rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.678 (3.444)

Toplam Ziyaret: 20.019.252 (18.169.754)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Şubat 2021
Sayı : 883
Bu kayıt toplam
124 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer
Şinasi Şirin
Şinasi Şirin

SONUN BAŞLANGICI

Terör içinde, bölge de at koşturan emperyalist güçler içinde sonun başlangıcı yaklaşıyor.

Gara operasyonu, bugüne kadar yapılan en önemli operasyonlardan biri. Artık çıkarları için bölgede istediği gibi at koşturan, terör örgütlerini taşeron gibi kullanaa güçler bunu yapamayacaklar.

Türkiye'nin gücünü ve terör konusundaki tecrübesinin farkına varan ülkeler, bölgede etkin bir ülke olduğunun farkına da vardılar artık.

Ne Rusya, ne Avrupa ne de Çin Türkiyesiz olmayacağını anlamış olsa gerek ki, A.B.D. karşısında Türkiye ile her konuda el anlaşma gayreti içindeler.

Merkez Bankası son açıklamasında, faiz oranlarını sabit tutmasına rağmen ne döviz ne de altın yatırımcıya cazip gelmediği için yerinde saymaya devam etti.

Bu hem ülke yönetimine, hem de ekonomiye güven demektir bana göre.

Benim anlamadığım, Milli Savunma Bakanı ve İç İşleri Bakanı, muhalefet partisi liderlerine Gara operasyonu ile ilgili bilgileri, tüm ayrıntıları ile vermelerine rağmen, meclis gurup toplantılarında ki konuşmalarında " rehineler burnu kanamadan alınabilirdi " ifadelerini kullandılar.

Türk Silahlı Kuvvetleri başarısız bir operasyon yapmış imajı vermeye çalıştılar. Muhalefet ayrı bir şey, vatanın bekası için birlik ve beraberlik ayrı bir şey. Bunun farklı düşünmek, ya başka amaca ve emellere hizmet etmek, ya da aptal olmayı gerektirir.

İyi Parti Genel Başkanı Merak AKŞENER son günlerde gerçekleri görmeye başladı. Terör destekçileri ve terörün meclis içindeki uzantılarının farkına varmaya başlamış olsa gerek ki üslup değişikliğine başladı.

Bu aslında kendine kazandırır, kaybettirmez. Geçmişte, İç İşleri Bakanlığı yapıp, terörle mücadele yapmış biri olarak, aklın yolunun bir olduğunun elbette farkına varacaktı, vardı da.

Herkes şapkasını önüne koyup ülke çıkarı için aynı masa etrafında toplanmalı. Tabi bu lafım ülkesini sevenler için geçerli, terör sevicileri veya onun emrinde olanlar değil.

Artık A.B.D için sonun başlangıcı. Kendi iç sorunları dururken dünyaya istediği gibi yöne vermesi mümkün değil. Fiili bölünme başlamış durumda. TRUMP bu bölünmenin miladı artık. Amerika yıllardır Cumhuriyetçiler ve Demokratlar diye ifade edilirdi. TRUMP la birlikte üçüncü yol kaçınmaz. Irkçılık, Eyalet ayrımları beraberinde önce özerklik sonra Bağımsızlık talebi ile süreç başlayacak. Amerika için kaçınılmaz.

Bunun Rusya da fakında, Çin de farkında, Avrupa da. Bu nedenle yeni dünya düzeninde Türkiye'nin öneminin farkındalar.

Bir de bizim muhalefet farkına varabilse. Zaten farkına vardıklarında kaybedecekleri korkusu sardığı için her şeye rağmen muhalefet gayretindeler.Son Köşe Yazıları:
Abdi Satıroğlu

Abdi Satıroğlu

Demircinin Köpeği

Melike Zafer Gürgen

Melike Zafer Gürgen

İnsan Olabilmek Bilge Olabilmek

Şinasi Şirin

Şinasi Şirin

104 Emekli Amiral Bildiriyi (Muhtırayı) Niye mi Verdi?

M. Can Özkardeşler

M. Can Özkardeşler

Toprak

Şevket Demir

Şevket Demir

Affet Babacığım

Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: