rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.683 (1.566)

Toplam Ziyaret: 19.150.923 (17.383.989)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Eylül 2020
Sayı : 863
Bu kayıt toplam
402 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

VALİ SU, TAŞKIN KORUMA TESİSLERİNİ İNCELEDİ

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından ilimizde inşa edilen taşkın koruma tesislerini yerinde inceleyerek gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Vali Su'ya incelemeleri sırasında; Devlet Su İşleri (DSİ) Adana 6. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, ilgili ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi MESKİ yetkilileri, DSİ bölge müdür yardımcıları, şube müdürleri, muhtarlar ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

İlk olarak Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde Deliçay Deresi üzerine inşa edilerek Karaduvar ile Kazanlı Mahallelerini birbirine bağlayacak olan köprüde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ali İhsan Su, bütün betonarme işleri tamamlanarak yüzde 90 fiziki gerçekleşme sağlanan Deliçay Köprüsü ile vatandaşlarımızın modern ve güvenilir ulaşım imkanlarına kavuşacağını ifade etti.

Daha sonra Adanalıoğlu Bölgesi sınırları içerisindeki sulama tesislerinde yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Su, 190 kilometre uzunluğundaki sulama kanallarında temizleme ihalesinin gerçekleştirildiğini, bu alanlar ile ilgili çalışmalara en kısa zamanda başlanacağını kaydetti.

İncelemeleri sırasında mahalle muhtarları ve vatandaşlar ile de bir araya gelen Vali Ali İhsan Su, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek, ihtiyaçlarının giderilmesi için yetkililere talimat verdi.

Çavuşlu ve Yalınayak Dereleri üzerinde devam eden ıslah çalışmalarını yerinde inceleyerek programına devam eden Vali Su, taşkınların önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ali İhsan Su'nun inceleme programı kapsamında bir sonraki durağı Millet Bahçesi Projesi içerisinden geçmekte olan ve yapımına başlanan Efrenk (Müftü) Deresi ıslah projesi oldu. Vali Su, buradaki ıslah projesi ile Mersin'in yeni bir renk, canlılık kazanmasına katkı sağlamayı ve olası taşkınların önüne geçmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Temaslarını Yenişehir İlçe sınırları içerisinde bulanan Öksüz Deresi üzerinde devam eden taşkın koruma çalışmaları ile devam ettiren Vali Ali İhsan Su, son olarak Mezitli İlçesine geçerek ilçeyi taşkınlardan koruyacak ve çalışmalarda yüzde 54 fiziki gerçekleşme sağlanmış olan Mezitli Deresi üzerindeki ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemeler sonunda bir değerlendirmede bulunan ve DSİ'nin ilimizde derelerle ilgili çok önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Vali Su; ilimizde tehlike arz eden yerlerdeki kapalı dere yataklarının kamulaştırılmasının yapılarak üzerlerinin açılması halinde, DSİ tarafından ıslahlarının yapılacağı sözlerine yer verdi. Vali Su, bu çerçevede ilçelerimizi taşkınlardan koruyacak olan bu ıslah çalışmalarının biran önce tamamlanması için Büyükşehir Belediyesi MESKİ tarafından kamulaştırma çalışmalarının hızlandırılmasının önemini kaydetti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Scada ile kayıp-kaçak azalacak

_assets/fotograflar

Toroslar 'Sıfır Atık Belgesi' aldı

_assets/fotograflar

Mobil araç devrede

_assets/fotograflar

Vali Su, Tarsus projelerini denetledi

_assets/fotograflar

Salgın kontrolden çıktı

_assets/fotograflar

'Süt Senin Gurur Mersin'in' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

MIP, Türkiye rekoru kırdı

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturuluyor

_assets/fotograflar

Esnaf-Belediye işbirliği protokolü

_assets/fotograflar

Gazi Çiftliği, kütüphaneye kavuşuyor

close Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi
Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: