rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

11 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.506 (3.371)

Toplam Ziyaret: 24.394.237 (22.369.620)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Kasım 2021
Sayı : 920
Bu kayıt toplam
715 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, KAZANLI'YI ZİYARET ETT

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın mahallelerdeki ziyaretine, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürlerinin yanı sıra, Kazanlı Mahalle Muhtarı Süleyman Serin, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı İbrahim Koca ve Hürriyet Mahalle Muhtarı Orhan Deli de katıldı.

Gültak, Kazanlı'yı ziyaret ett
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"Kazanlı'ya FIFA standartlarında tesis kazandırdık"

Kazanlı'ya FIFA standartlarında bir futbol sahası kazandırdıklarını anlatarak sözlerine başlayan Başkan Mustafa Gültak, "Sahanın eksiklerinin farkındayız. Henüz teslim almadık. O eksiklikler yerinde tespit edilir. Firmadan onların tamamlanması istenir. Daha sonra imzamızı atar sahamızın devrini gerçekleştiririz.

Çok güzel bir tesis olduğundan şüphemiz yok. İnşallah bundan sonra hem Kazanlıspor Kulübü bundan faydalanacak hem de FIFA standartlarında bir saha olduğu için amatör spor kulüplerinin de burada maç yapmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

"Asfalt tesislerine 1 TL harcamadık"

Akdeniz'in ilk kez bir asfalt tesisi olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Gültak; "Soğuk asfalt tesisimiz bitti. Yaklaşık 8-9 milyon TL'lik bir tesistir. Verdiğiniz vergilerden 1 TL ödemden hallettik. Tamamı hibedir. Sıcak asfalt tesisimizin de tüm altyapısı bitti. O da yaklaşık 12-13 milyon TL'lik bir tesistir.

Şahinbey Belediyesi'nden hibe aldık. Biz artık olsak da olmasak da hangi belediye başkanı gelirse gelsin fark etmez; bu hizmetler kalıcı hizmetlerdir. Altını çizmekte fayda görüyorum; bu asfalt tesislerine 1 TL harcamadık" dedi.

"Akdeniz'in çocukları için elimizden geleni yapıyoruz"

Gençlere ve kadınlara çok fazla önem verdiklerine de değinen Başkan Gültak; "Metropolün 29. katında etüt merkezimizi açtık. Şu anda 200'e yakın öğrencimiz üniversiteye hazırlık dersi alıyor. Özel ders alma imkanı olmayan gençlerimiz varsa onların listesini Kültür Müdürlüğümüze ulaştırabilirsiniz. Akdeniz'in çocukları için elimizden geleni yapıyoruz. Bunların dışında kadın kooperatiflerimize yer verdik. Kadınlarımız da üretmeye devam ediyor. Metropol'ün orada Akdeniz Belediyesi'ne ait 3 tane dükkanda satış yapma imkanlarını sunuyoruz. Aracı olmadan kadılarımız üretip kendileri satıyorlar" ifadelerini kullandı.

"Akdeniz'in yarı olimpik havuzu oluyor"

"Akdeniz'in bu zamana kadar bir yüzme havuzu dahi olmamış" diyen Başkan Mustafa Gültak; "Yılmaz Güney Gençlik Merkezi bitmek üzere, artık Akdeniz'in yarı olimpik havuzu oluyor. Önümüzdeki yıl çocuklarınızı yüzme kurslarına alacağız. Üniversiteyi kazanan kız çocuklarımızın misafirhanesini de yaptık. Ayrıca 3 katlı bir bina da olacak.

Burada gençlerimizin ders çalışıp sohbet edecekleri, kahvelerini içecekleri bir alan da yapmış oluyoruz. 10 milyon TL'nin üzerinde maliyeti olan bir binadan söz ediyoruz. Projeyi Akdeniz Belediyesi hazırladı ve yine belediyemizden 1 TL çıkmadı. Spor Bakanlığımızın desteği, Spor Toto'dan aldığımız hibe ile yaptık" şeklinde konuştu.

"Bu kentte barış, kardeşlik çok önemli"

Hayatı boyunca kimseyi ayrıştırmadığını ve hiç kimsenin siyasi görüşüne bakarak hareket etmediğini söyleyen Başkan Mustafa Gültak; "Adanalıoğlu, Bahçe Mahallesi'nde türbeleri yeniledik. Toroslar, Mezitli ve Yenişehir'deki Cemevlerine katkı sunduk. Bizler insanların yaşantılarına, dini anlayışlarına, mezheplerine yönelik her türlü desteği sunma noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kentte barış, kardeşlik çok önemli. Ne yazık ki bugüne kadar bunların hiçbiri tesis edilmemiş" diye konuştu.

"Ticareti ve sanayiyi de getirmek zorundayız"

"Bu topraklara ticareti ve sanayiyi de getirmek zorundayız" diyen Başkan Mustafa Gültak; "Bunun için de şehri hazırlamamız gerekiyor. Bu şehirde 20 yıldır imar yok. 11 ay önce Lütfi Elvan Bakanımızla beraber uğraşıp tarım görüşünün getirilmesini sağladık. Şu an Büyükşehir 1/5000'liği çalışıyor. Onları sıkıştırdık; bitirebilirse Kazanlı'nın en büyük sorunu imara da çözüm bulmuş olacağız. İmarlı arazi ile imarsız arazi arasında dağlar kadar fark var. Hepinizin arazileri değerlenecek. Bu imarları bitirmezsek, bu şehrin yapısını düzeltmezsek o zaman ticaret olmaz. Biz 20 yıldır bitmeyen imar sorununu bitireceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Başkan Gültak, mahalle sakinleri ve esnafının talep ve önerilerini dinleyerek; çeşitli konulardaki soruları da yanıtladı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Eğitimli elemana ihtiyaç var'

_assets/fotograflar

Gültak'tan Güneş Mahallesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Vali-Sanayici buluşmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'İlk Nefes Çantası' Toroslar'dan

_assets/fotograflar

İklim değişikliği için imza atıldı

_assets/fotograflar

Başkan Tarhan semt pazarını gezdi

_assets/fotograflar

Turgut Reis Kültür ve Sanat Evi açıldı

_assets/fotograflar

Seçer'den İstiklal Caddesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Kadınlar süs bitkisi üretecek

_assets/fotograflar

Çaltıbozkır lavanta bahçesi

close Gültak, Kazanlı'yı ziyaret ett
Gültak, Kazanlı'yı ziyaret ett
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: