kaydederek, şunları söyledi:

Kararlardan Belediye Başkanı haberdar edilmiyo
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"Bu tip uygulamalarda vatandaşa bunu yalın bir dille anlatmak lazım. Vatandaşı işe dahil etmek lazım ki, toplumsal tepkiyi alalım. Belediye Başkanı olarak siyasi bir polemik olmasın diye, tartışma olmasın diye kan kusuyorum kızılcık şerbeti içtim diyorum.

Kenti de kendimizi de yoruyoruz. Orada bu kadar önemli bir düzenleme yapılıyor. Yetkililer geliyor, orada yapılan çalışmalar anlatılıyor. Müftü Deresi ile ilgili bizim de tasarrufumuz oldu. Daha önceki yönetim DSİ ile protokol yapmış. Biz bu işlemi yapalım dediğimizde önce DSİ'den onay çıktı, daha sonra Millet Bahçesi'nin Ekim ayında açılacağı düşüncesiyle biz zaten bu işlemleri başlatmıştık ama 'Biz bunu yapacağız' dediler. Sorun yok, siz bunu böyle doğru görüyorsanız. DSİ yapıyor, belediye yapıyor, bir başka kurum yapıyor neticede Mersin'e bir hizmet yapılıyor.

Ama keşke bu tip çalışmalarda bürokratlar o brifingleri verirken, 'Bu kentin bir Büyükşehir Belediye Başkanı var' deyip de o brifinglere bizlerin de çağrılması hem kentin birlik ve bütünlük açısından görüntüsüne iyi bir resim verir.

Bu sözde, dilde kalmaz, hem de olası bir durumda ben de oradaki kurumu savunacak bir şey söyleyebilirim. Ama ben şimdi bir şey demeyeceğim. Çünkü ben işin dışındayım. Ben haklı ya da haksız o tartışmalara da girmeyeceğim. Benim de üzüldüğüm konu bu."

"Taş üstüne taş koyana biz teşekkür ederiz"

Marina Kavşağı ile ilgili alınan UKOME kararı hakkında konuşan Başkan Seçer, "Demokratik refleksi olan bir Belediye Başkanı normalde bunu kabul etmez. Ama ben bunu sindirdim, sindirmek zorundayım. UKOME kararı ile bir kavşağı kapatma kararı çıkacak, bana uygulaması düşecek, ben hukuku uygulayacağım ve bir müddet sonra bana haber verilmeden 'de facto' bir karar alınacak, UKOME'de uygulanacak ve bundan Belediye Başkanı haberdar edilmeyecek. Şimdi bu da ona benzer bir şey.

Geçtiğimiz günlerde de bunu dile getirdim. Burada yapılan her türlü yatırıma Belediye Başkanı olarak bizim karşı çıkmamız mümkün değil. Kentte taş üstüne taş koyana biz teşekkür ederiz. Ağaç konusunu tabii ki bende basından takip ediyorum. Halkın burada ne olduğunu bilmesi lazım. Bu tip tepkilere bir tampon görevi görür. Bu da benim Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüşümdür" ifadelerini kullandı.

"Yaralayıcı dil kullanmayalım"

Müftü Deresi'nde gerçekleştirilen ağaç kesimi konusunda tartışmaların yaşandığı Meclis'te meclis üyelerine seslenen Seçer, Meclis'te gerildikleri noktada, kavga etmeseler dahi Mersin halkının 5 katı gerildiğini söyledi.

Seçer, "Siyaset yapıyoruz, yapmıyoruz mevzu değil. Siyaset yapalım, birbirimize yaralayıcı dil kullanmayalım. Siyaset olacak, bizim makamımız siyasi bir makam. Bir konu da toplumun doğru aydınlatılması, toplumun haberdar edilmesi. Aslında toplumun bu refleksinden mutlu olmamız lazım. Hangi birimiz ister yeşil katli olsun? Toplum duyarlı olsun ama bir yanlış anlamayı ortadan kaldıracak açıklamalar yapılsın.

Ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum. Bugün bir madde geçti. Bir cep otoparkı yaptık. Biz aydınlattık. Orada bir tane dahi ağaç kesmedik, olanları da abluka altına aldık. Bir yer betonlanacaksa bir tane yeşile zarar vermeden yaptık dedik. Toplumun yeşile karşı bir hassasiyeti var" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Yatırımlar artık bitirilsin'

_assets/fotograflar

Bayar, "Komşu bulunur, kardeş bulunmaz"

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Sanayi Sitesi sorunu çözülmeli'

_assets/fotograflar

Metro'da 35 ülke finale kaldı

_assets/fotograflar

Gültak, "Karaduvar dönüşüyor"

_assets/fotograflar

Başkan Sarı'dan sürücülere okul uyarısı

_assets/fotograflar

Engin, "Planlar bütün olarak onaylanmalı"

_assets/fotograflar

Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı

_assets/fotograflar

Üzüm üreticilerine makine desteği

_assets/fotograflar

Yenişehir'de kadın üreticiler için birlik zamanı

close Kararlardan Belediye Başkanı haberdar edilmiyo
Kararlardan Belediye Başkanı haberdar edilmiyo
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: