rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

11 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 2.927 (2.793)

Toplam Ziyaret: 24.393.658 (22.369.042)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Kasım 2021
Sayı : 920
Bu kayıt toplam
741 kez okundu.
fb sharer

MTSO İŞ SAĞLIĞI KONFERANSI DÜZENLEDİ

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından yürütülen "Mersin İlinde İş Sağlığı ve Güvenliği Destek ve Rehberlik Sisteminin Geliştirilmesi' Projesi kapsamında MTSO İş Sağlığı ve Güvenliği Ulusal Konferansı düzenlendi.

MTSO İş Sağlığı konferansı düzenledi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Uzman ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen konferansla; inşaat, metal ve kimya sektörlerindeki iş kazalarına ilişkin sorunlara çözüm aranıp, iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekildi.

MTSO organizasyonu ile MTSO İş Sağlığı ve Güvenliği Ulusal Konferansı düzenlendi. Mersin İlinde İş Sağlığı ve Güvenliği Destek ve Rehberlik Sistemi'nin Geliştirilmesi Projesi faaliyetleri kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı çerçevesinde gerçekleştirilen programa Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer Uzunkaya da online bağlantı ile katıldı. İki oturum şeklinde düzenlenen konferansın ilk oturumunda Erkoç Proje Yönetim Danışmanlık Kurucu Ortağı Mustafa Erkoç, katılımcılara metal sektöründeki iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları hakkında bilgi verdi.

İzmir Demokrasi Üniversitesinden Öğretim Üyesi Dr. Özge Akboğa Kale, inşaat sektöründeki iş sağılığı ve güvenliğini anlatırken; A sınıfı İSG Uzmanı ve Çevre Mühendisi Eymen Daymen, katılımcıları kimya sektöründeki iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları hakkında bilgilendirdi.

Konferansın ikinci oturumu Adana Rehberlik Teftiş Grup Başkan Yardımcısı Semiha Dostlar'ın, "Bakanlık Bakışıyla İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Teftişi" konulu sunumuyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr. Yücel Demiral'ın iş hijyenine yönelik aktardığı bilgilerle devam eden konferans, katılımcıların merak ettiği soruları yöneltmesi ile son buldu.

Proje kapsamında MTSO tarafından bundan sonraki süreçte belirlenen eksiklerin giderilmesi adına eğitim ve danışmanlık hizmeti başlatılacak. Ayrıca, uluslararası alanda iyi örnekler Mersin'e getirilerek var olan mesleki kapasitenin artırılması için İngiltere İş Sağlığı ve Güvenliği Kurumu ile iş birliğinde Mersin'den 10 kişi eğitime götürülerek akredite olmaları sağlanacak.

Aynı zamanda proje kapsamında Türkiye'de bir ilke de imza atılarak sanal gerçeklik özelinde kullanılan bir iş sağlığı ve güvenliği çalışması gerçekleştirilecek. Yine proje sonunda; İş Sağlığı ve Güvenliği İletişim ve Yönlendirme Merkezi kurularak MTSO çatısı altında bilgilendirme hizmetleri verilecek.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Eğitimli elemana ihtiyaç var'

_assets/fotograflar

Gültak'tan Güneş Mahallesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Vali-Sanayici buluşmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'İlk Nefes Çantası' Toroslar'dan

_assets/fotograflar

İklim değişikliği için imza atıldı

_assets/fotograflar

Başkan Tarhan semt pazarını gezdi

_assets/fotograflar

Turgut Reis Kültür ve Sanat Evi açıldı

_assets/fotograflar

Seçer'den İstiklal Caddesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Kadınlar süs bitkisi üretecek

_assets/fotograflar

Çaltıbozkır lavanta bahçesi

close MTSO İş Sağlığı konferansı düzenledi
MTSO İş Sağlığı konferansı düzenledi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: