rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

11 Ağustos 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 3.222 (3.087)

Toplam Ziyaret: 24.393.953 (22.369.336)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Kasım 2021
Sayı : 920
Bu kayıt toplam
873 kez okundu.
fb sharer

AKDENİZ'DEN ÇOCUK HAKLARI ETKİNLİĞİ

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla renkli bir etkinliğe imza atı. Renkli etkinlikte çocuklar, halk oyunları, müzik ve tiyatro gösterileri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Akdeniz'den Çocuk Hakları etkinliği
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Çay Mahallesi Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen etkinliğe, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Çay Mahallesi Muhtarı Ahmet Akyol, veliler ile çok sayıda çocuk katıldı. Renkli ve eğlenceli geçen etkinlikte, mahalleli kadınlar ve çocukların yoğun ilgisi ve sevgi gösterisiyle karşılaşan Başkan Gültak, onlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Etkinlikte bir konuşma da yapan Başkan Gültak; dünyanın birçok ülkesinde çocuk haklarının ihlal edildiğini belirterek; "Kendi bölgemizde de çocuklarımız yeteri kadar imkânlara sahip değil. Özellikle annelerin, aday olduğumda benden istekleri vardı.

Mahallelerimizde havuz yok dediniz; 2019'da havuz getirdim. Yakında Yılmaz Güney Gençlik Merkezi bitecek. Orada Akdeniz'in ilk yarı olimpik havuzu olacak. Çocuklarımız yazın kendi havuzlarında yüzecek. Kız çocuklarımız için misafirhane yapıyoruz. Bir de gençlerimizin ders çalışmaları için muazzam ortamlar yapıyoruz" dedi.

Çocukların eğitimine özel önem verdiklerinin altını çizen Başkan Gültak; "Her yıl içinizden bazılarınızı Silifke'ye kamplara götürüyoruz. Ayrıca gökdelenin 29. katını komple etüt merkezi yaptık. Üniversiteye hazırlanan gençlerimiz varsa Kültür Müdürlüğümüze başvurabilirler. Tüm dersler mevcut ve ücretsiz. Çünkü biz gençlerimizin okumasını istiyoruz. Buradaki çocuklarımızı da hazırlayıp en iyi üniversiteleri kazanmaları sağlamalıyız. Evlatlarımızın aileleri ve ülkelerine faydaları olsun istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; "Ben size bir söz verdim. Bir kısmınız inandı, bir kısmınız inanmadı. 'Bu mahallelerde bir insanlık dramı yaşanıyor ve ben çözmeye geliyorum' dedim. Sözümde de duruyorum. Çocuklara ve kadınlara önem veriyorum. TOKİ'den sonra çocuklarımızın daha temiz bir şekilde yaşatacağınız alanlar olacak. Ailenin mutlu olmadığı bir yerde toplumun mutlu olmasını bekleyemeyiz. Buradaki çocuklar dezavantajlı bölgelerde olduğu için onlara elbette daha fazla önem veriyoruz. Çünkü buradaki barışın, huzurun, kardeşliğin devam etmesini istiyoruz."

Toplumun eğitim seviyesinin önemine de vurgu yapan Başkan Gültak, "Göreve geldiğimizden bu yuna aile olgusunu hep önemsedik. Özellikle Akdeniz'in kadınlarına çok fazla önem gösteriyoruz. Zira yıllarca birçok şeyden geri kalmışlar; ezilmiş ve ötelenmişler. Uzmanlarımız, mahalle kahvehanelerinde, şiddet ve aile içi iletişim konusunda erkeklere ders veriyor. Çünkü şiddete uğrayan kadınlar, şiddeti yapanlar ise erkekler" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Eğitimli elemana ihtiyaç var'

_assets/fotograflar

Gültak'tan Güneş Mahallesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Vali-Sanayici buluşmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'İlk Nefes Çantası' Toroslar'dan

_assets/fotograflar

İklim değişikliği için imza atıldı

_assets/fotograflar

Başkan Tarhan semt pazarını gezdi

_assets/fotograflar

Turgut Reis Kültür ve Sanat Evi açıldı

_assets/fotograflar

Seçer'den İstiklal Caddesi'ne ziyaret

_assets/fotograflar

Kadınlar süs bitkisi üretecek

_assets/fotograflar

Çaltıbozkır lavanta bahçesi

close Akdeniz'den Çocuk Hakları etkinliği
Akdeniz'den Çocuk Hakları etkinliği
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: