rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.858 (4.032)

Toplam Ziyaret: 18.147.450 (16.519.091)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Kasım 2019
Sayı : 831
Bu kayıt toplam
434 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şevket Demir
Şevket Demir

BATI ÜLKELERİ VE İNSAN HAKLARI

Batının Türkiye'ye karşı tutumunu eleştiren alman gazeteci Jürgen Todenhüver 100 milyonlarca insanları öldürenler Müslümanlar değildi, aksine hepsi batının zorbalıklarıydı. Dünyayı fikirlerimizin, değerlerimizin ve dinimizin mükemmelliğiyle fethetmedik.

Yalnızca ve yalnızca başkalarından daha acımasızca zor kullandık. Haçlı savaşlarında 4 milyon insanı öldürenler Müslümanlar değildi, dünyayı sömürgeleştirirken öldürülen 50 milyon insanı öldürenlerde Müslümanlar değildi,1ve 2 dünya savaşında da 70 milyon insanı öldürenlerde Müslüman değildi,6 milyon Yahudi'nin ölmesine sebep olanlarda Müslümanlar değildi aksine bütün bunlar batının zorbalıklarıydı. Bunu bu şekilde idrak etmemiz lazım dedi.

Batılı ve medeni dediğimiz Avrupalıların içerisinde gerçekleri dile getiren vicdan sahibi bu insanlara teşekkür ediyoruz. İslam dinini terörle ilişkilendiren Avrupalıların geçmişlerine bakması gerekir. İslam dinine saldıran ve terörizmle bağdaştıranların yukarıda doğru ve gerçekleri anlatan alman gazeteci Jürgen Todenhüverin dediklerini birkaç sefer okumalarını ve gerçek barbar ve insan katliamlarını yapanların kimler olduğunu ve tarihlerini gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum.

20 yüzyılda bile Demokrasi adına gittikleri her yerde kan ve gözyaşına sebep olanların insan haklarından ve medeniyetten bahsetme hakları yoktur.

Mısırda Demokratik seçimle % 52 oy alarak İktidara gelen Muhammed mursi'yi deviren ve kendilerine köpeklik yapan diktatör sisi'yi destekleyenlerin demokrasiden ve insan haklarından bahsetme hakkı yoktur.

Arakanda, Hindistan'da, Çin Uygur cumhuriyetinde, Taylan'da Zulüm gören Müslümanlara sahip çıkmayanların insan hakları ve demokrasiden bahsetme hakları yoktur.

Ürettiği silahları satmak için ülkeleri birbirine tehdit haline getirip savaştıranların, ülkeleri birbirine vurduranların insan hakları ve demokrasiden bahsetme hakkı yoktur.

Demokrasi ve insan haklarının olmadığı İslam ile hiç alakası olmayan Suudi Arabistan'daki krallık rejimini ve suud ailesini destekleyenlerin insan hakları ve demokrasiden bahsetme hakkı yoktur.

Ülke insanlarını etnik kimlik, mezhep, renk ve siyasi düşünceleri dolayısıyla birbirine düşman ederek savaştıran ve fakirleşmelerine sebep olup sömürgeleri haline getirenlerin insan hakları ve demokrasiden bahsetme hakları yoktur.

Kendilerini merkeze koyan geride kalan tüm insanları öteki olarak görenlerin Her türlü Teröre karşıyım deyip benim teröristim iyi seninki kötü deyip Teröristler arasında ayırım yapan ve terörizme destek veren Batı devletlerinin insan hakları ve demokrasiden bahsetme hakkı yoktur.

Bizim inancımız olan İslam'da haksız yere insan öldürmek yoktur. Haksız yere insan öldürenlerinde İslam ile alakalar yoktur. Kuran-ı kerim (mâide, 5/32)de bunu açıkça belirtilmektedir. 'Kim ki, bir cana karşılık veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık (ceza) olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim de bir hayatı kurtarırsa bütün insanlığı kurtarmış gibi olur"Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Ah O Ruslar!

Mahiye Morgül

Mahiye Morgül

Tansu Çiller'in Cumhuriyet Müzesinde Ne İşi Var?

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

Sağlık Olsun

Mehtap Gencer

Mehtap Gencer

Bir Şarkısın Sen

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

Sen Treni Kaçırdın İlhan Ağabey... Gelsin "Yavaş" Yavaş..

Av. Ersin Parlat

Av. Ersin Parlat

Büyük Sınav

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Ahlâk

Şevket Demir

Şevket Demir

Akrabalık ve Akrabalar Arasında Yapılan Kahvaltı ve Yemeğin Amacı

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: